Jak se pozná ten autismus?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 13:56
Jak se pozná ten autismus?

Dobry den, roční dcerku, cely rok je skoro každý měsíc nemocná (během každé nemoci úplně přestane jist a odmítá mléko), 3× jsme leželi v nemocnici, spatne ji, má malou hmotnost 3. percentil. Teď je ji 12 měsíců obchází okolo nábytku, zvatla, ukazuje prstem, umí paci-paci, papa a jak jsem veliká. Rozumí asi 30 slov. Když řeknu, kde je panenka, najde ji. Když řeknu, dej panence nabumbat vodicku udělá to. Nemluví žádné slovo. Jen slabiky. Když zamlaskam, zamlaska. Když zatukam 2 kostkami a podám ji kostky tak s nimi zaťuká. Často za mnou prileze do kuchyně, drží se mne za nohu a chce chovat. Přináší mi předměty a knížky, které si prohlizime, když v knížce zvířátka dělají háji, tak si taky lehátka na polštář a směje se. Žádné slovo neopakuje. Hodne se vzteka. Place když odcházím, boji se cizích lidi. Muže to být autismus? Prosím o radu. Proč nemluví? Proč neji? Proč nechodí? Dekuhi

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Melpel
Ukecaná baba ;) 2058 příspěvků 21.11.18 14:03

Protože je jí 12 měsíců? :)
Promiň, ale asi o autismu skoro nic nevíš. Lidé s poruchou autistického spektra jsou neskutečně rozdílní. Jeden autista může být mentálně na úrovni batolete, jiný zvládne vystudovat VŠ. Jeden nemluví, druhý je společenský. U takto malého dítěte je na diagnózu PAS ještě příliš brzo.
Tvoje holčička je ještě malá. Že nechodí a nemluví, může mít nějakou zdravotní příčinu, ale také to může být jen její tempo ve vývinu. Jedno moje dítě nemluvilo snad do 1,5 roku, jen ukazovalo a vydávalo citoslovce.
Dej jí čas. Určitě jste v péči pediatra, a pokud je to dobrý pediatr, všiml by si odchylky od normálu. Já bych ještě neplašila, některé děti holt mají na vše svůj čas, vše jim trvá déle, ale není to špatně, doženou to. Vem si, kolik maminek například řeší, že jejich dítě má ještě plínu - no a? Do dospělosti se na záchod stejně naučí chodit. ;)

ZZloba89
Kecalka 421 příspěvků 21.11.18 14:05

Myslím že je naprosto normální. Některé děti jsou rychlejší, některé pomalejší, neboj, vše dožene.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 21.11.18 14:06

Proc by to hned mel byt autismus? Moc ctes internet a srovnavas s ostatnimi :roll: Kazde dite ma svoje tempo a tvoje je uplne normalni rocni batole. A i kdyby neco, na hledání priznaku je jeste moc brzy. Prvni znaky autismu kontroluji u pediatra az na 18ti mesicich.

Anik
Ukecaná baba ;) 1597 příspěvků 21.11.18 14:06

Já si myslím, že to moc hrotíš. Mně se dcera pustila až cca ve 14-15 měsících, pozdějc oproti jiným dětem, do té doby taky jen kolem nábytku. Jíst se naučila pořádně až ve školce, rozuměj, do té doby jsme taky měly problémy že moc nejedla, ale byla fit, veselá, živá. Mluvila teda brzo a hned relativně dobře, to je pravda,,,na rozdíl od té chůze byla zase napřed v tom mluvení před jinýma dětma. Já si myslím, že máš dceru v pohodě,,,,trošku problém s jídlem, ale jinak dobrý. Autista má jiné chování.

nini77
Ukecaná baba ;) 1688 příspěvků 8 inzerátů 21.11.18 14:07

S tím jidlem bych to viděla možná na tu castou nemocnost. Ale jsou i deti, které prostě jídlu moc nedají. A proč nechodí a nemluví? Je jí rok! Vykašli se na tabulky. Může se stat, že začne mluvit až za několik měsíců. A jestli obchází kolem nábytku, tak je to jen otázka času. Rozumí ti, donese o co požádáš. Jak tě napadl autismus proboha? Já tam teda autistického nevidím… Myslím, že tvoje holčička je úplně v pořádku, podle popisu.

Janli
Kelišová 6842 příspěvků 21.11.18 14:07

Normální roční dítě. Co by jsi od ní ještě chtěla?

ovetru
Povídálka 18 příspěvků 21.11.18 14:10

Promin, ale myslis svuj dotaz opravdu vazne? Mas naprosto normalni dite, rekla bych spis vyvojove napred. Rec se zkouma na prohlidce ve 3 letech. Ve svem okoli mam nekolik deti, ktere ve 2 letech temer nemluvi, dulezite je ze rozumi.
Edit: preklep

Uživatel je onlineElishka1
Závislačka 2869 příspěvků 21.11.18 14:13

mně příjde šikovná na 12 měsíců :), ale s tím jídlem nezávidím, přeji, ať se to zlepší

věrasek80
Extra třída :D 11118 příspěvků 21.11.18 14:20

holka klid tvá dcera je úplně zdravá,mě dcera začala chodit sama ve 14měsících a nemluvila do tří let,syn začal chodit ve 12měsících ale nemluvil taky do tří let,další syn chodil v 10měsících a mluvit začal ze dne na den v 18měsích.ben­jamínek tedy začal chodit už v 9měsících ted má 16měsíců a max.poví papa,kaka a koko sem tam mama a kaja tot vše.Kolik malá váží.

Deňulec
Kecalka 396 příspěvků 21.11.18 14:20

Normální šikovná roční holčička. Nešil… :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 14:22

@věrasek80 váží 7,9 kilo

eva.pass
Stálice 88 příspěvků 21.11.18 14:25

taky nevím, proč hned autismus ;) většina dětí, co jsem poznala, v roce nechodilo ani nemluvilo…

věrasek80
Extra třída :D 11118 příspěvků 21.11.18 14:38

tak to náš malý měl v roce 7800g a mudr.to neřešila,neboj je úplně zdravá a že je drobnější bych zatím taky neřešila.Jinak má neteř byla drobnější do 8let a ted je jí 13 a nikdo by neřekl že v roce měla necelých 8kilo

Lucy75
Kecalka 416 příspěvků 2 inzeráty 21.11.18 14:43

Dle popisu to na žádnou poruchu autistického spektra opravdu nevypadá (mám pedagog. vš), spíše běžný vývoj ročního dítka s tím, že asi holt bude vždycky drobnější, na tom nic není.. že nepije mléko bych taky extra neřešila, vápník dodáte jinak, že nechodí také není vůbec nic zvláštního, roční děti se často jen přidržují, začínají se teprve pouštět.. nevím, kde jsi na takovou diagnozu vůbec přišla :mrgreen: ta by se (velmi zjednodušeně rečeno) projevovala hlavně nápadným stálým opakování některých činností, silnou nesnášenlivostí změn, které ústí až v záchvaty.. nic takového nepopisuješ… Užívej si čas s dcerkou, věnuj se jí, vztekání je také do jisté míry normální - dítě stále zkouší hranice a dává přirozeně na odiv svoji libost/nelibost… Že se bojí cizích lidí je také v normě - může být třeba více introvertní, nebo není na větší ruch a neznámé lidi kolem sebe zvyklá (třeba jste hodně doma jen spolu?), vůbec z toho prosím nedělej takové závěry a hlavně buď v klidu a pohodě - svůj stres na ni také přenášíš… :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >