Jak se pozná zápal plic - příznaky u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
věrka6
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 20.10.13 18:35
Jak se pozna zapal plic-priznaky deti

Ahojky maminky prosim jak se u Vasich deti projevil zapal plic? Teploty atd.

Přečtěte si článek: Jak probíhá zápal plic u dětí (pneumonie)?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Barusak78
Závislačka 3359 příspěvků 20.10.13 18:45

Mel horečky a kašel. Na pohotovosti pak nějak nižší saturaci a z rtg se to potvrdilo. Ale ja tam původně jela jen pro horečky co nešly dolů a už jsme tam se synem týden zůstali.

Terezka s Denískem
Závislačka 3582 příspěvků 20.10.13 18:49

Ano začal mít horečky šílený kašel a propadal se mu hrudníček a krček. opravdu šílená záležitost a pak v nemocnici ze snímku.. nám byli 4 měsíce. :roll: tak hlavně at jste zdraví a žádný zápal plic nemáte!! :hug:

věrka6
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 20.10.13 18:56

Dekuji a ty horecky byly hodne vysoke a jak casto kaslali?

hanitscha
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 20.10.13 18:59

Syn třeba neměl hned horečky, ale šlo už od poslechu slyšet, že špatně dýchá - takové jakoby sýpání…když jsem s ním čekala u mudr v čekárně, tak nikdo nechápal, šlo to fakt hodně slyšet…a samozřejmě kašel, teploty začly až v nemocnici

Barusak78
Závislačka 3359 příspěvků 20.10.13 19:06

Horečky mel určíte přes 39, ale jak moc kašlal si už moc nepamatuji. Také držím palce.

pampalin
Závislačka 4303 příspěvků 20.10.13 19:08

Tak my jsme bojovali s kašlem 3 týdny, 4. týden už byl dobrej, nekašlal, ale vylítla mu horečka. A děsně ho bolelo dýchání, ale to z ničeho nic.

dandysek
Závislačka 3831 příspěvků 20.10.13 19:22

Malej ve 4. měsíci, šílenej kašel, teploty, co vždycky trochu opadly po čípku, ale jak přestal působit, hned zase vylezly nahoru, pořád jen spal, pak začal promodrávat kolem pusinky.
Potvrdilo se to až po poslechu a po snímcích RTG v nemocnici.

colafit
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.13 19:54

@věrka6 syn neměl horečky vůbec, neměl ani zvýšenou teplotu, ale viditelně nemohl dýchat. Co nádech, to šílený pláč. Když jsem přijela do nemocnice, vytrhla mi ho sestra z ruky a okamžitě šel na kyslík. Byli jsme 10 dní na jipce. :,(

věrka6
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 20.10.13 19:59

Tak syn kasle tak jednou za hodinu, ale zda se mi ten kasel osklivy.Je po druhe nemocny tak vysiluju :D. V noci nekasle vubec.Ma lehce zvysenou teplotu, rymu.

petrajda
Závislačka 2752 příspěvků 20.10.13 20:01

Mladší syn (teď 4 roky) měl zápal plic už čtyřikrát. Pokaždé se to projevilo jinak. Jednou opravdu vysoké horečky a brutální kašel, tam jsem měla podezření i já. Další dva případy byly standardní teploty a kašel. Naopak naposledy, to bylo začátkem července, neměl ani teplotu, jen takový normální kašel. K doktorce jsem šla s druhým synem a mladšího tam vzala, že když už tam jedu, tak ho pro jistotu poslechne… A byl tam zápal plic.. Naposledy byl poslechově jasný, ale většinou nás ještě doktorka posílá na rentgen.

Altche
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 20.10.13 20:10

Hlavně dušnost - tj. špatně se mu dýchá, sípe, propadá se hrudníček, případně krček, dělá se tam taková prohlubeň, když se nadechuje. Jakmile je dušnej, uhánějte na pohotovost.

věrka6
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 20.10.13 20:16

Tak dusnost nema a ani nesipe

nakukujici
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.13 20:16

Jen bych ještě dodala, že u některých zápalů plic si děti stěžují na bolesti bříška.

Sandra752
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.13 20:18

Holky nestrašte…malá má třetí den horečky, po čípku ustoupí pak hned vyskočí..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >