Reklama

Jak se pozná zlomenina nohy u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zacharova
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 02.01.18 19:49
Jak se pozná zlomenina nohy u dětí???

Ahoj, malému je 20mesicu, dnes dopoledne jsem uslyšela jeho křik z ložnice a po příchodu ležel na zemi u rostoucí židle, pravděpodobně z ní spadnul, pochovala jsem ho, přestal plakat, dostal najíst a šel spinkat, byl nevrlí, ale to jsem přičítala únavě.
Po probuzení opět pláč a nemohl se postavit na pravou nohu, cca po 2hodinkach začal chodit ale přidrzuje se nábytku, kulhá a při plném zatížení pláče, jinak v sedě ho to nebolí, při prohmataní reaguje nevrle ale nějak zvlášť nepláče.
Zítra ho vezmu na chirurgii, myslite že kdyby to měl zlomené tak by nebyl otok nebo modřína, má modřínu na holeni ale tu už tam myslím měl… Jsem z toho celkem hotová kdyby měl mít sádru tak nevím teda teď v zimě co by nosil a jak by to snášel celkově chudák.

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15375 příspěvků 02.01.18 19:51

@Zacharova Bych jela na pohotovost, zlomenina se ma resit, kdyz je cerstva. A jak se pozna? No k necemu ten rentgen byl vynalezen…

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 02.01.18 19:51

@Zacharova může mít i naštípnuté.. pokud kulhá nebo při zátěži pláče, vzala bych ho tam hned.. :think: většinou se to pozná právě tak, že není schopný tu končetinu tolik ovládat nebo zatížit.. kupodivu to zase tak moc bolestivé není..

Tableta
Závislačka 4016 příspěvků 02.01.18 19:52

Pozná se to rentgenem, stejně jako u dospělých. Čím dřív to budeš řešit, tím dřív pro něj i pro tebe. Vím, o čem mluvím ;)

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 02.01.18 19:54

Nemuže našlapnout nebo hodně šetří. Jela bych na pohotovost. Bez rentgenu jsou to stejně jenom dohady.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15375 příspěvků 02.01.18 19:55

@Tableta Ted me ale napada, ze v dobe vynalezu rtg nebyl google a emimino, treba je rtg jiz zastarala metoda.

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 02.01.18 19:58

A proč nejedete na pohotovost? Takhle můžeš jen dumat a bez rtg stejně nic nevymyslis

scentini
Závislačka 3403 příspěvků 02.01.18 20:02

Ja uz bych davno byla v nemocnici. Dcera spadla na schodech. Mela to natekle, jeli jsme na pohotovost, zlomeny to nemela. Na otok dostala sadru, zvladala to moc dobre.

Verunecka289
Závislačka 3328 příspěvků 02.01.18 20:03

Na rentgen, hned :nevim:

Andy27
Kelišová 6239 příspěvků 02.01.18 20:03

Nechápu že už dávno jste nejela ńa pohotovost…

Zaluzie
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 02.01.18 20:04

@Zacharova Asi bude lip snaset sadru nez zlomenou nebo bolavou neošetřenou nohu. Jako co bude nosit vyřešíš pozdeji, snad kvuli tomu nebudeš cekat do léta aby mohl nosit kratasy. Jela bych do nemocnice hned nebo iba protrpite celou noc.

Zacharova
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 02.01.18 20:08

Mám doma 4deti manžela v práci domu by se teď nedostal, nikoho jiného kdo by nás tam vezl nemám… Proto pojedeme až ráno.

annemarie3
Stálice 61 příspěvků 02.01.18 20:16

Převozovou sanitku by vám tam neposlali, nebo taxíka a poprosit sousedku s pohlídáním zbylých dětí.

Moise
Hvězda diskuse 35893 příspěvků 02.01.18 20:25
@Zacharova píše:
Mám doma 4deti manžela v práci domu by se teď nedostal, nikoho jiného kdo by nás tam vezl nemám… Proto pojedeme až ráno.

já bych zavolala do nemocnice, rozhodně bych to nenechávala do rána. I kdybys měla vzít zbylé děti s sebou. Pokud to bude zlomené a ty s tím přijdeš po takové době, tak dostaneš čočku

smurfka
Nadpozemská drbna 29574 příspěvků 02.01.18 20:25

@Zacharova
ne u zlomeniny u dětí nemusí být modřina ani otok..
syn si zlomil ruku, celý den byl v pohodě, nic ho nebolelo..až večer plakal že ho bolí ruka, takže jsme jeli na pohotovost a byla to zlomenina.
Neměl oteklé ani modré, ruka vypadala celou dobu v pohodě, pouštěl draka, držel věci prostě normál..určitě bych jela..zkusila bych nějaké hlídání - sousedka atd a jela bych..neléčená zlomenina se musí znova zlomit, případně sroste špatně..
ale je fakt že mi sádru dostali také až druhý den. Večer na pohotovosti nikdo nebyl ( dr šel k operaci a řekli nám že zkončí až po pulnoci - že si můžem počkat - no s malým tříletým klukem určitě - takže jsme se šli domů vyspat a šli hned ráno..)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >