Jak se předem vyrovnat s rozchodem?

Anonymní
3.7.20 09:45

Jak se předem vyrovnat s rozchodem?

Ahoj vsem, predem se omlouvam za anonym a taky za to, jestli tohle bude znit zmatene.
Mam pritele 6,5 let, ale mezitim byly nejake “pauzy”. Posledni dobou to mezi nami ale skripe, moc se nevidime, nedokazeme se na nicem poradne domluvit, zadny respekt nebo chapani, ktere bych ocekavala kdyz nekdo nekoho miluje…Vcera jsme se osklive pohadali a rovnou k veci, dal mi ultimatum jestli se to tak da nazvat. Jenze uz predem vim, ze spolu uz byt nemuzeme…kvuli veci, ktera se proste neda zmenit, ale nechci to tu rozebirat, proste to tak bohuzel je a je mi strasne uzko jen kdyz si to uvedomim. Tak se vás chci zeptat, da se nejak dopredu smirit s rozchodem? Jsem jeste mlada holka, tohle je prvni chlap kteryho miluju, takze jiste vite jaky to je…jen pri pocitu, ze by byl s nekym jinym mam slzy v ocich, ale vim, ze mu nemuzu branit ve stesti… Stalo se vam nekomu taky, ze jste nemohli byt s tim koho milujete? Ja mam pocit, ze to proste nezvladnu… budu rada za kazdou radu, zkusenost, vse…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

122
3.7.20 09:48

Dopředu se na to připravit nedá, ale neboj, zvládneš to. To prostě patří k životu, dej tomu čas a preboli tě to. To, že si ho nedokážeš představit s jinou je logické, pochybuji, že si někoho najde hned po rozchodu a časem mu to třeba budeš přát. Já to takhle s bývalým mám, byli jsme spolu 11 let a pak to skončilo, taky jsem si nechtěla představit, že má jinou a ted bych mu hodnou pritelkyni přála. Jinak, rozešla jsem se s někým, koho jsem milovala (jiny, než zmíněný), ale tam to jinak nešlo, podváděl mě a to jsem nesnesla. Bolelo to hrozně, ale byla jsem hodně s kamarádkama, řešila to furt dokola a brzy jsem mě to přestalo trápit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
3.7.20 11:01

Souhlasím s Mediulou, připravit se na to prostě nedá. Já když jsem měla po rozchodu tak jsem se snažila si hodně uvědomovat co mi ve vztahu vadilo, co on nedokázal přijmout nebo například ta věc která se nedá změnit jak si napsala. Není to asi nejlepší způsob, ale díky tomu jsem si já uvědomovala že bych s ní stejně být nemohla, a ano, když ho pak poprvé uvidíš s nějakou jinou tak to zabolí, to né že ne, ale ty už třeba také s někým budeš, a budeš se cítit mnohem lépe s někým kdo bude ochotný pro tebe udělat první poslední. Rozhodně to zvládneš, tohle bohužel patří k životu, ale není to nic co by se nedalo překonat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.7.20 11:13

Taky si myslím, že se to nedá. U nás se, ale jednalo o nevěru a já už jsem to nezvládala. Držela jsem se ho zuby nehty i přes to, že jsem to věděla. Nakonec jsem skončila v péči psychiatra a beru antidepresiva. Strašně mě mrzí, že i přes to všechno ho pořád miluju, někoho kdo mi za to ani nestojí.

• Nahlásit
  • Citovat
14274
3.7.20 11:15
@Anonymní píše:
Ahoj vsem, predem se omlouvam za anonym a taky za to, jestli tohle bude znit zmatene.
Mam pritele 6,5 let, ale mezitim byly nejake “pauzy”. Posledni dobou to mezi nami ale skripe, moc se nevidime, nedokazeme se na nicem poradne domluvit, zadny respekt nebo chapani, ktere bych ocekavala kdyz nekdo nekoho miluje…Vcera jsme se osklive pohadali a rovnou k veci, dal mi ultimatum jestli se to tak da nazvat. Jenze uz predem vim, ze spolu uz byt nemuzeme…kvuli veci, ktera se proste neda zmenit, ale nechci to tu rozebirat, proste to tak bohuzel je a je mi strasne uzko jen kdyz si to uvedomim. Tak se vás chci zeptat, da se nejak dopredu smirit s rozchodem? Jsem jeste mlada holka, tohle je prvni chlap kteryho miluju, takze jiste vite jaky to je…jen pri pocitu, ze by byl s nekym jinym mam slzy v ocich, ale vim, ze mu nemuzu branit ve stesti… Stalo se vam nekomu taky, ze jste nemohli byt s tim koho milujete? Ja mam pocit, ze to proste nezvladnu… budu rada za kazdou radu, zkusenost, vse…

Tak mě se pravidelně stavalo, že sem nedokázala utnout s chlapem, kterýho nemiluju. Řešila jsem to tak, že sem to nechala zajít do úplného konce a tím pádem v pohodě. Rozchod jediný z jeho strany byl těžký a sbírala jsem se z toho asi rok a půl. A víš proč? Furt jsme spolu chrápali. Za mě je nejlepší ignorovat, plánovat vyloženě denní aktivity a za pár týdnů, měsíců je vyřízeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
3.7.20 11:55

Předem se s rozchodem vyrovnat nedá, paradoxně jsem to řešila pár měsíců zpátky. Měla jsem vztah, o kterém jsem věděla, že prostě nemá budoucnost, takže když jsme to pak vzájemně ukončili a já si rozumem říkala, že to stejně muselo přijít, neskutečně mě pak podrazily emoce a takové ty přitažlivé síly zvyku. Teď už to mám odžité, ale byl to šok. S rozchodem se člověk vyrovná jenom časem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21896
3.7.20 12:05

Podle me se na rozchod pripit da a hodne lidi to tak dela. Zacne si planova suj cas, obnovi stare kontakty, s tim druhym prestane planovat budoucnost vcetne dovolene, vztah se rozvolni…samozrejme, kdyz se TO rekne, tak je to hnusne, ale clovek uz to podvedome ocekava, neni to jak rana palici do hlavy…

Jenom nevim, proc se na to dlouho pripravovat, kdyz vis, ze s tim clovekem byt nechces a nemuzes. Neni lepsi radikalni rez, deti nemáte, takze to bude jen na vas :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
3.7.20 14:25

@PaníKadrnožková máš pravdu, já když se chtěla rozejít, hodně jsem obnovila kontakty, začala být víc sama s rodinou a přáteli. Pomohlo mi to potom, že jsem nebyla sama. Bohužel ten druhý na to připravený nebyl, zavolala jsem jeho nej kámošovi, ať na něj dohlédne a někam ho vytáhne a zvládnul to taky. Po 10 letech. Vždycky to bolí a nikdy to není snadné, jenže kvůli tomu nemůžeme zůstat s lidma, se kterýma nejsme šťastný. Potom pomůže čas a nevídat se, nepsat - sejde z očí sejde z mysli - to funguje dokonale.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1133
3.7.20 16:43
@Anonymní píše:
Mam pritele 6,5 let, ale mezitim byly nejake “pauzy”. Posledni dobou to mezi nami ale skripe, moc se nevidime, nedokazeme se na nicem poradne domluvit, zadny respekt nebo chapani, ktere bych ocekavala kdyz nekdo nekoho miluje…Vcera jsme se osklive pohadali a rovnou k veci, dal mi ultimatum jestli se to tak da nazvat. Jenze uz predem vim, ze spolu uz byt nemuzeme…kvuli veci, ktera se proste neda zmenit, ale nechci to tu rozebirat, proste to tak bohuzel je a je mi strasne uzko jen kdyz si to uvedomim. Tak se vás chci zeptat, da se nejak dopredu smirit s rozchodem? Jsem jeste mlada holka, tohle je prvni chlap kteryho miluju, takze jiste vite jaky to je…jen pri pocitu, ze by byl s nekym jinym mam slzy v ocich, ale vim, ze mu nemuzu branit ve stesti… Stalo se vam nekomu taky, ze jste nemohli byt s tim koho milujete? Ja mam pocit, ze to proste nezvladnu… budu rada za kazdou radu, zkusenost, vse…

Takze ho nemilujes takovy jaky je.. Uvedomujes si, ze to muze citit celou dobu a proto se chova „spatne“? Proc ho tahas roky za nos?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.7.20 17:26
@MayhemDevil píše:
Takze ho nemilujes takovy jaky je.. Uvedomujes si, ze to muze citit celou dobu a proto se chova „spatne“? Proc ho tahas roky za nos?

Ale ne, ta “vec” se netyka jeho vlastnosti nebo neco. Je tu jedna vec, kterou nezmeni ani jeden z nas

• Nahlásit
  • Citovat
1148
3.7.20 17:35
@Anonymní píše:

A je to tak moc nepřekonatelný? Jinak rozchod si holt musíš prožít. Může to být intenzivní, ale přejde to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1133
3.7.20 17:52
@Anonymní píše:
Ale ne, ta “vec” se netyka jeho vlastnosti nebo neco. Je tu jedna vec, kterou nezmeni ani jeden z nas

A ta se vynorila behem vztahu? Nebo to tak bylo od zacatku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama