Jak se přestat přejídat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.4.13 21:21

Jak se přestat přejídat?

Ahoj holky, snad prominete anonymitu, není to nic, čím bych se chtěla chlubit.
Mám problém s přejídáním. Vím jak bych měla jíst, co je správné a co ne ale mám problém s množstvím. I když se snažím jíst zdravě, vždycky toho sním strašně moc, až mě bolí břicho, prostě se neumím najíst tak akorát, když si dám menší porci než běžně, prostě si přijdu „nedojezená“. Je mi jasné, že už tímhle stravováním mám asi roztažený žaludek a nevím co s tím. Kdysi nám kamarád říkal, že mu doktor doporučil nějaké prášky nebo tak něco, co mu trochu zaplnilo žaludek a on potom nemohl jíst tak velké porce jako dřív…ale nevím o co šlo. Je tu někdo, kdo měl podobný problém? Jak to vyřešit? Chtěla bych trochu zhubnout, i když problém s váhou nemám, mám 173 cm a 70 kg ale takhle to prostě nejde :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Uju
6753
3.4.13 21:25

Jo, roztaženej žaludek je hnus :-/
Já když se s chlapem pohádám tak pak většinou nemůžu nic polknout, když je to dýl jak tři dny tak se žaludek smrskne, jak to udělat aby se zas nevytáh-to bohužel netuším :nevim:
Jinak se bere vláknina, ale na mne teda nezabrala nikdy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7570
3.4.13 21:26

Mě se to taky někdy stává…ono je to o té sebekontrole a pevné vůli.. :|

Ale co pomáhalo, před jídlem vypít sklenici čisté vody - zabere místo v žaludku a pak toho nesníš tolik.

Když jsem se ale zařekla a vydržela to, tak za chvíli (cca 14 dní) se žaludek smrskne a pak už jsem toho tolik nesnědla…Ale ten začátek je nejtěžší ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lucie46
3.4.13 21:36

Zaludek se roztahuje, protoze porad pridavas a pridavas, je zvykly a je jasny, ze pak mensi porce nebudou stacit… Zkus to obracene ubirej si kazdy den jen po troskach z kazde porce jidla az se dopracujes na nejakou normalni porci :) at to neni takovy sok, myslim, ze pak se to i lip drzi nez kdyz ted hned vsechno seberu… a nebo zkus jist v mensich davkach ale treba i 9× za den…

• Citovat
  • Nahlásit
33135
3.4.13 21:39

Souhlasím, sklenice vody, nebo jedno jablko. A pak už není tolik místa. Já vím, to se to radí.. :D Taky potřebuji zhubnout, ale já zase nemám sílu na dodržení sebekontroly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.4.13 21:39
@Anonymní píše:
Ahoj holky, snad prominete anonymitu, není to nic, čím bych se chtěla chlubit.
Mám problém s přejídáním. Vím jak bych měla jíst, co je správné a co ne ale mám problém s množstvím. I když se snažím jíst zdravě, vždycky toho sním strašně moc, až mě bolí břicho, prostě se neumím najíst tak akorát, když si dám menší porci než běžně, prostě si přijdu „nedojezená“. Je mi jasné, že už tímhle stravováním mám asi roztažený žaludek a nevím co s tím. Kdysi nám kamarád říkal, že mu doktor doporučil nějaké prášky nebo tak něco, co mu trochu zaplnilo žaludek a on potom nemohl jíst tak velké porce jako dřív…ale nevím o co šlo. Je tu někdo, kdo měl podobný problém? Jak to vyřešit? Chtěla bych trochu zhubnout, i když problém s váhou nemám, mám 173 cm a 70 kg ale takhle to prostě nejde :(

Znám to!!! Ale pak mám období, kdy se kousnu, nejim a hubnu. :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.13 21:42

@emiliasofi nj jenže já kojím, sice ne tak často ale i tak, hladovění by vhodné nebylo a i tak ho odsuzuju…

Holky děkuju za radu, zkusím se před jídlem pořádně napít a uvidíme…už mě to štve, když mě občas popadne chuť na sladké, jsem schopná sníst čtvrtku dortu na posezení, je mi ze sebe zle :poblion:

• Citovat
  • Nahlásit
7995
3.4.13 21:45

Můj kamarád hubnul podle teorie, že co doma nemám, to nesním. Kupoval si fakt jen to, co bezprostředně zkonzumoval. Ale on taky žije sám, to se to pak stravuje jinak než s rodinou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.4.13 21:46
@Anonymní píše:
@emiliasofi nj jenže já kojím, sice ne tak často ale i tak, hladovění by vhodné nebylo a i tak ho odsuzuju…Holky děkuju za radu, zkusím se před jídlem pořádně napít a uvidíme…už mě to štve, když mě občas popadne chuť na sladké, jsem schopná sníst čtvrtku dortu na posezení, je mi ze sebe zle :poblion:
:mrgreen: :mrgreen: Já klidně i půlku dortu. Kolikrát se tak přejim, až je mi zléééé. Za normálních okolností se držim, ale vždycky když jsem těhule, tak se spustim a přeberu 30 kg. :zed: :zed: :zed: Pak samozřejmě to půl roku hubnu… :jazyk:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14051
3.4.13 21:49

Když máš hlad, běž se napít, třeba ovocný čaj-bez cukru, nahraď třeba stevii. Když si uděláš takový, co máš ráda, klidně vypiješ půllitr a hned nebude tolik místa
jinak doporučím psylium, to je taky super věc

a dojídat se eventuálně třeba ledovým salátem -octová zálivka, zase místo cukru stévie. sníš půlku salátu, kalorií to má málo a objemné to je

a pozor na ovoce, je velmi kalorické, takže tím se fakt nedojídej, když už tak zeleninou, čím je zelenější, tím méně kalorií má, čím víc červená, tím víc cukru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14051
3.4.13 21:52
@Anonymní píše:
@emiliasofi nj jenže já kojím, sice ne tak často ale i tak, hladovění by vhodné nebylo a i tak ho odsuzuju…Holky děkuju za radu, zkusím se před jídlem pořádně napít a uvidíme…už mě to štve, když mě občas popadne chuť na sladké, jsem schopná sníst čtvrtku dortu na posezení, je mi ze sebe zle :poblion:

tak když tě popadne chuť tak si představ jak to dojíš a pak jak se budeš cítit blbě, že jsi se nacpala, snědla zcela zbytečné kalorie, jak se na sebe podíváš do zrcadla a nebudeš se sobě líbit. Uvidíš ten zákusek pak spíš jako nepřítele, než jako kámoše :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7570
3.4.13 21:54
@Anonymní píše:

Někde tady na Emiminu jsou i skupiny, kde holky spolu hubnou… zkus se k ni připojit, třeba Tě bude motivovat, když se tam budeš „chlubit“ tím, jak Ti jde hubnutí..a zároveň se budete vzájemně podporovat…nebo utěšovat, když to nepůjde :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7570
3.4.13 21:59
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176
3.4.13 22:00

@emiliasofi za pul roku dole 30kg? Tak to ses dobra :potlesk: Ja prvnich 34 kg hubla rok a ctvrt a ted jsem pul roku po dalsim porodu a furt mam 20kg nahore :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.13 22:01

@ncc1701 no právě, snažím se kupovat od všeho něco, aby si i chlap mohl vzít a pak to tak vypadá…

@jizvíková s cukrem nemám problém, čaj sladký nepotřebuju, kupuju si sypané a ty mi chutnají i bez cukru ale většinou piju jen vodu. A děkuju moc za tipy, vyzkouším :)

@Lenka512 dobrý nápad :palec: snad se mi to podaří omezit, aby mě nemusel nikdo utěšovat :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat