Jak se přijmout, vážit si sebe sama?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 10:22
Jak se prijmout, vazit si sebe sama?

Prosim anonym, nebo smazat.
Dalo by se rict, ze mi nic nechybi. Mame 3 krasne, relat. zdrave deti. Mam 15 let muze, ktereho miluji a je na neho spoleh. Penize nazbyt nejsou, ale zijeme si hezky, nemusime koukat na kazdou korunu. A zaroven nejsem stastna.
Nemam se rada, dalo vy se rict, ze se nesnasim. Jak vypadam ani jaka jsem.
I kdyz mi muz rika, ze jsem nejlepsi mama.. obetava, starostliva, ze dobre varim, ze jsem. hezka, ze atd atd.
Nicemu neverim. Ten pocit, ktery mam v sobe nikomu nepreji.
Mam nulove sebevedomi. Zkousela jsem 2/x psychoterapii(pri­cina v detstvi nejspis), cetla knizky, dokonce chodila na psychiatrii a brala Ad… (tehdy. bylo. lip, ale uz AD nechci, vysazovani bylo silene)… Bojim se, ze mne muz opusti. Ze zustanu sama. Bojim se, ze je mu s nekym jinym lip(nemyslim sex,… ale pocit, ze mu je s nekym fajn, vic nez se mnou). Zarlim na to.

Neumim si poradit. I kdyz jsem ta, co umi radit lidem kolem sebe, jsem empaticka a vim presne co delam spatne.. nedokazu to zmenit.
Nesnasim. nahlednout do zrcadla i sve duse.
Jsem na md, s hodne narocni dcerou, nervni, protivna, nevyspala.
Muz mi pomaha, je to super chlap.
( i kdyz, taky ma sve chyby).
Chci se mit rada,. nebo se aspon respektovat. Nevycitat si sve vlastni chovani. Nechci se stydet, ze kvuli svemu vnitnimu „ja“, jsem nestastna, protivna a ventiluji to ven.. Nechci myslet na to, ze si vymyslim scenare toho, co se deje, koho ma muz radeji nez mne( i kdyz realny podklad to nema).. Manzel je typ muze, staveneho pro rodinu, sice ma vysoke vzdelani a dobre postaveni, vim, ze my jsme. jeho priorita.

No… uplne zmateny prispevek. Asi tak, jak. moje nitro.
Dekuji za precteni.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25067 příspěvků 24.10.18 10:30

Co znamená, že jsi dvakrát zkoušela psychoterapii?

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 24.10.18 10:31
@Anonymní píše:
Prosim anonym, nebo smazat.
Dalo by se rict, ze mi nic nechybi. Mame 3 krasne, relat. zdrave deti. Mam 15 let muze, ktereho miluji a je na neho spoleh. Penize nazbyt nejsou, ale zijeme si hezky, nemusime koukat na kazdou korunu. A zaroven nejsem stastna.
Nemam se rada, dalo vy se rict, ze se nesnasim. Jak vypadam ani jaka jsem.
I kdyz mi muz rika, ze jsem nejlepsi mama.. obetava, starostliva, ze dobre varim, ze jsem. hezka, ze atd atd.
Nicemu neverim. Ten pocit, ktery mam v sobe nikomu nepreji.
Mam nulove sebevedomi. Zkousela jsem 2/x psychoterapii(pri­cina v detstvi nejspis), cetla knizky, dokonce chodila na psychiatrii a brala Ad… (tehdy. bylo. lip, ale uz AD nechci, vysazovani bylo silene)… Bojim se, ze mne muz opusti. Ze zustanu sama. Bojim se, ze je mu s nekym jinym lip(nemyslim sex,… ale pocit, ze mu je s nekym fajn, vic nez se mnou). Zarlim na to.

Neumim si poradit. I kdyz jsem ta, co umi radit lidem kolem sebe, jsem empaticka a vim presne co delam spatne.. nedokazu to zmenit.
Nesnasim. nahlednout do zrcadla i sve duse.
Jsem na md, s hodne narocni dcerou, nervni, protivna, nevyspala.
Muz mi pomaha, je to super chlap.
( i kdyz, taky ma sve chyby).
Chci se mit rada,. nebo se aspon respektovat. Nevycitat si sve vlastni chovani. Nechci se stydet, ze kvuli svemu vnitnimu „ja“, jsem nestastna, protivna a ventiluji to ven.. Nechci myslet na to, ze si vymyslim scenare toho, co se deje, koho ma muz radeji nez mne( i kdyz realny podklad to nema).. Manzel je typ muze, staveneho pro rodinu, sice ma vysoke vzdelani a dobre postaveni, vim, ze my jsme. jeho priorita.

No… uplne zmateny prispevek. Asi tak, jak. moje nitro.
Dekuji za precteni.

Najdi si dobrýho psychologa…pokus se v něčem realizovat..něco co tě bude bavit a z čeho budeš šťastná a pak budeš i hrdá a zvedne se sebevědomí.

Mrs.bloud
Kecalka 187 příspěvků 24.10.18 10:38

Jedine psychoterapie, manzela bych s tim netrapila, mohlo by ho to ve vysledku odpravdu odradit, obzvlaste jestli ma dobre postaveni, bude o nej zajem. A travite spolecne cas, neni moc v praci? Chlap muze byt milionovej, ale jakje workoholik, je to na prd, a samota cloveka nuti premyslet o tom proc je vlastne sam. Ja tyhle pochybnosti take nekdy mam, rekla bcyh, ze je ma kazdy, ale nemelo by to byt trvale a zahlcujici vsechno kolem. Jinak dcerka muze byt nervni, protoze neciti tu spokojenost z tebe, deti jsou na to citlive. Ja bych urcite sla do terapie, uz kvuli detem, deti si sebehodnotu budoujou obvykle podle rodicu, pokud si to muzete financne dovolit, nevahala ych, manzelovi bych to ale fakt nerikala, myslim, ze to kazi vztahy, bude premyslet, co tam o nem vypravis… rekla bych ze chodim na jogu, hotovo. Proc jsi prestala? Nesedl ti terapeut?

sign45
Ukecaná baba ;) 2352 příspěvků 24.10.18 10:43

Všechno je pouze a jenom ve tvé hlavě. Sama musíš chtít změnu. Prvně musíš přijmout fakt, že si uvědomuješ, že je to pouze ve tvé hlavě. Pro začátek zkus každé ráno nejlépe u zrcadla sama sobě říct „přijímám se taková, jaká jsem“. Ale opravdu každé ráno a vytrvat.

K tomu se pokus najít metodu, musíš hledat a chtít najít a přijmout, která ti pomůže odpustit sama sobě, třeba:
https://www.tippingova-metoda.cz/…rijeti-sebe/
https://www.firstclass.cz/…fale-pocity/
http://www.zbynekmlcoch.cz/…-sebeanalyzy
a nebo hledej jiný způsob, jak toho dosáhnout, odkazů je mraky

A nauč a zdokonal přijímání sebe sama, třeba:
http://smysl.com/prijeti
https://www.vira.cz/…se-sebelasce
a řada dalších

Mě osobně pro zklidnění a pochopení spousty věcí a situací pomáhají videa Jaroslava Duška na Youtube především ta o životě a také záznam Čtyři dohody. Ale to asi jak komu :)

Helca83
Kecalka 213 příspěvků 24.10.18 10:43

Nebo psychoterapeuta, mozna by stacilo vypsat se z toho i tady :nevim: Super je eriksonovska hypnoterapie, kdyz ji terapeut umi - nikdy jsem na tyto veci neverila, ale na nektere typy lidi to skvele zabira a zbavi se pak neklidu nebo stresu (treba trema pred statnicemi, myslim ze i Tvoje pocity by to pomohlo srovnat)… na zapade ted frci mindfullnes a practicing gratitude - treba si kazde rano zapisovat 2-3 duvody proc jsi rada na svete a 2-3 ktere aktivne udelas, aby byl Tvuj den hezci. Plus vecer si to vyhodnotit, zas s durazem na to, co bylo dany den prima a je minimem negativ (napr jmenujes 1 vec kt.jsi dany den mohla zvladnout lip). Docela to funguje, zmeni Ti to pristup k zivotu i sobe. :hug:

Jo a jeste me napada - jestli muzes - jit na kosmetiku, manikuru, do sauny, na masaz… nechat se trosku hyckat. Anebo hladit zvire, jestli mas rada zvirata… zacit novy sport, prekonat sama sebe… cokoli co Ti pomuze byt na chvili spokojena :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 11:14

workoholik urcite neni.

nevidim duvod, tajit pred nim, pokud bych navstevovala terapie..

prestala jsem, protoze prvni mi nesedla… to je asi 8 let zpatky a k druhe jsem prestala jezdit kdyz jsem otehotnela a mela kompl.

ano.. prijmout sama sebe.
se svymi chybami, kily, takova jaka jsem.

vidim jenom nedostatky, za nic se nepochvalim. A kdyz jsem pochvalena, neverim.
Nesnasim se jak vypadam… hodne jsem pribrala( mam 80,85 kg), ale nemam vuli, neco s tim delat. A moment. ani silu, cele noci nespim.
mazu vsechny fota kde jsem, takze deti maji minimum fotek semnou????

moc je vsechny miluji. Rikam si, ze beze mne by meli zivot stastnejsi. Vic smichu a radosti v dome.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 11:14

@sign45 @Helca83 mrknu na to, dekuji.

Mrs.bloud
Kecalka 187 příspěvků 24.10.18 11:47
@Anonymní píše:
workoholik urcite neni.

prestala jsem, protoze prvni mi nesedla… to je asi 8 let zpatky a k druhe jsem prestala jezdit kdyz jsem otehotnela a mela kompl.

Nesnasim se jak vypadam… hodne jsem pribrala( mam 80,85 kg), ale nemam vuli, neco s tim delat. A moment. ani silu, cele noci nespim.

moc je vsechny miluji. Rikam si, ze beze mne by meli zivot stastnejsi. Vic smichu a radosti v dome.

Tak ono to muze byt hodne ovlivneno i tim nevyspanim, ja kdyz nespim, tak take vse vidim hodne cerneji. Hele kazdej mame neco, netrap se jeste tim, ze ses magor, ze takhle premyslis a mazes fotky. Ale urcite bych to resila. Jestli ti ta posledni terapeutka vyhovovala, tak tam zacni zase pravidelne chodit. V takovem stavu bude i pro tvoji dcerku lepsi, kdzy ji das na hodinku dve hlidat a pujdes si po svem, ve vysledku dostane zpatky vyklidnenou maminku. :srdce: :srdce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 12:14

Ahoj, ja moc doporucuju kurz Lucky Harnosove http://alchymiezeny.cz/…zeny-podzim/
Je nas ve skupince asi 200 a navzajem se podporujeme. Je to skvele. Jsem v letnim kurzu od cervence a muzu jen doporucit. Neni to zadna reklama, jen predavam co mi pomaha. Prosim anonymne, rodina o tom nevi.

Helca83
Kecalka 213 příspěvků 24.10.18 12:21

Co blbnes, koukej byt na sebe trochu hodna :hug: Myslis ze Tve deti resi Tvou postavu? Tipuji ze ne, proste Te miluji jako maminku :srdce: s tim si fakt starosti nedelej, az povyrostou a prospis se, kila pujdou dolu lip. :palec:

elen-ka
Extra třída :D 12311 příspěvků 23 inzerátů 24.10.18 12:54
@Anonymní píše:
workoholik urcite neni.

Holka vzchop se. Žádné fotky už od nyní nemaž! Nejhorší je, když děti nemají vzpomínkové fotky s rodiči.

Co se týče kil na víc, taky jsem se dopracovala podobné i vyšší váhy a nešlo a nešlo to dolů ať jsem dělala všechno možné, nikdy jsem nevydržela. Ale…

Krom toho co psala @sign45 s tím zrcadlem, bych se každé ráno podívala na sebe do zrcadla a usmála se na sebe. Já jsem si tedy vždy říkala „mám se ráda“ a i přesto mi to občas ani přes rty nešlo říci, někdy s úšklebkem, někdy ne, ale snažila jsem se. Píšeš, že jsi nevyspalá. Mohl by třeba manžel o víkendu pohlídat děti, že by jsi se ráno dospala, alespoň jeden den? My jsme se jednu dobu s manželem střídali, jeden den víkendu dospával jeden, druhý den druhý. Pak se pochval, klidně i za jakoukoliv běžnou věc - uklidíš byt, pochval se, jak jsi to krásně zvládla, že tu máš/te krásně uklizeno (i kdyby to mělo vydržet jen 5 minut, než tam naběhnou děti). Upečeš buchtu - pochval se jak se ti to povedlo, apod. Taky jsem neuměla přijmout pochvalu od ostatních, ale naučila jsem se odpovídat na jakoukoliv pochvalu „děkuji“, nic víc, nic míň. Jen bych se do toho zamotala. Postupem času jsem díky tomu jednoduchému slovu začala vnímat pochvalu jinak.

Přeji ať to zvládneš. :hug: :hug: :hug:

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8312 příspěvků 24.10.18 13:15

mě přijde, že ti hlavně chybí vůle… dotáhnout ty psychoterapie, dotáhnout to hubnutí … to není zas tak nadlidskej úkol, kousnout se a makat, to je odrazový můstek pro další malý pozitivní změny, zázrak se nestane jedním lusknutím prstů, ale postupně, téměř nenápadně, ale musíš pro to něco udělat

sign45
Ukecaná baba ;) 2352 příspěvků 24.10.18 13:55

@Helca83 to také vystihla. Udělej si něčím radost a dělej si ji častěji. Nějaké koníčky, něco tvořit, zábava - moc se zabýváš sama sebou.

rosmarine
Kecalka 205 příspěvků 24.10.18 18:45

Holka,holka jsi fakt prdla,promin ten vyraz. Mas to jen v hlave,ze nejsi dost dobra,hezka,po­hotova a kdovi co jeste. Realita je ale totalne jinde a jestli chces dukaz,zeptej se svych deti jak te vidi. Muzes klidne v legraci a uvidis co ti odpovi. Nejspis pro ne budes nejkrasnejsi maminka na svete a jestli mas syna,tak se mozna dozvis,ze si te jednou vezme za zenu a ze kdyz se jednou ozeni,tak presne takovou manzelku jako ses ty by chtel mit. Deti jsou nejlepsi dobijeci energie a radosti. Kdyz neveris sobe ani manzelovi,tak ver a naslouchej jim.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >