Jak se připravit na studium psychologie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
terri00
Nováček 7 příspěvků 20.03.19 18:17
Jak se připravit na studium psychologie

Ahoj,
jsem ve 3.ročníku na gymplu, příští rok se chci hlásit na psychologii (na UK ale i jinam) a je mi jasné, že je potřeba s přípravou začít co nejdřív. Máte zkušenosti s přípravnými kurzy (v Praze)? Chtěla bych vědět, jestli se to za ty peníze opravdu vyplatí…Je potřeba mít i nějakou praxi? Uvítám jakékoliv rady a zkušenosti :kytka:

Reakce:
Jessie_james
Ukecaná baba ;) 2213 příspěvků 20.03.19 18:33
@terri00 píše:
Ahoj,
jsem ve 3.ročníku na gymplu, příští rok se chci hlásit na psychologii (na UK ale i jinam) a je mi jasné, že je potřeba s přípravou začít co nejdřív. Máte zkušenosti s přípravnými kurzy (v Praze)? Chtěla bych vědět, jestli se to za ty peníze opravdu vyplatí…Je potřeba mít i nějakou praxi? Uvítám jakékoliv rady a zkušenosti :kytka:

Začal bych asi Milanem Nakonečným Základy psychologie. a navazoval Atkinsonem

bordeaux-zuzka
Kecalka 140 příspěvků 20.03.19 19:00

Kurz od Školy psychologie je dobrý, vyučují studenti nebo absolventi psychologie na UK a mají dobre výsledky (hodně absolventů toho kurzu se pak dostane na psychologii na UK, pedak a do Olomouce). Na UK musíš mít nacteno na ústní a musíš mít praxi, na pedaku není ústní, tam “stačí” Atkinsonova. Pokud mas otázky, tak napis SZ.

Jessie_james
Ukecaná baba ;) 2213 příspěvků 20.03.19 19:05

Možná by to chtělo ještě nastudovat ontogenezi lidské psychiky..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 08:10

V priprave hodne zalezi na tom na, kterou fakultu a v kterem meste se chces predevsim dostat.

Osobne doporucuji najit si nastupni platy v tom odvetvi psychologie, o ktere se zajimas, naroky (predevsim ekonomicke) na celozivotni vzdelavani atd. Zvlast pokud te to tahne do zdravotnictvi.Bude to mensi rozcarovani, kdyz s tim budes pocitat od zacatku, nez kdyz si toho vsimnes ve tretaku :lol: Osobne jsem psychologii s velkym nadsenim vystudovala, pak se mi narodilo dite a ted si sypu popel na hlavu, jak hloupe jsem si zvolila obor a premyslim, jak z neho pryc. Jsou samozrejme mlade matky psycholozky, ktere to davaj - maji muj obdiv. Ale ja jsem od te doby, co mam dite, do emocne narocne prace za malo penez ztratila nadseni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 08:22

Naopak povzbudive: psychologie se da vystudovat a muze cloveka to studium bavit i pokud povazuje Nakonecneho Zaklady psychologie za nejnudnejsi knihu sveta. Jak moc je ta kniha zasadni k prijmackam do Prahy, posoudit nedovedu.

Jessie_james
Ukecaná baba ;) 2213 příspěvků 21.03.19 08:32

@Anonymní Ani se ti nedivím. Emočně vypjaté je správně řečeno. Pokud myslím na klinickou psychologii, asi bych neměl žaludek smývat denně špínu některých mezilidských vztahů. Mě baví psychologie zábavnou formou, jako třeba Berne Jak si lidé hrají :-).

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 21.03.19 10:07

Jsem starý dědek a pamatuji se, že se přijímačky na VŠ dělaly jen ze středočeské látky a podle mne, kdo se nedokáže sám připravit na přijímačky, nedokáže se připravit ani na zkoušku. Vím, že jsou studenti, kteří si platí doučovaní i na vysoké. Ale jakou byste měli důvěru např. k lékaři, který samostatně nezvládl studium medicíny?

Jessie_james
Ukecaná baba ;) 2213 příspěvků 21.03.19 10:13
@Luboš P píše:
Jsem starý dědek a pamatuji se, že se přijímačky na VŠ dělaly jen ze středočeské látky a podle mne, kdo se nedokáže sám připravit na přijímačky, nedokáže se připravit ani na zkoušku. Vím, že jsou studenti, kteří si platí doučovaní i na vysoké. Ale jakou byste měli důvěru např. k lékaři, který samostatně nezvládl studium medicíny?

Jo taky mi není 50, za nás se opravdu musel člověk připravit, ještě navíc to bylo komplikované politikou, a vedoucí úlohou strany :D :D

Váš příspěvek
Reklama