Jak se projevilo adhd u vašich malých dětí - 4 roky, holčička

Anonymní
26.1.20 07:32

jak se projevilo adhd u vašich malých dětí - 4 roky, holčička

Ahoj,

jsme obj k psychologovi s dcerou, máme podezření na něco, vyjádřila to i pediatra, v potaz se bere i adhd, jen by mě zajímalo, maminky, které máte doma děti s adhd, jak se projevovaly děti v tomto věku - dcera má 4r. prý se i projevy liší i holčiček a chlapců..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
26.1.20 08:46

Také mě zajímá. Dcera má 3,5 roku. Mám podezření, doktor řekl, že je ještě malá.

• Nahlásit
  • Citovat
4860
26.1.20 08:51

Já mám děti s FAS (fetální alkoholový syndrom. Jedním z projevů bývá hyperaktivita. Obě mé pěstounské děti jsou hyperaktivní. Je to mazec. Už dva týdny jsou na medikaci, každý mě ale před medikací varuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.20 09:05

U nás je právě podezření, špatně mluví, nesklonuje, patlá slova, přehauje slabiky, nedává delší věty, je agresivní, vzteklá, roztěkaná, neumí se soustředit na to, co ji nebaví, ale co ji baví, tak na to jo, ale tam zas pak projevuje - nesmí se vyrušit, nic jinho ji pak nezajímá, neumí tu činnost ukončit, když je třeba, neposedí aniž by sebou neškubala, nepoposedávala, v kolektivu je to taky takové, děti ji nerozumí, občas reaguje zvláštně a ještě tím, že se neumí vyjádřit..potom lpí na různých věcech, těžko se ji něco vysvětluje, působí hrozně nevychovaně a i možná je, já už nevim, odmala se ji snažíme k nečemu vest, ale bez uspěchu, defacto si dělá co chce, nechápe že neco nesmí, či to nechce chápat, fakt nevím..ono se to špatně vysvětluje, když ji prostě člověk vidí v kolektivu jiných stejně starých dětí, působí prostě jinak..

• Nahlásit
  • Citovat
615
26.1.20 09:07

Tak u tech kluku je to vetsinou vic znat nez u holcicek. U holcicek se casto mluvi o zasnenych tancicich vilach, ktere nevnimaji. Ale mely by urcite taky splnovat: porucha pozornosti, impulzivita, hyperaktivita, motoricky neklid, socialni nevyspelost. Ja mam kluka a je to proste hrozne narocne ditko, ktere vyzaduje hodne moc pozornosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
911
26.1.20 09:12

@Enmamma kdo každý te varuje? Varují možná tak lapkové, kteří o tom nic nevědí. Spravně stanovena medikace dětem s těžkým ADHD jen pomůže. Vůbec se toho neboj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
26.1.20 09:14

Byla a je mimoň :D, podezření přišlo velmi brzy. Narozená v 32. Od narození v péči neurologa v 5letech dg adha a dyspraxie, nikdy jsem to neslyšela, dg stanovil klinický psycholog. Neudrží pozornost, neustále v pohybu i ve spánku, mluví a mluví je jí absolutně jedno co, kdy a kde. Hlava ji jede po její vlastní ose, nechápe souvislosti, jakoby chyběla elementární logika. Vše chce hned teď a včera bylo pozdě. Naštěstí v kolektivu se celkem přizpůsobí, ikdyž jí to dá velkou práci, jak jsme u toho my je jak urvaná z řetězu. Musíme dodržovat režim dne, jinak se ztrácí v běžných situacích. Jede ve vlnách, kdy je na tom velmi dobře a pak přijde propad, ale brutální. Velmi zaměřena na sebe a své potřeby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
26.1.20 09:22

Je to jak házení hrachu na zeď, občas propadam zoufalství, ale pak vidím jaký pokrok vlastně udělala a jsem na ni pyšná, i když se kolikrát fakt musím hooodne přemáhat. Holky se umí více přizpůsobit než kluci, ale pak ten přetlak potřebují vypustit. Co uplně nesnáším, když někdo řekne, tak ji nechte, je to dítě. Párkrát jsem to udělala a dělala, že není moje. Příště už takovou blbost z pusy nevypustili. Nerespektuje hranice a svou potřebou dokáže uvalcovat každého, kdo ji nezná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.20 09:32

Já mám teď už desetiletou slečnu s ADHD. Ve školkovém věku měla projevy hraniční a k diagnostice a medikaci došlo až ve škole. Už nestačilo, že vše dotahovala inteligencí, tu má v nadprůměru. Je hodně temperamentní, prdlá a zbrklá, některé učitelky o ní hovořily jako že je nevnímá, má svůj svět, nerozlišuje fantazii a realitu. Pak také nerovnoměrný sociální vývoj až na jednu učitelku s autoritou ve školce neměla problém, ale problém byl s vrstevníky. Pak výkyvy energie, emoční labilita, nespavost, pomočování ve spánku. A je fakt že už ve školce pořád něco hledala a ztrácela, ale to učitelky dost hlídaly, teď když to má hlídat ve škole sama tak je to dost horor v tomhle ohledu. Ony hlavně holčičky se to naučí velmi brzy maskovat a dcera taky neměla takové projevy, že by skákala po lavici, byla agresivní apod,

• Nahlásit
  • Citovat
2416
26.1.20 09:37

Tohle je pěkný článek https://www.mspretlucka.cz/…/04_adhd.pdf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
26.1.20 10:03
@Anonymní píše:
U nás je právě podezření, špatně mluví, nesklonuje, patlá slova, přehauje slabiky, nedává delší věty, je agresivní, vzteklá, roztěkaná, neumí se soustředit na to, co ji nebaví, ale co ji baví, tak na to jo, ale tam zas pak projevuje - nesmí se vyrušit, nic jinho ji pak nezajímá, neumí tu činnost ukončit, když je třeba, neposedí aniž by sebou neškubala, nepoposedávala, v kolektivu je to taky takové, děti ji nerozumí, občas reaguje zvláštně a ještě tím, že se neumí vyjádřit..potom lpí na různých věcech, těžko se ji něco vysvětluje, působí hrozně nevychovaně a i možná je, já už nevim, odmala se ji snažíme k nečemu vest, ale bez uspěchu, defacto si dělá co chce, nechápe že neco nesmí, či to nechce chápat, fakt nevím..ono se to špatně vysvětluje, když ji prostě člověk vidí v kolektivu jiných stejně starých dětí, působí prostě jinak..

Zni to jako ADHD+jeste nejaja logo porucha. Co rika logopedka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4860
26.1.20 13:02
@janoma píše:
@Enmamma kdo každý te varuje? Varují možná tak lapkové, kteří o tom nic nevědí. Spravně stanovena medikace dětem s těžkým ADHD jen pomůže. Vůbec se toho neboj

Naposledy mě varovala sousedka, ať si dám pozor, že jim porostou po těch lékách prsa a budou tloustnout. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
911
26.1.20 13:22

@Enmamma úplný nesmysl. Přinese to samé pozitivni veci, uvidis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4860
26.1.20 17:02
@janoma píše:
@Enmamma úplný nesmysl. Přinese to samé pozitivni veci, uvidis.

No, my jsme z toho byli po čtyřech letech úplně vyřízení. Celou dobu jsme hledali šikovnou psychiatričku, která by se o ně byla schopná postarat. Teď už jsou 14 dní na medikaci a změna je obrovská, byť teprve léky nastavuje. Mohu si i v klidu vypít kafe. :mrgreen: A nemusím uklízet v noci, ale mohu v pohodě se starat o domácnost i přes den, aniž by se dělo něco strašného k zbláznění. Kdo to nezná, ten to nepochopí, ale někdy už jsme byli zralí na mašli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.20 17:20

No nám se potvrdilo až ve druhé třídě. Ve školce i ve škole se snažila vždy ovládat a doma to pustila. Vždy motoricky napřed, pozdě mluvila. Absolutně nevnímá co se jí říká. Hysterické reakce, sprostě nadává, ve vzteku nás bije a hází vecma. Vždy měla problémy s jídlem a usinanim. Nesnáší když se jí něco zakáže. Má špatnou krátkodobou paměť a dys poruchy. Nejsme schopni jj donutit se doma učit a psát úkoly. Ale na druhou stranu je to hrozně mazlive a kontaktní dítě. Jo a neustále, ale neustále ji něco padá z rukou :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama