Jak se projevuje alergie na kravskou bílkovinu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tardulka
Závislačka 3636 příspěvků 04.04.19 17:35
Jak se projevuje alergie na kravskou bílkovinu?

Moc zdravím, prosím maminky, jejichž miminka mají nebo měla alergii na kravskou bílkovinu, jak se projevuje? Jde mi o malé kojence a o jejich kakání. Mám 2 měsíční dceru. Cca měsíc měla kakání v pohodě. Potom začala kakat řídkou tmavě zelenou stolici s hlenem a občas s krví. Bohužel to trvá doteď. Stolice zapáchá a i větry dooost smrdí. Už jsem to řešila s pediatrem. Výtěr na bakterie negativní. Doporučila Enterol. Bez změny. Výtěr na viry nemá udělaný. Krásně prospívala, má 6 kg. Za poslední týden však přibrala tak 50 gramů. Vážím jí. Přitom pije dost. 100 ml a více na dávku. Jen občas méně. Kojím 6-7 denně. Je pouze kojená. Plenky má počůrané dost. Je nyní nastydlá a kašle. Koupila jsem jí probiotika Bio Gaia a dnes podala poprvé. Mám strach co to může být? Železo neberu a ani nejím nic, ci by mohlo tuto barvu způsobit. V plence je vždy dost hlenu. Už 14 dní nejím mléčné.

Reakce:
browneye
Kecalka 110 příspěvků 04.04.19 17:41

Ahoj, to opravdu na alergii vypadá. Je nutné vyřadit úplně vše, kde se mléko vyskytuje. Dcerce také může vadit sója, kuřecí, vajíčka, hovězí. No, je toho hodně, co muže vadit. Doporučuji eliminační dietu.

Tardulka
Závislačka 3636 příspěvků 04.04.19 17:53

@browneye a máte s tím osobní zkušenost? Dcerka je moje 3. dítě a synové toto vůbec neměli. Mám právě už srovnání :think:

browneye
Kecalka 110 příspěvků 04.04.19 17:59

@Tardulka ano, mam. Přesně na konci sestinedeli to dcerce začalo. Šla z ní jen zelená hlenovita stolice s krvi. Byli jsme i tyden v nemocnici. Porad jenom plakala, úplně cele dny (do tě doby byla zlata). V nemocnici řekli vysadit mléčné výrobky. Zlepšilo se to trochu, ale žádný zázrak to nebyl, tak jsem to vzala do svých rukou. Protože doktoři říkali, ze vlastně žádný problem není. Půl roku jsem jedla dva druhy ryze, které ji nevadili, sem tam jsem si dala banán, sušené fíky a psrtruha. Tot vše. Ostatní jídlo nesnesla. Je ji 21 měsíců, kojená je stále a mléčné veci porad nejim, ale uz toho jim dost:wink:

Tardulka
Závislačka 3636 příspěvků 04.04.19 18:14

@browneye malá vůbec nepláče. Je spokojená, usměvavá. A v plínce byly nitky tmavé krve asi jen 2× za posledních 14 dnů. Více krve ne. A taky to kakání zapáchalo hodně? Musím úplně vždy vyvětrat. Hlenu je tam teda požehnaně. Ale má i rýmu a cca měsíc to v ní chrčí. Od té doby co měla poprvé rýmu. Cca od té doby ten problém je. Úplně tmavě zelené je to. Řídké a smradlavé. Dcerka je ale hodně klidná. Nepláče. Nemáte někde seznam, v čem všem je mléčné? A existují nějaké testy na to?

browneye
Kecalka 110 příspěvků 04.04.19 18:57

@Tardulka naše mala nejdřív proste měla zelenocervenou stoličku a pak měla nitky krve, ale ty byly jasné červené. Zapáchalo to kysele. Říkali, že u takto malých deti na to testy nejsou. Seznam nevim, zda je. My četli složení.

Tardulka
Závislačka 3636 příspěvků 04.04.19 19:10

@browneye hmmmm :think: tak dceři to zapáchá jinak a nitky jasně červené nebyly nikdy. Pořád ještě doufám, jestli nemůže mít ve střevech nějaký vir. Že to má souvislost s nachlazením a Bio Gaia či jiná probiotika to srovnají. Ale výtěry na viry prý dělají jen na Bulovce na infekčním a tam se mi jí nechce brát. Pro jistotu nasadím nějakou přísnou eliminační dietu a uvidím. To by se mělo projevit tak cca za měsíc, že?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 20:50

Synovi se to projevilo až později, když dostal poprvé jogurt. Takže bylo jasné, že to jsou mléčné výrobky. Chtěla jsem dál kojit, takže jsem nasadila bezmléčnou dietu a opravdu bylo potřeba hlídat vše, včetně například syrovátky ve chlebu (takže musíš studovat i složení pečiva).
Stolici měl dozelena, řídkou, trochu hlen, párkrát i nitky krve. A smrdělo to fakt divně, jakoby nakysle, takový dost typický smrad.
Po nasazení diety bylo vidět zlepšení až tak po měsíci.
Jestli si ale nejsi jistá, že je to mlékem, budeš muset fakt držet nějakou přísnější dietu :-(

Váš příspěvek
Reklama