Jak se realizovat na rodičovské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kajcatko
Kecalka 242 příspěvků 3 inzeráty 04.01.19 13:07
jak se realizovat na rodičovské

Ahoj holky,
prosím o radu, jak se realizovat, nezbláznit a zabavit na rodičovské. Malé bude 9 měsíců, takže už je s ní leckdy sranda, ale ještě to není úplně „parťák“. Mám pocit, že už mi doma měkne mozek a potřebovala bych se věnovat alespoň občas něčemu jinému, než dítěti. Možnost občasného hlídání přes den mám, ale moje zájmy před RD nejdou touhle formou zvládnout. Jak tenhle problém řešíte vy? Jsem spíš extrovertní člověk a domácí práce mě moc nebaví, takže vařením, pečením, pletením atd. se bohužel nezabavím:) napadlo mě už i začít pracovat třeba na DPP, ale nevím, zda by to nebyl s dítětem jen další stres. Díky za všechny tipy :)

Reakce:
Twixinka
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 7 inzerátů 04.01.19 13:13

Na praci bych se zatim vyprdla ;) jestlize Tvoje zajmy nejdou skloubit s hlidanim z duvodu casove nebo jine narocnosti,tak bych si nasla nove :) ja jsem treba prihlasena na kurz pole dance,na ktery koukam uz pet let a vzdycky se nasel nejaky duvod proc to nedelat :mrgreen: nemuzu se dockat prvni hodiny :srdce:

Uživatel je onlineazaleila
Kecalka 253 příspěvků 78 inzerátů 04.01.19 13:14

Jestli chceš, napiš soukromně… práce na dohodu při dítěti se dá krásně zvládnout, stres to není… jen si musíš správně srovnat priority a „vyříkat“ si sama sebou, co chceš a co ne… navíc dítě strašně rychle vyroste… za chviličku parťák bude a budeš ji zapojovat pořád víc :-)
Držím palce :hug:

chs.jasmin
Echt Kelišová 8171 příspěvků 04.01.19 13:20

Ahoj,

zkoušela jsi si projet starší diskuze? Na tohle tema je jeich docela hodně, sama jsem jednu sledovala a debatovala v ní :-)

Jinak já se realizovala a realizuji studiem. Práce by mi vzala hodně času, je to velký uvazek a já už tak při zkouškovém mívám výčitky, že bych se naopak měla věnovat dětem a nesedět nad učebnicemi :oops: :mrgreen:

Maminanamatersky
Kecalka 199 příspěvků 04.01.19 13:21

Jestli tedy financne nestradate, tak by mi to prislo skoda se hnat v 9ti mesicich ditete do prace.. Kdyz nas system umoznuje byt doma. Do duchodu se jeste nadelas az te to bude mrzet. Radsi bych si nasla nejake aktivity i s ditetem.

Kajcatko
Kecalka 242 příspěvků 3 inzeráty 04.01.19 13:47

@Twixinka držím palce, já byla na poledance na jednom semináři a byla jsem tragická, ani se na té tyči neudržím :D Ale je to krása :)

@chs.jasmin Já jsem právě podobnou diskuzi nenašla, poslala bys mi moc prosím odkaz?
@Maminanamatersky To máš asi pravdu s tou prací. Aktivity s dítětem máme, ale z těch mi právě měkne ten mozek. Potřebuju něco víc „dospěláckého“ :D

alialiali
Kecalka 260 příspěvků 04.01.19 14:00

zalezi i treba jestli planujes mit nekdy druhe dite.. jestli to ma cenu zacinat s nejakou praci…ja jsem otehotnela kdyz mel syn 14-15 mesicu a zrovna jsem mela sjednane ze zacnu pracovat na dpp ve stare praci, ale tim to padlo, taky me bylo 3 mesice tak zle ze jsem se nepostarala skoro ani o syna natoz pracovat… spis zkus nejaky novy konicek, nebo nejaky kurz - ucetnivctvi, certifikat z AJ, malovani akvarelem (to bych chtela treba já zkusit, ale uz to nedam se dvema ;) ) , fotografovani atd… nebo jestli tam nemate nejake detske centrum ze bys vypomahala tam…

chaela
Ukecaná baba ;) 1578 příspěvků 2 inzeráty 04.01.19 14:58

Ja bych se teda na praci vykaslala, užiješ si ji ještě dost. Dělej něco doma, když spí nebo i s ní. Já šiju nebo vyrábím dětem hračky.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 7 inzerátů 04.01.19 15:06

@Kajcatko dekuji,delala jsem sportovni gymnastiku,tak snad v sobe neco jeste mam :mrgreen: ale i tak jsem zacala posilovat,abych to lepe zvladla :)

Ornwen
Závislačka 4817 příspěvků 1 inzerát 04.01.19 15:39

@Kajcatko promysli si, co bys chtela dal. Udrzet kontakt s oborem v praci a zkusit pracovat na dpp nebo neco (delala jsem od konce sestinedeli s prvnim, s druhym vyrazne mene a později) rozvijet nekam svuj drivejsi konicek a najit si neco k tomu, kdyz primo to nejde. A nebo se naucit neco nového-jazyky,neco na pc,sport).
A nebo si aspon najit maminky s detma, se kteryma se da normalne bavit o vsem moznem. Skoro vzdycky to zacne diskuzi o detech, to téma je spolecne, ale pak se musi dat diskutovat i o jinych vecech.

chs.jasmin
Echt Kelišová 8171 příspěvků 04.01.19 18:46

@Kajcatko Jasný - koukni: sem a nebo sem ale tam je to už hlavně o přivýdělku jak seberealizaci …

Novak2
Kecalka 133 příspěvků 04.01.19 20:38

Pracovala jsem na dohodu s devitimesicnim a taky jsem zazila vraceni do prace se dvema detmi a za mne praci nee. Prilis mnoho stresu pro mne. Ja si asi ted se tretim rozsirim studiem kvalifikaci. Jestli jsi extrovert, chodila bych asi na cviceni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.19 08:47

Já získala místo kronikářky a připravují knihu o rodné vesnici :srdce: mám sice už děti větší, 6 a 2.3/4 ale vzhledem k odrizutosti a bydlení 40km od okresního města je nereálné pracovat na normální skoro ani na částečný úvazek a skloubit to s kroužky a školou, školou. Navíc prace na baráku zahradě l, zvířata, ale i tak se chci realizovat a tak se toulam po archivech a píšu a píšu, fotím.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >