Jak se rozejít s přítelem po 5 letech?

Anonymní
31.1.20 08:14

Jak se rozejít s přítelem po 5 letech ?

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, co mám dělat, když už nejsem ve vztahu šťastná. Můj přítel trpí lupenkou po celém těle, a po rodičích má sklony k mrtvicim. Už jsem to jednou nakousla, že se prostě chci rozejít, ale on se mi tam málem složil. Vůbec nevím, co dělat. Mám ho ráda, ale spíše už jako kamaráda. Jsem zamilovaná do někoho jiného a tak prostě si myslím, že by bylo lepší ze vztahu odejít, ale nevím jak a nemám odvahu. Poraďte prosím, jsem zoufalá.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2594
31.1.20 08:18

Juj, tady to bude as hustý.

No co, normálně, prostě už ho nemiluješ a je tu někdo jinej, můžeš navrhnout zůstat přáteli. Přece nebudeš s někým, s kým nejseš šťastná, koho nemiluješ.

Každopádně argumenty na lupenku (kterou se předpokládám „nenakazil“ loni) a sklony k mrtvici bych si nechala v šuplíku… Z toho, cos napsala, bude přítel asi trochu bebínko, když se složí skrz náznak rozchodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
31.1.20 08:20

Takže zatím co na horizontu nikdo lepší nebyl, stačil i přítel s lupenkou :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.20 08:22

@Nowuka2
Jakoby ty jeho problémy mi vůbec nevadí, spíš jde o to, že když se snažím odejít, psychicky ho to zlomí a může dojít právě k té mrtvici apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.20 08:23

@someargue
To vůbec ne, milovala jsem ho a nevadilo mi to, právě naopak. Jen jsem to zde zminila, abyste věděli. Je to častým předmětem, že kuli tomu chci odejít atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2594
31.1.20 08:32
@Brocoli píše:
@Nowuka2
Jakoby ty jeho problémy mi vůbec nevadí, spíš jde o to, že když se snažím odejít, psychicky ho to zlomí a může dojít právě k té mrtvici apod.

No hele, jak moc je pravděpodobný, že dostane mrtvici kvůli rozchodu? Já ti nevím, na takový psychický vydírání jsem asi moc stará a všichni ti, co hrozí sebevraždou aj. mě akorát vždycky utvrdí v tom, že za to nestojí. Tož tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23272
31.1.20 08:36
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, co mám dělat, když už nejsem ve vztahu šťastná. Můj přítel trpí lupenkou po celém těle, a po rodičích má sklony k mrtvicim. Už jsem to jednou nakousla, že se prostě chci rozejít, ale on se mi tam málem složil. Vůbec nevím, co dělat. Mám ho ráda, ale spíše už jako kamaráda. Jsem zamilovaná do někoho jiného a tak prostě si myslím, že by bylo lepší ze vztahu odejít, ale nevím jak a nemám odvahu. Poraďte prosím, jsem zoufalá.

Bude to těžké, ale on je dospělý a když si chce hrát na vztah, tak taky musí unést, že vztah skončí…

Láska není nároková dávka a vydírat svýma nemocema Tě snad nebude?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.1.20 08:53

Holka je to boj. Byla jsem s takovým manipulatorem a psychickým vyderacem skoro 6 let. Rozchazela jsem se poslední 2 roky a nešlo to. Většinou se hroutí, brečel, vyhrožoval sebevraždou a já blbec jsem jednu dobu fakt věřila, že rozchodem mu znicim život :roll: jo blbá a mladá, chodila jsem s ním od 15. Muselo přijít opravdu tvrdé nekompromisní jednání. Jinak i po rozchodu byl schopný přijet ve 2 ráno a lehnout si ke mě do postele jakoby nic. Takže vyhození jeho věci, výměna zámků a naprostá ignorace všech zpráv. Jeho rodina mě asi nenávidí, já jsem měla asi rok dva neustále vypisovani od celé rodiny a taky vyhruzne anonymy, ale stalo to za to :dance: přeji hodně štěstí a pokud s ním nechceš být tak to rozsekni co nejdříve a stůj si za tím

• Nahlásit
  • Citovat
31.1.20 08:57

@Nowuka2
On tím moc nehrozí, spíš tak dost vypadal. Bude fakt těžký..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.20 08:58

@free333
Vydírat nebude si myslím. Spíš jde o to, že se s ním asi úplně nedokazu rozejit osobně, protože posledně když jsem o tom jen mluvila, se tam složil..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.20 09:01
@Anonymní píše:
Holka je to boj. Byla jsem s takovým manipulatorem a psychickým vyderacem skoro 6 let. Rozchazela jsem se poslední 2 roky a nešlo to. Většinou se hroutí, brečel, vyhrožoval sebevraždou a já blbec jsem jednu dobu fakt věřila, že rozchodem mu znicim život :roll: jo blbá a mladá, chodila jsem s ním od 15. Muselo přijít opravdu tvrdé nekompromisní jednání. Jinak i po rozchodu byl schopný přijet ve 2 ráno a lehnout si ke mě do postele jakoby nic. Takže vyhození jeho věci, výměna zámků a naprostá ignorace všech zpráv. Jeho rodina mě asi nenávidí, já jsem měla asi rok dva neustále vypisovani od celé rodiny a taky vyhruzne anonymy, ale stalo to za to :dance: přeji hodně štěstí a pokud s ním nechceš být tak to rozsekni co nejdříve a stůj si za tím

Teda, tak to muselo být hrozné.. My jsme spolu taky od 15.. Myslím, že ten rozchod nezvládnu úplně osobně… On se mi složil, když jsem o tom jenom mluvila.. V klidu a že nevím co chci a tam… Děkuju za podporu

Příspěvek upraven 31.01.20 v 09:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11271
31.1.20 09:02

No potřebuješ najít odvahu - jasné, otevřené a férové sdělení, že ses zamilovala jinde a chceš odejít je to nejméně rizikové řešení tvé situace.

COkoliv jiného ho bude ve výsledku bolet daleko více, bude to pro něj větší stres a větší riziko. ALe pokud najdeš odvahu mu dát důvod, proč na tebe být naštvaný (tedy stačí říct pravdu, že jdeš za někým jiným), tak to ten rozchod dost usnadní.

A rozhodně s ním nechtěj zůstat kamarádka - tím mu budeš jen ubližovat. Navdhování kamarádství je jen zbabělost ze strany toho kdo odchází, protože chce sám před sebou vypadat lepší. Ten druhý nechce být kamarád a je pro něj nesmírně těžké aby se jako kamarád choval - má plné právo na negativní pocity, včetně negativních pocitů vůči tomu, kdo ho opustil. Chtít předstírat něco jiného fakt nepomáhá tomu, aby bolest ze ztráty rychle a zdravě přešla a rána se zahojila. Teprve pak má smysl zvažovat nějakou formu přátelství.

Můžeš se předem domluvit s nějakým jeho kamarádem, či kamarádkou, aby na něj dávali pozor.

Čistý, ostrý jasný řez bolí nejméně a nejsnáze se hojí, daleko snáze než snaha nějak to nenápadně odlomit tupám objektem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.20 09:06

@Ou
Právě. On je schopný si třeba toho dotyčného najít a tak.. Psychopat… Chtěla bych to utnout bez ničeho dalšího, aby o mě nic dal nevěděl… Jeho rodina bude pomlouvat, kde se dá. To bude..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27583
31.1.20 09:06

Moje kamarádky taky žila s chlapem, co trpěl na migrény, proto nechodil do práce, živili ho rodiče - a při sebemenším náznaku, že by chtěla od něj odejít se zhroutil, pobyl si týden v nemocnici a ona ho litovala, tak se s ním radši nerozešla. Byl to absolutně nefunkční vztah a ona vůbec nevěděla, jak z toho ven. Ted na podzim se s ním rozešla, tak to se zhroutil na 14 dní do nemocnice a pořád s ní bydlí, nemůže ho dostat z bytu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.20 09:09

@acimedaca
Hrůza, přesně tohodle se bojím. Naštěstí nemáme svůj byt ještě. Ale jsem na kolejích a on už se tam ke mě nakvartyroval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama