Jak se rozejít s totálním flegmatikem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 12:38
Jak se rozejít s totálním flegmatikem?

Ahoj, předně se chci omluvit za anonymitu - chodí sem hodně známých a nemusí vědět vše. Žiju dva roky s partnerem, mám dvě děti z předchozího vztahu.
Na úvod chci říct, že sestěhování byla jediná možnost, jak být spolu, protože nás dělilo 250 kilometrů a já tak jako tak chtěla začít daleko od původního domova od nuly. Začátky fajn, to každý zná, ale časem se začaly projevovat markantní rozdíly v našich povahách a životních postojích a prioritách a poslední půlrok už žijeme spíš vedle sebe než spolu.
Veškeré snahy o komunikaci skončí dřív, než začnou, protože odpovědí je mi buď „Hm, máš pravdu.“ nebo koukání někam skrze mne. Toho už bylo tolik a nikdy mi nedokázal říct, co by změnil/zlepšil on a moje přání a názory sice odkejval, ale nezměnilo se vůbec nic. Nekomunikuje, neumí to a prý to nechce umět. Když už i děti vidí, že je něco špatně, že si nás nevšímá a žije jen počítačem, jen mne to utvrzuje v tom, že je moje rozhodnutí správné. Zkrátka to vzdávám a chci to skončit.
Je mi sedmadvacet a nechci žít dalších X let v něčem, co nemá perspektivu.

Jenže…

Vůbec nevím, jak na něj.
Jak se rozejít s totálním flegmatikem bez zájmu cokoli řešit?
Jak mu neublížit a zároveň mu věcně vysvětlit, že to prostě nedávám?
Chci se rozejít v klidu a v rámci možností v dobrém. Jak na to?
Máte některá zkušenost? Žila jste/žijete některá v podobném vztahu, jako já?

Děkuju za odpovědi.

D.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 04.02.18 12:43

Prostě bych mu řekla že náš vztah nemá smysl a že už tě to dál v takovém vztahu nebaví a že by bylo nejlepší se prostě rozejít a každý si jít vlastní cestou. :think:

Verun83
Echt Kelišová 8863 příspěvků 33 inzerátů 04.02.18 12:43

Co chces vymyslet, najdi bydleni a rekni mu, ze je konec. Sbal se a bez.
Nebo jestli ma odejit on, tak ze koncis, at jde. Dej mu datum, do kdy se ma vystehovat.

brumi
Kelišová 6549 příspěvků 04.02.18 12:45

Vzhledem k tomu jaký je to flegmoš, myslím že tím to bude snadnější. Prostě by jsem s ním jeden den sedla a v klidu během hovoru řekla jak se cítíš, že už pro tebe tento vztah nemá budoucnost a proto jsi se rozhodla to ukončit. Víc by jsem to nerozebírala. A taky by bylo dobré před tím krokem mít už zajištěné bydlení kam by jsi se hned přestěhovala, prostě být už zcela připravená…

Černá vdova
Extra třída :D 10102 příspěvků 04.02.18 12:47

Normálně mu řekni, že končíš a odstěhuj se. Když je flegmouš, zřejmě mu to bude jedno a nebude dělat žádné scény.

Olcatko
Kelišová 5298 příspěvků 04.02.18 12:47

Ahoj, predne bych mu to rekla narovinu, zadne obchazeni, to si nikdo nezaslouzi, proste jsi se rozhodla, tak to citis, tak jit celem. Rict ze urcite vidi, ze to neklape nejaky cas a vysypat vsechny duvody bez nejakeho presvedcovani. Mit naplanovanou zu cestu kam se vrhnes dal. Povahy jsou ruzny, mam taky doma flegmatika, obcas bych ho nejradeji vystrelila na mesic, ale najednou se probere a funguje super, pak zas utlum a kdyz se mu nechce tak neudela ani prd. Je to tezky, vsude je neco, ale zavazek spolu nemate, tak co.
Pekne si to prvne priprav at mas kam jit, neni to poprvy. Hodne stesti

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 12:53
Zakladatelka

Byt je můj, půjde on.
Občas mi připadá, že to vidí i on sám a z pohodlnosti neudělá ten krok on a jindy mám zas dojem, že mu náš vztah připadá naprosto v pořádku (bez sexu, bez objetí, bez společných akcí…).
Proto netroufám odhadovat, jak zareaguje…

D.

Hroznej puberťák
Kelišová 5474 příspěvků 04.02.18 12:55

Jakkoliv. Flegmatikovi to bude jedno :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 12:58

Mam doma to same v bledemodrem :roll: uz rok se spolu hadame (ja se hadam, on mlci nebo prikyvuje, druhy den vse stejne). Mame male dite a financne bych to zatim neutahla, takze spolu zatim zustavame protoze je to pro oba vyhodnejsi. Ale ver mi, ze kdybych se s nim ted rozesla, on nebude chapat proc - proste to jde vsechno jaksi mimo nej. :nevim:

brumi
Kelišová 6549 příspěvků 04.02.18 12:59
@Anonymní píše:
Byt je můj, půjde on.
Občas mi připadá, že to vidí i on sám a z pohodlnosti neudělá ten krok on a jindy mám zas dojem, že mu náš vztah připadá naprosto v pořádku (bez sexu, bez objetí, bez společných akcí…).
Proto netroufám odhadovat, jak zareaguje…D.

tím snadnější, buď rázně s tím že mu připravíš do kufrů všechny jeho věci ať jde když je flegmoš a asi jen tak lehce neodejde, protože bude mít na všechno plno času. A pak jedině dát datum, do kdy odejde jinak fičí na ulici.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 13:00
@Anonymní píše:
Byt je můj, půjde on.
Proto netroufám odhadovat, jak zareaguje…D.

Mame to fakt uplne stejne, az me to rozesmalo :lol: ten muj by ti taky rekl ze jsme stastni - bez sexu, bez fyzicna, bez lasky. Jsem ten predchozi anonym

Halamka
Závislačka 3699 příspěvků 04.02.18 13:14

@Hroznej puberťák :mrgreen: to bylo prvni, co me napadlo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 13:16
@Anonymní píše:
Ale ver mi, ze kdybych se s nim ted rozesla, on nebude chapat proc - proste to jde vsechno jaksi mimo nej. :nevim:

Možná i z tohodle důvodu mám obavy ze scén a nepochopení..

mary.27
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 04.02.18 17:31
@Anonymní píše:

A proč máš obavy? Jste oba dospělí, ať to přece pobere jak chce. Ty to udělej, jak to cítíš a jestli on je natvrdlo, tak at si potom na ubytovně přemýšlí až do rána…:-)

Venetia
Hvězda diskuse 37690 příspěvků 04.02.18 19:38
@Anonymní píše:

flegmatik scény dělat nebude..spíš bude problém ho vystěhovat

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >