Jak se rozhodnout? Dítě ano, či ne

76
1.6.16 07:07

Jak se rozhodnout? Dítě ano či ne

V poslední době hodně přemýšlím zda mít dítě se současným partnerem. Jsem s partnerem 11 let, ale pořád tak nějak váhám zda on je ten ke kterému se chci tímto způsobem připoutat. Možná mám jen strach z toho závazku nevím. Proto bych ráda věděla jak jste to měly doma? Podle čeho jste se hlavně rozhodovaly?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6762
1.6.16 07:17

K tomu můžeš mít dvojí přístup. Pokud toužíš po dítěti i za cenu, že bys ho jednou vychovávala sama, pak si klidně dítě pořiď.
Pokud chceš dítě za každou cenu vychovávat v partnerském vztahu, pak doporučuji hledat partnera, kde nebudeš mít pochyby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
1.6.16 07:18

@MIJEZ když si ani po 11 letech neumíš představit dítě s tímto partnerem, je něco špatně :think: já měla první dítko po 1 roce vztahu, druhé po skoro 5 letech.. ale ani u jednoho jsem neváhala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9263
1.6.16 07:20
@MIJEZ píše:
V poslední době hodně přemýšlím zda mít dítě se současným partnerem. Jsem s partnerem 11 let, ale pořád tak nějak váhám zda on je ten ke kterému se chci tímto způsobem připoutat. Možná mám jen strach z toho závazku nevím. Proto bych ráda věděla jak jste to měly doma? Podle čeho jste se hlavně rozhodovaly?

Pokud váháš (ještě po takhle dlouhém vztah) tak nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kolik
1.6.16 07:21
@martina.se píše:
@MIJEZ když si ani po 11 letech neumíš představit dítě s tímto partnerem, je něco špatně :think: já měla první dítko po 1 roce vztahu, druhé po skoro 5 letech.. ale ani u jednoho jsem neváhala :nevim:

Vidim to stejne, kdyz si ani po jedenacti letech nejses jista, ze toto je ta osoba, se kterou chces mit deti, tak to ta osoba podle me neni.

• Citovat
  • Upravit
12207
1.6.16 07:21

Vybirala jsem partnera tak, abych od zacatlu byla schopna si s nim dite predstavit :nevim: nevim ohledne ceho se tve pochyby tykaji, ale dobra startovaci pozice to neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
1.6.16 07:35

Děkuji za názory. O tom že on bude skvělí otec nepochybuji, ale pochybuji o sobě zda jsem vůbec mateřský tip. Hlavně vím že hodně věcí s dítětem nepůjde a ta představa toho omezení se mi vůbec nezamlouvá. Když to tak po sobě čtu tak největší problém bude ve mě. Leta běží a já stále nevidím na představě mít dítě nic pozitivního a to jak se všichni kolem ptají kdy budeme mít rodinu tak mi také moc nepřidá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3292
1.6.16 07:38

Tak jestli vnímáš dítě jako omezení, tak si ho nepořizuj. Není to žádná povinnost mít v životě děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
1.6.16 07:40
@Pajka89 píše:
Tak jestli vnímáš dítě jako omezení, tak si ho nepořizuj. Není to žádná povinnost mít v životě děti.

V tomhle je bohužel partnej jiného názoru a dítě chce :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
1.6.16 07:42

Ja se rozhodovala i podle toho, ze jsem si představila jaké by to bylo být bez tohohle partnera. Nešlo to. Člověk pozná co má až když to strati se říká. Buď chybí nebo se uleví :) jste spolu uz dlouho, jestli je v tom ještě láska a uz ne jen zvyk, já bych nemenila. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
1.6.16 07:46

A co konkretne te omezi s ditetem? Vzdycky to jde nejak udelat. Muze jit treba na rodicovskou on, a ty dal chodit do prace.

Je hezke ze mas chlapa, co dite chce. Ale pokud ty dite nechces, nema cenu se do toho nutit. Pak bys to mela ale na rovinu rict, neni ferovy abys davala chlapovi marnou nadeji.

co treba svatba? Treba se nejdriv vezmete, to mi prijde jako hezky krok a daleko mene zavazny nez dite. No a jestli si ho ani nechces vzit, pak je to jasny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
1.6.16 07:46

Tak to bych partnerovi vysvětlila a doufala ze mi bude rozumět pokud bych se na to necítila. Největší strach bych měla z poporodnich depresí, z laktacni psychozy. Mít dítě které si moc nepřeju je i dost risk. Nešla bych do toho, pokud to takhle vnimas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7952
1.6.16 07:47
@MIJEZ píše:
V tomhle je bohužel partnej jiného názoru a dítě chce :(

Mám to doma stejně. Otěhotněla jsem, chtěla jsem jít na potrat. Chlap byl absolutně proti. Těší se, plánuje… Já jsem z toho nešťastná. A vůbec si nedovedu představit, že se vzdám práce a budu sedět doma na mateřské :zed: Je to pro mě noční můra, mám z toho obrovský stres. :zed:
Pokud dítě nechceš, tak do toho nechoď. Já už s tím teď nic neudělám a lituju toho rozhodnutí, že jsem si to nechala, chlap bude šťastný :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
1.6.16 07:50

@Šmoulice vzdyt na materskou misto tebe muze jit chlap.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
1.6.16 07:52
@Padme93 píše:
A co konkretne te omezi s ditetem? Vzdycky to jde nejak udelat. Muze jit treba na rodicovskou on, a ty dal chodit do prace.

Je hezke ze mas chlapa, co dite chce. Ale pokud ty dite nechces, nema cenu se do toho nutit. Pak bys to mela ale na rovinu rict, neni ferovy abys davala chlapovi marnou nadeji.

co treba svatba? Treba se nejdriv vezmete, to mi prijde jako hezky krok a daleko mene zavazny nez dite. No a jestli si ho ani nechces vzit, pak je to jasny…

Mám své zájmu které jsou časově náročné a přítel je dost pracovně vytížení takže bych na to byla většinu času sama. To že by šel chlap na rodičovskou boužel z finančního hlediska není výhodné má mnohem větší přijem než já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama