Jak se rozhodnout - bydlení s tchány

Anonymní
11.5.18 14:04

Jak se rozhodnout - bydlení s tchány

Ahoj, chtěla bych slyšet více názorů.
Pár let zpět jsme se rozhodli pro bydlení s tchýní a tchánem. Manželovo rodiče jsou zvláštní lidé, mají svůj specifický způsob žití, svérázní. Já jsem nekonfliktní tip, uzavřenější,, ale uvnitř to občas vře. Občas přemýšlím, jestli jsme udělali dobře. Jestli to zvládnu hlavně do budoucna. Tu péči o ně, až budou nemohoucí. Teď nám i pomáhají, ale vše musí být dle nich. A já bilancuju a hodnotím, jestli se ještě netrhnout a nepřestěhovat. Naž bude pozdě a budou staří a na nás závislí, pak už neutečeme. Chtěla bych svůj klid, kde si rozhoduju sama. Tady jsme již pobudovali a mám to tu i ráda. Navíc je mi jich i líto, že by zůstali sami.. Ale nemůžu tu dýchat. Znáte ten pocit?
Jak z toho ven…Bojím se i hypotéky, i když finančně bychom to asi zvládli, ale začínat někde znovu a vše budovat od nuly. přestože jsme mladí.
Prosím radu…?
Jak vycházíte s tchány vy a co péče o ně ve stáří? Jak moc je to psychicky náročné, když to nejsou mí rodiče?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1177
11.5.18 14:08

Ja osobne nesouhlasim s bydlenim dvou a vice generaci. Je to psychicky narocne, vzdy se musi nekdo podridit. Za me NE. Postarat se o ne muzete, i kdyz s nimi nebydlite. Vlastni zkusenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7952
11.5.18 14:08

Odstehovala bych se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3729
11.5.18 14:09

Jak píšeš nejsou to tvy rodiče. Tzn velká rozmluva je nutná za účasti tvého muže. Prostě si k nim nemůžeš dovolit to co si dovolíš k vlastním rodičům.
Stari je věc osemetna někdo se nezmění a někdo dost dramaticky zvlášť dedouskove. Najednou už nestačí dělat to co dělali a bývají nevrlí což platí i o babickach.
Napiš si seznam pro a proti společně s mužem a pak se rozhodnete. Důležité je aby to bylo rozhodnutí spolecne a abyste se vzájemně do ničeho nenutili. Generační soužití je vždy velmi složité. Z mého pohledu odešla bych do svého. Jelikož stále budeš v jejich a nikdy si to neuděláš tak jak ty sama chceš protože tam prostě nejsi sama a musíš se ohlížet i na ně. Péče o nemocného stareho člověka je nadmíru náročná zvlášť v případě úrazu. Dobře si to promyslete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1265
11.5.18 14:10

NIKDY!! Zblázníš se časem z toho. Většina mladých lidí řeší bydlení pomocí hypotéky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3754
11.5.18 14:12

Necítíš se tam být doma. Nepatříš tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7319
11.5.18 14:19
@Anonymní píše:
Pár let zpět jsme se rozhodli pro bydlení s tchýní a tchánem. Manželovo rodiče jsou zvláštní lidé, mají svůj specifický způsob žití, svérázní. Já jsem nekonfliktní tip, uzavřenější,, ale uvnitř to občas vře. Občas přemýšlím, jestli jsme udělali dobře. Jestli to zvládnu hlavně do budoucna. Tu péči o ně, až budou nemohoucí. Teď nám i pomáhají, ale vše musí být dle nich. A já bilancuju a hodnotím, jestli se ještě netrhnout a nepřestěhovat. Naž bude pozdě a budou staří a na nás závislí, pak už neutečeme. Chtěla bych svůj klid, kde si rozhoduju sama. Tady jsme již pobudovali a mám to tu i ráda. Navíc je mi jich i líto, že by zůstali sami.. Ale nemůžu tu dýchat. Znáte ten pocit?
Jak z toho ven…Bojím se i hypotéky, i když finančně bychom to asi zvládli, ale začínat někde znovu a vše budovat od nuly. přestože jsme mladí.
Prosím radu…?
Jak vycházíte s tchány vy a co péče o ně ve stáří? Jak moc je to psychicky náročné, když to nejsou mí rodiče?

Bydlení s tchýni a tchánem nikdy nedělá dobrotu…za mě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4437
11.5.18 14:28

Nebydlela bych nikdy s rodiči - ať už se svými nebo manželovými. Taktéž bych o manželovi rodiče nepečovala ve stáří - nemám s nimi dobré vztahy, takže to mě nechává celkem chladnou. Hypotéku si hned brát nemusíte, koukni na nájmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
11.5.18 14:30

Hodně rychle pryč, tohle nedělá dobrotu. My měli možnost bydlet s nimi zadarmo a stejně jsem řekla rezolutní NE. Mám je ráda, sem tam ráda vidím, ale společné bydlení je o praktických věcech, rozdílných názorech.. Navíc pokud přijdou děti, tchánovi mají tendence kecat do výchovy a to bych nesnesla ani náhodou. Starat se o ně můžete i když budete bydlet jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7732
11.5.18 14:31
@Anonymní píše:
Prosím radu…?

Nikdy bych do dvougeneračního bydlení nešla. S tchány mám dobré vztahy a proto bych v rámci jejich zachování s nimi nešla bydlet. Nebydlela bych ani s vlastními rodiči. S partnerem jsem si tohle ujasnila už na začátku, aby pak nedošlo k neshodám. Znám jednu jedinou rodinu, kde dvougenerační bydlení funguje, a tam si opravdu hodně jasně vymezili respektování soukromí. Chápu, že se ti nechce do hypotéky, když můžeš bydlet zdarma, ale zároveň s tou hypotékou budeš mít konečně svoje. Už teď zníš, že máš trošku dost, natož až se to bude stupnovat a už fakt nebude cesta ven. Já bych se odstěhovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3868
11.5.18 14:35

Nikdy bych nešla bydlet s tchýní ani s vlastními rodiči a to máme vztahy super. I v mám okolí znám pár případů, kteří to tak mají a v drtivé většině případů to nedělá dobrotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.18 14:39

Tak já napíšu už konečně pozitivní příspěvek. No tak napůl… My bydlíme jen s tchýni, tchán je v LDN. Upřímně bude to znít blbě ale nedovedla bych si představit že bysme tam bydleli s ním. Je to nervák, nic by se nesmělo na zahradě udělat. Ale bohužel je v LDN domů už se nevrátí Berem si ho ale na víkendy. Tchýně je milionová. Můžem si dělat co chcem. Zahrada od té doby prokoukla. Tchýně je nadšená, barák se dal trochu do kupy. Každý máme samostatný vchod do bytu. Do ničeho mě nekeca. Naopak, nechává si poradit se zahradou s vařením atd. Vždy když potřebuji malého pohlídá. Je jí už přes 70 ale pořád cupr baba. A jestli jí to neskoli jako tchána tak se o ní ráda postarám. Prádlo, jídlo atd.

• Citovat
  • Nahlásit
3754
11.5.18 14:41
@Anonymní píše:
Tak já napíšu už konečně pozitivní příspěvek. No tak napůl… My bydlíme jen s tchýni, tchán je v LDN. Upřímně bude to znít blbě ale nedovedla bych si představit že bysme tam bydleli s ním. Je to nervák, nic by se nesmělo na zahradě udělat. Ale bohužel je v LDN domů už se nevrátí Berem si ho ale na víkendy. Tchýně je milionová. Můžem si dělat co chcem. Zahrada od té doby prokoukla. Tchýně je nadšená, barák se dal trochu do kupy. Každý máme samostatný vchod do bytu. Do ničeho mě nekeca. Naopak, nechává si poradit se zahradou s vařením atd. Vždy když potřebuji malého pohlídá. Je jí už přes 70 ale pořád cupr baba. A jestli jí to neskoli jako tchána tak se o ní ráda postarám. Prádlo, jídlo atd.
:hug: :hug: :mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.18 14:41

Vyzkoušeno, nebylo to špatné, ale vždy bylo to, co řekli oni, nedělalo to úplnou dobrotu, tchýně generál, i ve výchově vnoučat. Zkušenosti z okolí většinou nedobré. Dnes bych do toho nešla ani za zlaté prase. Radši platit pronájem nebo hypotéku, ale mít klid. Kamarádka šla bydlet k jeho rodičům, že budou platit jen služby, do 3 tisíc. Za půl roku utíkala, radši teď platí skoro 11 tisíc, ale ten klid, žádný stres. No a my už jsme taky sami pár let a už bych neměnila. Prosím anonym, kdyby náhodou četla moje tchyně.

• Citovat
  • Nahlásit
Verun83
11.5.18 14:42

Nebydlela bych s nima. Jste dospeli, zaridte si svou domacnost podle svych pravidel. Nesnesla bych, kdyby mo nekdo organizoval muj zivot

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama