Jak se rozhodnout? Kterou práci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 22:16
Jak se rozhodnout? Kterou práci?

Ahoj, vím, že o svém životě si musím rozhodnout sama, ale zajímal by mě i názor někoho nezaujatého. Skončila jsem rodičák a nutně potřebuju do práce, protože manžel to táhne sám a prostě se to nedá. A věc se má tak, že jdu na pohovor do jedné firmy, kde by se mi líbila náplň práce, bylo by to u nás ve městě, takže busem 10 minut, do práce bych chodila pozvolna, takže ne na určitou hodinu, ale pokaždé jinak a vyšli by mi vzříc s pracovní dobou tak, že bychom to zvládali s manželem (dělá na směny) jen s minimální pomocí babičky. Peníze pro mě dostačující + stravenky a ještě možnost provizí. Jenže musím uspět na pohovoru. Druhá věc. Mamčin nový přítel se mi poptal po práci také a druhá varianta je, že jeden jeho vysoce postavený kamarád by mě vzal prý okamžitě do kanceláře, ač ví, že nemám absolutně žádnou praxi. Jenže to by pro mě znamenalo, že bych musela brzo ráno vyjíždět a cesta tam by trvala 45 minut, tak samo zpět, je to ve vedlejším městě. A to by znamenalo, že každý druhý týden, když by šel manžel na ranní by k nám brzy ráno musela přijít babička, počkat do 7, vzbudit dítě a vypravit a odvézt do školky a pak ho vyzvednout a vzít k sobě, než se vrátíme z práce. A další týden by ráno nevodila, ale odpoledne by musela vyzvednout a vzít na minimálně 3 hodiny k sobě. Takže vlastně by de facto se starala každý den. Prý už to je jisté, že s tím mám počítat, že mě určitě vezme. Babička sice říkala, že jí to nevadí a pomůže, ale beru třeba 2× v týdnu na tři hodiny, ale ne každý den x hodin, to je mi prostě trapné. Jenže pokud by mě vzali do té první, což mimochodem bych tam i radši, tak mamka s přítelem budou naštvání, že mi to domluvili, je to jisté, údajně už mi chystá smlouvu (ani zatím nevím pozici, plat - prý dobrý a ani nemají kromě CV žádné údaje jako rč, adresu) a že ten její přítel bude vypadat jako de.bil… Nechci nikoho naštvat, jsem ráda, že se mi snaží pomoct, ale prostě já nevím…

Reakce:
tumpach
Kelišová 6357 příspěvků 09.10.18 22:32

pokud by dopadla vzala bych tu první, z důvodu toho, že aspoň nebudeš muset poslouchat žádné kecy, ze začátku se ne vše povede, a co se nepovede, by se mohlo donést jim a to bych nechtěla, aby kdokoliv věděl,
a jinak ta první práce je bezesporu lepší i ohledně dítěte,
takže za měprvní

Heivka
Závislačka 3252 příspěvků 09.10.18 22:47

Zkuste pohovor na tu první práci, je lepší nemuset být vděčná za práci. Tuhle chybu udělal švagr, když odešel ze své první práce (chtěli po něm porušovat zákon) a začal spolupracovat s mým otcem. Teď jsou s mojí sestrou v blbé pozici. S tátou jsou soukromníci a ještě poctivě platí všechno co musí, takže se hodně nadřou a ty peníze v jejich oboru neodpovídají vykonané práci (táta je bohužel hodný a neumí si říct o adekvátní cenu). Teď jsou v čudu, kdyby se švagr nechal někde zaměstnat (VŠ s praxí, takže no problem) Tak peníze bude mít stejné, jen práci bude dělat 8 hodin denně místo 15, ale kdyby odešel, tak se táta buď udře nebo odejde do důchodu a to ho zničí. Takže ideálně nic v čem je zapletená rodina.

vulpes
Kelišová 5053 příspěvků 09.10.18 22:59

ty se ale nerozhoduješ mezi dvěma pracemi.
Rozhoduješ se zatím jen mezi přijetím nabídky, o které nic moc nevíš a mezi tím jít na pohovor. Na pohovor můžeš jít v každém případě, i kdyby ti místo nabídli, nejsi povinna tu práci přijmout.
Takže osobně bych šla napřed na pohovor a zjistila podrobnosti o té druhé práci. Pak bych srovnala odpovídající údaje - plat, náplň práce, ostatní okolnosti…
Zatím srovnáváš zajíce v pytli s holubem na střeše.

Lalelale
Závislačka 2707 příspěvků 09.10.18 23:01

Záleží, co chceš od života. Z popisu nezníš jako kariérní člověk a přijde mi, že budeš výrazně šťastnější v první práci, pokud dopadne. Je to kousek, zní to klidně a tvá hlavní priorita je beztak rodina a pouze chceš peníze navíc. Já bych třeba vzala práci druhou - rok by sis nadělala super zkušenosti na místě, kam by ses normálně nedostala, navíc za dobré peníze. A po roce bys s nabitými zkušenostmi hledala práci blíže domovu a třeba ještě za víc a s více možnostmi. Ale ten první rok a dojíždění by asi bylo peklo s cílem získat praxi. Jinak pokud tě ten člověk ani neviděl a neprojednal plat a stejně ti už chystá smlouvu, tak tomu teda říkám expresní servis :lol:

Malina7
Závislačka 2671 příspěvků 09.10.18 23:02

Zkusila bych výběrové řízení. Je to hodně na Tobě. Když uspěješ, budeš mít super pocit sama ze sebe, že jsi něco dokázala vyhrát bez protekce. Druhá varianta je dostat místo na zlatém podnose bez vlastního přičinění, to by Tě v životě moc neobohatilo ( to bych brala pouze v případě, když by nevyšla první varianta, kvůli finanční nutnosti). Hodně štěstí :kytka: :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 23:16

V té první, kam bych já osobně radši je časem možný kariérní postup. Sice ne zadarmo, musí se pro to také něco udělat, ale pokud bych chtěla, byla dobrá a oni se mnou spokojení, šlo by se dostat výše. To druhé by byla kancelář, pořád stejná pozice. Navíc ani nevím, co to obnáší. Na ten pohovor mám jít zítra, jenže nevím, jestli se dozvím výsledek hned.

vejilka
Závislačka 4721 příspěvků 09.10.18 23:31

Moc to podle mě hrotíš. Abys nakonec nebyla zklamaná, že tě nepřijali. Jinak já bych zkusila tu práci první, pokud by klapla. A to z jediného důvodu. Že prostě nechci být na nikom závislá (kromě tedy manžela) s odváděním dětí a vyzvedáváním. To odvádění takhle často, kdy k vám musí babička je pěkně na prd. Manžel si upravit pracovní dobu pro případ, že by první práce nevyšla nemůže? Rodině bych to vysvětlila tak, že nelze být až tak moc závislá na babičce ohledně dětí. To musí pochopit ne? Samozřejmě, pokud by nebylo zbytí, šla bych samozřejmě do druhé práce. Zase získáš novou praxi, která se ti může v budoucnu hodit

zrcadlo
Kelišová 6967 příspěvků 09.10.18 23:59

Mamce řekni co nejdřív, že moc děkuješ, že se její přítel poptal po práci, ale že konečné rozhodnutí musíš udělat s manželem a s ohledem na rodinu. Dojíždění 1,5h denně je pro vás v tuto chvíli poměrně velká překážka. Požádej o kontakt do druhé práce, domluv si schůzku a zeptej se na možnost zkráceného úvazku nebo částečné práce z domu (jestli je to kancelářská práce, tak třeba budeš moct některé věci dělat doma, tzn. jet třeba v 15h odtamtud, abys stihla školku, a večer něco dodělat), prostě si zjisti všechny možné varianty a vezmi si čas na rozmyšlenou. Hlavně se rozhoduj sama, a ne z pocitu vděku někomu, kdo ti práci „dohodil“ - dnes je spíš o lidi nouze, takže mamky přítel určitě toho známého nijak dlouho nepřemlouval a tu práci brát opravdu nemusíš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 10:36

Díky všem, za názor. Uvidíme, jestli mi to v té první výjde. Budu se u pohovoru snažit a jsem dost nervózní, tak snad to dopadne. Doufám, že mi své rozhodnutí řeknou ještě dnes. Nevím právě, jestli se jedná jen o jeden pohovor nebo bude ještě další kolo, ale tím, že tam mají být i vedoucí a manažeři, tak snad. Už jsem měla telefonický pohovor a teď je ten s osobním setkáním.

joanee
Závislačka 3835 příspěvků 21.10.18 08:49

tak jak jsi dopadla na pohovoru?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.18 12:29
@joanee píše:
tak jak jsi dopadla na pohovoru?

Uspěla jsem :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >