Jak se rozhodnout na kterou střední školu mám jít?

Anonymní
29.1.20 14:51

Jak se rozhodnout na kterou střední školu mám jít?

Dobrý den jdu s radou. Vím že bych měla jít za rodinou ale ti mají jiné starosti..
Je mi 16 v červnu 17let. Chtěla bych jít na střední školu. Minule mi to nevyšlo finančně apod. Ale neumím se rozhodnout. Rozhodují se mezi oborem prodavačka a jezdec chovatel koní. Baví mě být u koní ale baví mě i práce v obchodě (mám zkušenosti). Jak se mám tedy rozhodnout kdyz dvě skoly najednou dělat nemůžu? Děkuji všem za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
968
29.1.20 14:55

Vystuduj jednu a potom druhou? Mě tyhle obory přijdou moc konkrétní :nevim: radši bych šla na ekonomku a nebo na zemědělku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
29.1.20 14:56

Tak rozhodně se dívej do budoucnosti..
kolik pozic prodavaček je reálně na trhu?
kolik pozic chovatelů koní, nebo práce u těchto zvířat?
rozhodně bude pro budoucnost lepší když vystuduješ to, co si lépe a snadno na jdeš na trhu - takže za mě prodavačka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
29.1.20 14:58

Prodavačku můžeš dělat i bez školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3414
29.1.20 15:10

Je ti 16 let a skola ti nevysla financne?? Kde mas rodice? Taky mam rada kone, ale studovat chovatelství je tak leda pro nekoho, kdo v tom zije a zdedi nejakou farmu.. Jinak s největší pravděpodobností skoncis jako prodavačka tak i tak.. Vybrala bych si prodavacku a kone si nechala jako zalibu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1677
29.1.20 15:12
@Anonymní píše:
Dobrý den jdu s radou. Vím že bych měla jít za rodinou ale ti mají jiné starosti..
Je mi 16 v červnu 17let. Chtěla bych jít na střední školu. Minule mi to nevyšlo finančně apod. Ale neumím se rozhodnout. Rozhodují se mezi oborem prodavačka a jezdec chovatel koní. Baví mě být u koní ale baví mě i práce v obchodě (mám zkušenosti). Jak se mám tedy rozhodnout kdyz dvě skoly najednou dělat nemůžu? Děkuji všem za rady.

Jestli nemáš ráda účetnictví a ekonomiku určitě nechoď (jak já( na obchodní akademii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
29.1.20 15:23

Střední školu bych vybírala nejen podle toho, co mě baví, ale také podle toho, co mě uživí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5473
29.1.20 15:30

A co děláš teď, když nechodíš do školy? Prodavačku můžeš dělat i bez vyučení v tomto oboru, jako chovatel koní nevím jestli se dá uživit. Doporučovala bych se vyučit třeba na kuchařku, nebo cukrarku, kadeřnici, něco budeš umět a kdyby tě to náhodou nebavilo prodávat nebo kydat hnůj muzes i tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
30.1.20 10:55

Pokud nechceš na maturitní obor, tak bych volila, jak píše výše paní - kadeřnice, cukrářka, kuchařka.. Ono prodavačku můžeš dělat i bez papíru se ZŠ. Sestřenice šla také na chovatelku koní s vyučním listem - u koní se pohybovala odmalička. Pak si ještě dodělávala 2 roky maturitu na oboru podnikání a teď pracuje ve zverimexu. Ke koním chodí občas jako koníček. Ikdyž je fakt, že ona na to měla - je drobná a získala i nějaké ceny v jezdectví na závodech.
Já třeba mám zdravotnickou školu s maturitou a momentálně pracuji v kanceláři ve firmě, úplně mimo zdravot.
Vždycky mě bavilo fotit, dokonce jsem i byla na škole zaměřenou na fotografii, ale kvůli internátu a dalším věcem, jsem v prváku přestoupila na tu zdravku. Z brigád jsem si našetřila na nějaký foťák, začala fotit plesy, pro kámošku tablo.. Teď jsem si koupila už mnohem lepší výbavu - chodím fotit svatby, miminka.. Po práci, o víkendech :) Ono je vždycky lepší, když to někde využiješ - nemusíš se pak tím živit - jen pro sichr. Navíc třeba u kadeřnice si můžeš pak taky hezky přivydělat, to samé i u cukrářky. Pokud budeš šikovná. Můj kolega z práce také vystudoval prodavače a teď jezdí nákladním autem, bagrem - máme takovou multifunkční firmu a nikdy prodavače nedělal. Mamka má taky průmku a dělá ošetřovatelku v DPS a k tomu má svoji malou realitku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama