Jak se rozhodnout o životě?

Anonymní
27.7.15 10:44

Jak se rozhodnout o životě?

Ahoj holky, jsem vyčerpaná z neustálého přemýšlení :(

Abych to shrnula, jsme s partnerem spolu šest let, žijeme v bytě, který je psán na mě, máme pětiletou dcerku.
Náš vztah je všelijaký, ale to ono to prostě asi není. Dost se hádáme. Ale zase držíme při sobě, kolikrát. Jsme spolu snad tisíc let..přitom ale.. nelíbáme se, nedotýká se mě, nikdy skoro. Když nesáhnu já, neudělá to. Sex cca jednou měsíčně. Je kamionák, takže únava a hodně práce. Žijeme v paneláku, ale mě více táhne příroda, peču domácí chleby, vyrábím máslo, to vše je podle partnera hnus a nebude to žrát a podobné. K dceři má vztah výborný. Je s tím spjaté i to, že NIKDY s námi nikam nejezdí, pouze hraje na playstationu, když je doma. Nejede k našim, k jeho rodičům, nikam.
Nevídáme se ani s žádnými přáteli, jelikož ho nudí.

Jenže…

Já jsem nyní poznala někoho… s kým se vídám… je starší… o 13let.. má velkého pejsana, statek co si sám opravil, pracuje osvč doma v dílně, je to skutečně rozumný vesnický chlap s vysokou školou (já též).. partner sotva vyučen.. jen dodám že dcera nebyla v plánu.. ale zustali jsme spolu… je to celé napsané chaoticky, vím :(

Zjistuji, že je mi s tím chlapem dobře! Smějeme se, bavíme se o všem, máme spoustu témat, a opravdu se vidím na vesnici… je to od města kousek..
Máme stejné sny, stejné představy o dalším životě..

Neustále přemejšlím a přehodnocuji.. vůbec si nevím rady :(
Partnerovi to tak vyhovuje..nic mu nechybi :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1736
27.7.15 10:48

Pokud nejsi se svým nynějším partnerem šťastná, tak to s ním skoncuj, protože to tak bude neustále. jen ale nevím, jestli bych se k tomu novému hned stěhovala. možná bych si našla něco sama a potom když by vše klapalo, jak má, se k němu stěhovala. přeju hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9477
27.7.15 10:50

Těžké rozhodování, ale v tvém případě bych asi riskla odejít. Tvůj partner se nezmění, spíš to s ním bude v pozdějším věku horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2996
27.7.15 11:04

No, já bych byla s nějakými unáhlenými rozhodnutími opatrná. Ono to krásný se začátkem nějakého vztahu vždycky jednoho dne přejde a pak je to zas stejný. Nechci být nijak pesimistická, to vůbec ne. Jen že na vztahu je třeba pracovat, ne to hned zabalit. Ale do toho nikdo kromě vás dvou nevidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21623
27.7.15 11:08

Musíš si být jistá, že tento vztah už nemá šanci. Že bys ho chtěla ukončit i bez nového vzplanutí. Jinak je náročné překonat všechny komplikace, které rozchod přináší (péče o dítě po rozchodu, finanční záležitosti, bydlení..).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
27.7.15 11:13

Tvůj partner ani nepozná, že nejsi doma. Sám si stačí. Asi bych s ním promluvila o tom, jak si představuje další společný život a podle toho se rozhodla. Podle toho co píšeš by ti na statku bylo dobře. Kdo nic nedělá nic nezkazí. Ale bude to možná těžké až tvůj partner pochopí, že mu jeho majetek odchází. A přitom by měl být rád, že ho nikdo nebude při hraní vyrušovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6551
27.7.15 11:14

Rozhodni se sama, kam tě rozum a cit táhne. Zhodnoť všechna pro a proti a udělej to, co sama uznáš za nejlepší.
Tady ti nikdo pořádně neporadí, protože co člověk, to názor. Můžeš se tady z toho vypsat, trochu si tím ulevit, ale opravdu se rozhodni podle sebe.
Ty sama nejlíp víš, co v životě chceš. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
27.7.15 11:16

Jsi připravená na dělení majetku? Protože i když je byt psaný na tebe, počítám, že nějaké věci jste kupovali už společně. Jsi připravená na to, že třeba bude chtít dceru do střídavé péče? Počítáš s tím, že z bytu ve městě život na vesnici může vypadat naprosto skvěle, ale realita může být jiná? Víš, že každý vztah na začátku začíná tím, že je vše růžové, skvělé, úžasné, lepší neže ten předchozí a že po čase nastane rutina. Že OSVČ nemá vždy jisté peníze. Že třeba ten starší muž je sám z nějakého důvodu. A hlavně, jsi si jistá, že bude mít rád tvou dceru a ona jeho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Co zkusit věnovat energii partnerovi, říct mu na rovinu, že takhle ti to nevyhovuje. že chceš víc, prostě si promluvit s ním a pokud on bude chtít, tak to ještě zkusit. pokud ne, nečekej. lepší to nikdy nebude, pokud nebude zájem z obou stran. taky jde o to, jestli ty ještě vůbec máš zájem něco doma s ním měnit.
rozchod není snadný. je to dost náročné, procházím si tím momentálně a věř mi, že jsem se rok snažila, aby k tomu nedošlo, ale zájem byl jen u mě. víc už tomu dát nemůžu. člověk se musí rozhodnout, kvůli dětem jsem se snažila.
počítej, že pokud půjde k rozchodu, že to bude těžké a taky nemusíš mít v nikom pak oporu a plácat se v tom slušně sama. vše si pořádně promysli, ten nový pán může být jen chvilková záležitost.

každopádně ti holka přeji hodně síly, vyřeš to co nejlépe pro tebe, pak i tvé dítě bude šťastné a hlavně žij :pankac:

raději anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
3695

Odešla bych, když jste se poznavali hned jsi byla těhotná a to nebyl nejlepší začátek, tentokrát to neprokaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13898
27.7.15 11:18

Další důkaz toho, že vysokoškolačce vyučený partner nemůže dlouhodobě stačit. Akorát tady je to trochu přibarveno, aby to nevyznělo jako jediný důvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.7.15 11:22

Tak finančně jsem samostatná, a byt je můj i veškeré vybavení kromě TV :)
Odejít jsem chtěla již dávno, ještě než jsem poznala tohohle, ale opravdu zůstávám pouze kvůli dceři, si myslím.
Hodně jsme toho s partnerem prožili, ale momentálně neděláme už nic společně, každý s dcerou sám to ano, ale společně nikdy. :(
Promluvit jsme si zkoušeli, nemá to smysl, řekne mi že za vše mohu já, za celých šest let, to co mi řekl včera. Má rodina mi tvrdí že mám odejít, ale má matka byla v takto nefunkčním manželství 15let… bojím se že neumění něco ukončit mám po ní :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.7.15 11:23
@zoidberg píše:
Další důkaz toho, že vysokoškolačce vyučený partner nemůže dlouhodobě stačit. Akorát tady je to trochu přibarveno, aby to nevyznělo jako jediný důvod.

Není to že by mi nestačil… jen prostě má na spoustu věcí jiné názory.. spoustu věcí neřeší vůbec.. ale není to pouze o vzdělání, to netvrdím.

• Nahlásit
  • Citovat
21623
27.7.15 11:29
@Anonymní píše:
Tak finančně jsem samostatná, a byt je můj i veškeré vybavení kromě TV :)
Odejít jsem chtěla již dávno, ještě než jsem poznala tohohle, ale opravdu zůstávám pouze kvůli dceři, si myslím.
Hodně jsme toho s partnerem prožili, ale momentálně neděláme už nic společně, každý s dcerou sám to ano, ale společně nikdy. :(
Promluvit jsme si zkoušeli, nemá to smysl, řekne mi že za vše mohu já, za celých šest let, to co mi řekl včera. Má rodina mi tvrdí že mám odejít, ale má matka byla v takto nefunkčním manželství 15let… bojím se že neumění něco ukončit mám po ní :(

nejvyšší čas to změnit. Nebude to úplně snadné, ale život máš ve svých rukou.15 let v nefunkčním vztahu je oběť, nebo zbabělost a neschopnost vzít odpovědnost do svých rukou a změnit co ti nevyhovuje. Život je krátký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.7.15 11:35
@andelka83 píše:
nejvyšší čas to změnit. Nebude to úplně snadné, ale život máš ve svých rukou.15 let v nefunkčním vztahu je oběť, nebo zbabělost a neschopnost vzít odpovědnost do svých rukou a změnit co ti nevyhovuje. Život je krátký.

Já vím… právě to mě neustále hlodá… říkám si že jsem mladá, na to abych hnila doma na gauči :(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama