Reklama

Jak se rozhodnout? Partner nebo vlast?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 23:19
Jak se rozhodnout? Partner nebo vlast ?

Hezky večer dámy,

Jak již příspěvek napovídá stojím na životní křižovatce. Již přes pět let žiji v zahraničí. Můj přítel je Skot. Bydlíme tady v hlavním městě. Mě už je něco přes 30. A nesmírně mi chybí vlast. Opravdu hodně. Domu jezdím částo. Ale není to ono. Připadám si jako na návštěvě. Ne jako součást.. v poslední době mě to velmi trápí. Mám deprese. Nevím co mám dělat. Jak se rozhodnout. Studují tady magisterské studium. Chybí mi rok. A můžu začít pracovat tady i v ČR. Necítím se být tady šťastná. Londýn mi nepřirostl k srdci. Je velmi komerční, industriální… nikdy nespí…
chybí mi příroda, potoky, český jazyk…
atd
Přítel se do Prahy nepřestehuje… ani do Brna. Mého rodiště. Nebo možná by se přestěhoval, ale asi by byl nešťastný.

Já jej miluji. Je mi oporou. Chtěla bych s nim rodinu. Už na to mám věk…
Každopádně si nedokážu představit zůstat v GB. Má duše tady umírá…

Nevím jak z toho ven…
Prosím poraďte…

Dnes jsme měli s přítelem diskusi. Vypadá to vážně. Každý si představujeme budoucnost jinak… :,(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

Reakce:

Kee
Povídálka 24 příspěvků 15.01.18 23:29

A argumenty partnera?
Byl tady tvůj partner někdy? Proč automaticky tak zavrhuje žít v ČR? Říkala jsi mu co cítíš? A to jsi ho nestála ani za zvážení? Když ví, že tě to trápí? To je bezohledné :?
A co takhle se přestěhovat z Londýna někam do přírody, na předměstí? Nebo je nutné žít v Londýně? (práce, povinnosti)? Třeba by zmizel ten rušný život velkého města ;)

elibro
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 15.01.18 23:31

S tím ti nikdo neporadí. Miluješ jo tak moc, aby sis obstojný domov dokázala vytvořit i tam? Nebo jsou přátelští, rodina, kořeny, domovina víc? Ani jedno není špatně, každá volba znamená velkou oběť. Zkus si v hlavě projít následky obou těch rozhodnutí a co u toho cítíš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 23:32

Vytržení z kořenů je těžké, poškodilo to vztah mojí mámy a její prvorozené dcery, mojí sestry. Sice se ségra narodila až po svatbě s naším tátou, ale byl to takový jasný signál, že už se domů natrvalo nevrátí, sice to byl původně záměr, právní prostřední tady je lepší než v mamčině rodné zemi a taky by tam táta neměl možnost tak dobré práce jako tady. Pokud vidíte budoucnost hodně odlišně, vztah nemá moc šancí. Hodně bych si rozmyslela, co budeš chtít dělat po škole.

Bábrdl
Generální žvanilka 21188 příspěvků 15.01.18 23:35
@Anonymní píše:
Hezky večer dámy,

Jak již příspěvek napovídá stojím na životní křižovatce. Již přes pět let žiji v zahraničí. Můj přítel je Skot. Bydlíme tady v hlavním městě. Mě už je něco přes 30. A nesmírně mi chybí vlast. Opravdu hodně. Domu jezdím částo. Ale není to ono. Připadám si jako na návštěvě. Ne jako součást.. v poslední době mě to velmi trápí. Mám deprese. Nevím co mám dělat. Jak se rozhodnout. Studují tady magisterské studium. Chybí mi rok. A můžu začít pracovat tady i v ČR. Necítím se být tady šťastná. Londýn mi nepřirostl k srdci. Je velmi komerční, industriální… nikdy nespí…
atd
Přítel se do Prahy nepřestehuje… ani do Brna. Mého rodiště. Nebo možná by se přestěhoval, ale asi by byl nešťastný.

Nevím jak z toho ven…
Prosím poraďte…

Dnes jsme měli s přítelem diskusi. Vypadá to vážně. Každý si představujeme budoucnost jinak… :,(

Myslím, že existují lidé, kteří si v cizině zvyknou a jsou tam šťastní a ti, kteří to nikdy nedokážou.
To máš jako s kytkama.
Některá jde přesadit, jiná ne.

Ale neznám nikoho, kdo žije v cizině a nějaké pouto k domovu nemá. I kdyby to mělo být jen to, že chodí na české diskuze a donekonečna se vypisuje o tom, jak je ČR špatná.
S tím nic nenaděláš, mateřský jazyk je něco, co formovalo tvůj mozek v době, kdy se stavělo to nejdůležitější. Naše známá to popisuje jako puzzle. Když přijede sem, okamžitě do toho zapadne. Byť v ČR žít nechce, získala občanství velmi bohaté země a je tam šťastná. Ale stejně říká (když se napije), že mluvit s Čechem je pro ni něco jiného.

Phenomene 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 23:35
@Anonymní píše:
Hezky večer dámy,

atd

Nevím jak z toho ven…
Prosím poraďte…

Dnes jsme měli s přítelem diskusi. Vypadá to vážně. Každý si představujeme budoucnost jinak… :,(

Ja se mu nedivim.. do Brna bych taky nejel..

Bábrdl
Generální žvanilka 21188 příspěvků 15.01.18 23:37
@Saulus píše:
Ja se mu nedivim.. do Brna bych taky nejel..

Ehm. Ano… :lol:

Phenomene 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 23:50
@Bábrdl píše:
Ehm. Ano… :lol:

Ted nedavno jsem tam zavital. Hned na dalnici mi přišel email od booking.com - nechcete radeji do Vídně? :lol:

Gorlami
Závislačka 3205 příspěvků 3 inzeráty 15.01.18 23:54

A co do Edinburghu, kdyz je pritel Skot? Ja osobne Edinburgh miluju, cely Skotsko je krasny, tam bych se klidne prestehovala. V Londyne bych taky nebydlela, ten je moc velkej :).

mgdln
Závislačka 4518 příspěvků 16.01.18 00:10
@Saulus píše:
Ted nedavno jsem tam zavital. Hned na dalnici mi přišel email od booking.com - nechcete radeji do Vídně? :lol:

Potká se Pražák s Brňákem. Brňák povídá:" Já su z Brna."
Pražák se nahlas zamýšlí: „Brno…, Brnoo, kde to je…??? Aha, to je ta zastávka před Vídní!!“

Phenomene 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 00:28
@mgdln píše:
Potká se Pražák s Brňákem. Brňák povídá:" Já su z Brna."
Pražák se nahlas zamýšlí: „Brno…, Brnoo, kde to je…??? Aha, to je ta zastávka před Vídní!!“

Zatacka sestro.. zatacka na Viden ;)

Annne
Závislačka 3241 příspěvků 16.01.18 00:29

Holcicko, urob to, co ti radi srdce. Treba zit tam, kde sa citi clovek dobre, lebo inak nebudes nikdy stastna.
Na druhej strane ale milujes chlapa, ktory s tebou do Ciech nechce ist. Takze skuste urobit kompromis. Niekolko mesiacov budes zit v Anglii a niekolko mesiacov v Cechach. Predpoklada to ale pracu, ktora nie je zavisla od miesta bydliska a mozes ju robit napriklad cez PC, ak taku pracu nemas, tak to je problem. Skus pripadne presvedcit muza, aby odisiel s tebou skusmo na pol roka do Ciech, s tym ze sa vratite a mozno sa situacia dovtedy sama nejakym smerom vyberie.

Russet
Extra třída :D 11069 příspěvků 16.01.18 00:30
@Gorlami píše:
A co do Edinburghu, kdyz je pritel Skot? Ja osobne Edinburgh miluju, cely Skotsko je krasny, tam bych se klidne prestehovala. V Londyne bych taky nebydlela, ten je moc velkej :).

Taky jsem jí to chtěla navrhnout, ale ji to táhne do Čech. Já nevím, jestli bych dovedla natrvalo žít v cizině. Ale kdybych si našla cizince, tak trochu bych počítala s tou možností.

Phenomene 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 00:31
@Gorlami píše:
A co do Edinburghu, kdyz je pritel Skot? Ja osobne Edinburgh miluju, cely Skotsko je krasny, tam bych se klidne prestehovala. V Londyne bych taky nebydlela, ten je moc velkej :).

A co Sydney?

Annne
Závislačka 3241 příspěvků 16.01.18 00:32
@Saulus píše:
Zatacka sestro.. zatacka na Viden ;)

zatacka na Viden a zastavka v Bratislave :).
Ale vazne, Brno mam velmi rada, stravila som tam pubertu a keby som nezila v zahranici, tak asi prva volba by bola Brno.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kopřivová a její teleshopping: Brzy strčí do kapsy i Horsta Fuchse

Být partnerkou úspěšného sportovce je pro spoustu dam něco jako svatý grál a... číst dále >

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >