Jak se rozhodnout? Zůstat ve městě nebo jít na vesnici?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.19 14:23
Jak se rozhodnout? Stěhování

Ahoj,
chtěla bych vás poprosit o názory a zkušenosti. S přítelem čekáme miminko a stojíme před rozhodnutím, kam jít bydlet.

Nemám se s kým poradit a měsíc pořád jen přemýšlím, co bude lepší.

Oběma je nám 25 let, já bydlím v domečku, který vlastním, a kde mám patro pro sebe, horní patro je pronajímáno, ale příjmy nemám k dispozici (resp. je z nich prozatím vyplácen sourozenec). Občas sem přijede moje babička, se kterou se vůbec nedá vycházet, nebudu rozepisovat, ale má tu věcné břemeno. Když tu je, bydlí ode mě odděleně.
Město, ve kterém bydlím se nachází do 40 km od Brna, a je zde vše, co člověk potřebuje, dostupné pěšky. Vlastním menší auto. Mám zde otce a bratra a pár tet. Máma před pěti lety zemřela. Jsou tu velmi dobré pracovní možnosti pro oba. Pokud se odstehuji, budu pronajímat i patro, které momentálně obývám.

Přítel bydlí 80 km ode mě, s rodiči, v menším domečku na vesnici, která má kolem 150 obyvatel, s tím, že podobně velké město, jako to ve kterém bydlím, se nachází od vesnice cca 6 km daleko. Přítel má v místě bydliště koníček, kterým naprosto žije a ten je vázaný pouze na dané místo. Rodiče přítele nabídli, že půjdou na vejminek, takže bychom měli společný pouze dvorek. V obou případech bude třeba rekonstrukce domu. Jak mého, tak u přítele.
Mně obecně nevadí bydlet na vesnici, cítím se tam dokonce lépe než v mém rodném městečku, také je tam klid, čistý vzduch a ticho, jenom mi dělá starost to dojíždění autem, a to úplně kvůli všemu. Ve srovnání s mým bydlištěm je tam málo pracovních možností a když už, špatně placených. Sám přítel dojíždí 50 km každý den do práce, i tak není úplně dobře placená a dělá trismenny, takže i noční směny. Na druhou stranu u přítele bude kdykoli možnost hlídání, u mě ne. Já mám u domečku zahradu, u přítele není a to je pro mne taky důležité.
Nynější zaměstnání v této situaci nerozhoduje. Mě tu sice nic zásadního nedrží, ale i tak je to velké rozhodnutí. Přítel by bydlel radši ve své vesnici, ale nezavrhl úplně ani možnost bydlení u mě.
Kde byste bydleli?
Moc všem předem děkuji za názory. :srdce:
Anonym z důvodu příbuzných na emimi.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
fotze
Kecalka 314 příspěvků 20.02.19 14:28

Zůstala bych tam kde bydlíš, pokud příteli nebude vadit dojíždět na svůj koníček

Lilith_S
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 20.02.19 14:30

@fotze Přítel bydlí 80km od ní, takže bych řekla, že to dojíždění na koníček by bylo dost komplikované.

Lalelale
Závislačka 4986 příspěvků 20.02.19 14:30

Ahoj, normálně se těžko soudi, ale z toho co píšeš bych jednoznačně zůstala tam, kde bydlíš ty. Z tvého pohledu: jsi ve svém, máš nájemníka a dohlížís na něj. Máš dostupné město, všechny služby s tím spojené. V případě dětí ti tam bude líp, než někde na vsi. Na vsi budeš sama, bez kulturního vyžití, pokud nebudeš
chtít dojíždět. Také s prací blbe. Také nebudeš rekonstruovat cizí barák který je, s prominutím v díře a přitom nemá ani zahradu. Určitě bych se za ním nestěhovala.

Tunrida
Hvězda diskuse 49908 příspěvků 20.02.19 14:43

No tak čistě strategicky by bylo lepší, kdybys zůstala ve svém. Už jen proto, že jste spolu evidentně krátce, když partner bydlí ještě u rodičů. Barák na vsi bez zahrady, to teda za mě ne. Jaksi kvůli té zahradě jsme kupovali barák :lol: No ale ten nájemník by mě teda štval taky.

Alyss1
Závislačka 3142 příspěvků 20.02.19 14:48

I sdileny dvorek muze byt zdroj problemu.

Hlidani dobre, ale to muzou i tvi pribuzni a tchanovci muzou prijet na navstevu ne?

Zahradu nejvice vyuzijes, kdyz je dite male. Parkujici kocarek, piskoviste, valecka na travnicku. Skolakovi uz je to jedno.

Dojizdet se da kamkoli kdykoli .

Radeji bych zustala ve scem, nez jit do ciziho, nezrekonstrovaneho ktere vlastne ani neni pritele sle jeho rodicu.

Uživatel je onlineElen8
Extra třída :D 13067 příspěvků 20.02.19 14:57

Zůstaň ve svém! Vesnice bez zahrady a s tchanovci „za zadkem“ :-) :roll:

Bábrdl
Generální žvanilka 24100 příspěvků 20.02.19 14:57

Vtipné je, jak všichni říkají, že „do cizího“ by nešli, což v překladu znamená, že do cizího má jít ten přítel, s nájemníkem a nesnesitelnou cizí babičkou. :mrgreen:

Tunrida
Hvězda diskuse 49908 příspěvků 20.02.19 15:01
@Bábrdl píše:
Vtipné je, jak všichni říkají, že „do cizího“ by nešli, což v překladu znamená, že do cizího má jít ten přítel, s nájemníkem a nesnesitelnou cizí babičkou. :mrgreen:

No tak když se rozhodují mezi stejnými variantami :lol:

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 20.02.19 15:02

@Bábrdl babička je tam občas a bydlí mimo, s nájemníkem je jiný vztah než s tchánovci

Lalelale
Závislačka 4986 příspěvků 20.02.19 15:07
@Bábrdl píše:
Vtipné je, jak všichni říkají, že „do cizího“ by nešli, což v překladu znamená, že do cizího má jít ten přítel, s nájemníkem a nesnesitelnou cizí babičkou. :mrgreen:

mně přijde, alespoň z popisu, že ten její přítel si na rozdíl od zakladatelky polepší. Jeho momentální stav: žije v díře, kde nic nevlastní, bydlí u rodičů. Není tam práce, musí za prací dojíždět 50 kiláků a i tak ta práce je dost nic moc. Přestože žije v díře, nemá ani zahradu a jejich domek je zralý na rekonstrukci. Když půjde k zakladatelce, tak: půjde do města, všechny služby v dosahu pěšky. Dům ve městě se zahradou k tomu. Do Brna to bude mít blíž, než když jede ze své vsi do práce, tj víc pracovních příležitostí za lepší peníze. Zakladatelka má pasivní příjem od nájemníka, který momentálně používá k vyplacení, ale jednou… babička sice je nesnesitelná, ale nebydlí tam. Jakože zakladatelka by podle mě musela být nepříčetná, aby ona šla k němu - nikoliv do jeho domu, ale do domu jeho rodičů.

Aduš8
Kelišová 5233 příspěvků 20.02.19 15:08

Tak tady v tom případě se nedivím, že nevíte. Na jedné straně nájemník a otravná babička, k tomu ještě přítelův koníček,ktery by žral daleko víc času a peněz,kdyby jezdil takovou dálku. Na druhé život s tchány :nevim:. Já třeba zahradu až tak neřeším, my máme velkou, doma malé dítě, druhé na cestě a prostě nezvládám starost o malého a o zahradu. Manžela to nebaví. Dítě v kočárku jsem nikdy na zahradě spát nenechala, i to mám strach, bydlíme tedy v malém městě. Asi až budou děti větší, tak na to budu koukat jinak. Ale, rodinu mám daleko a hlídání žádné a to mi třeba hodně chybí, občas je to prostě potřeba. Když vím, že jdu k lékaři, kde standardně čekám dvě hodiny a manžel si nemůže vyměnit směnu, tak je to v háji :nevim: a je spousta dalších a dalších situací.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.19 15:09
@stinga píše:
@Bábrdl babička je tam občas a bydlí mimo, s nájemníkem je jiný vztah než s tchánovci

Ano. :) O najemnikovi ani nevím, vůbec mi nevadí, potkáme se jednou za měsíc ve dveřích.
Zakladatelka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.19 15:11
@Alyss1 píše:
I sdileny dvorek muze byt zdroj problemu.

Hlidani dobre, ale to muzou i tvi pribuzni a tchanovci muzou prijet na navstevu ne?

Zahradu nejvice vyuzijes, kdyz je dite male. Parkujici kocarek, piskoviste, valecka na travnicku. Skolakovi uz je to jedno.

Dojizdet se da kamkoli kdykoli .

Radeji bych zustala ve scem, nez jit do ciziho, nezrekonstrovaneho ktere vlastne ani neni pritele sle jeho rodicu.

Bohužel vím jistě, že tady mi nepohlídá nikdo. :roll:
Zakladatelka

Lalelale
Závislačka 4986 příspěvků 20.02.19 15:14
@Anonymní píše:
Bohužel vím jistě, že tady mi nepohlídá nikdo. :roll:
Zakladatelka

mně přijde, že to hlídání je jediná výhoda, kterou by přítomnost tchánovců měla. Nebylo by ve tvé situaci lepší si prostě platit nějakou slečnu z okolí? Abys nedopadla jako spousta místních žen, které zakládají diskuze o tom, jak jsou na MD a uvězněné na vesnici, kde se s nimi nikdo místní nechce bavit a kde široko daleko nic není.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama