Jak se rychle dostat z paneláku a netratit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 15:48
Jak se rychle dostat z paneláku a netratit?

Ahoj, téma je jasné. Jen přidám fakta.

Mám 17 let 3+1 v osobním vlastnictví v paneláku, s velmi vysokými investicemi do rekonstrukce a vybavení. Muž má 1+1 v osobním vlastnictví v paneláku, který pronajímá příbuznému jen s 1000,– Kč ziskem měsíčně. Bydlíme v mém 3+1, já mateřská, jedno prtě, muž pracující a plánující založit si ŽL (machr na IT, kamerové systémy apod.), kdy tuto činnost by chtěl nějakou dobu vést souběžně se stabilním zaměstnáním a v případě příznivého vývoje později jen podnikat. Já stavebko 200 tisíc, on stavebko počátek asi 50 tisíc. Chci být doma s dítětem 4 roky a chceme druhé dítě.

Chtěli jsme počkat třeba 3-4 roky a dál spořit. Ale situace se stává neúnosnou, změnili se poměry v domě, který má 7 pater. Jeden byt obývají feťáci, kradou, dělají bordel. Další vlastník bytu sem tam drogy, hrozí likvidací a vyhozením domu do vzduchu :roll: Pro policii známé firmy, ale znáte to, dokud se nic nestane..

Byty se u nás prodávají v této lokalitě za cca 800 tisíc do os. vl. Pozemky ke stavbě domu se prodávají za cca 1.200.000,– Kč/tisíc metrů. Stavební práce na domě partner zvládne sám, případně s kamarády, na něco by musela být firma, ale hodně umí on (postavil s kamarády svépomocí 3 domy - bungalovy). Včera jsme nalezli na parkovišti auto postříkané sprayem a prořezané gumy :pocitac: Můj milovaný byt, mé útočiště, mé investice z dříve vydělaných peněz (s dětmi se k původními zaměstnání nelze vrátit)… už nepřeváží ty nervy a strach. Chceme proto pryč, ale zdá se mi, že je to teď nereálné. :( Hypotéky se mají taky zase zhoršit. Než seženeme pozemek, než postavíme.. teď já na mateřské.. Řešil jste to taky někdo? Jak jste se z toho vymotali? :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
jkra
Nadpozemská drbna 25136 příspěvků 07.08.18 15:54

Koupit hotovy dum.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 6008 příspěvků 07.08.18 15:59

Když prodáte oba byty nenajde se aspoň menší domek v té ceně? U nas ve městě se pohybuje cena takto velkých bytu zhruba stejně jako cena menších domků třeba pár km za městem :nevim:

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 07.08.18 15:59

Prodat nemovitosti, odstěhovat se do nájmu a souběžně pořídit pozemek a stavět. Zvážit možnost úplné změny lokality, tak, aby si po návratu z mateřské mohla výrazně navýšit rodinné příjmy.

Jandulka
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 07.08.18 16:00

No, tak říká se, že ceny nemovitostí jsou teď na vrcholu (záleží taky, v jaké lokalitě žijete) a podmínky pro hypotéky se budou spíš zhoršovat). Takže bych se snažila zbavit se toho bytu 3+1, s tím, že byste se přechodně nastěhovali do manželova bytu 1+1 (záleží, jakou dohodu má s tím příbuzným). Za stržené peníze bych pak koupila ten pozemek, případně starší nemovitost, kterou byste postupně opravili - zase záleží na tom, jak se pohybují ceny, jestli nutně chcete novostavbu atd. Každopádně to záleží na tom, jak je hodnocena lokalita, v níž máte byt, pokud je to třeba profláklé tím, že se tam vyskytují feťáci a jim podobní, může být s prodejem za slušnou cenu docela problém.

Lalelale
Závislačka 2701 příspěvků 07.08.18 16:02

jaj, to se ti nedivím, že chceš pryč, z takového prostředí. Máte dva byty, oba můžete prodat a přesunout se do domku. Asi bych uvažovala nad tím prodat manželův byt, vzít si hypotéku, dostavět, a prodat ten tvůj byt a doplatit hypo. Jediné co bych si pořešila je to, že očividně máš výrazně větší majetek, než tvůj manžel. Takže bych to řešila třeba vyšším podílem v budoucím domě, kdyby náhodou. Pokud manžel umí stavět a má na to čas, máte velkou výhodu. Otázkou je, zda čekat nebo ne. Já jsem finančně dost opatrná, a asi bych počkala, až budeš chodit do práce, kdyby byly třeba peníze. My teď rekonstruujeme a momentálně jsme už 60% nad původním cenovým odhadem. Může to vystřelit hodně rychle. Jak rychle budete schopni stavět, pokud manžel bude makat na domě a k tomu ještě chodit do práce? Vydělá manžel dost, aby uživil tebe a děti a ještě pokryl nečekané náklady?

Uživatel je onlineSany80s
Kelišová 6619 příspěvků 07.08.18 16:03

Prodejte nemovitosti a kupte hotový dům.
Bude to náročné na logistiku a je potřeba expert na kontrolu nemovitosti, ale ze dvou nemovitostí a menší hypotékou by to snad neměl být problém.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15546 příspěvků 07.08.18 16:10

Zdravím :mavam: Pokud to dobře počítám, za prodej tvého bytu plus stavebka by se dal cca pořídit pozemek. V tom případě bych koupila ten, muž ať se vykasle na melouchy a vrhne se na stavbu domu. Svépomocí ušetříte tolik, co za rok/dva rozhodně nevydělá. Za rok můžete mít postaveno a do té doby bydlet v partnerově 1+1. Hlavně neberte nic staršího, co si budete opravovat pod zadkem. Nikdy byste neměli hotovo, život na staveništi také není pro každého…

dickys
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 07.08.18 16:26

Já bych do stavby domu nešla, my už jsme měli koupený pozemek, vybraný projekt a kolik s tím bylo s prominutím s*ani do fáze stavebního povolení a kolik času to zabralo… Nakonec jsme si našli hotový dům, sice trochu starší, něco se tam bude muset udělat, ale je ve skvělé lokalitě a bydlet budeme za pár měsíců. Stavět tak nebydlíme ještě několik let. Natož stavět svépomocí, to je ničitel vztahu jako hrom. Takže já bych si vyřídila hypotéku, prodala byt a šla do domu.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 6008 příspěvků 07.08.18 16:37

@dickys u domku zas nevíš co může mít za skryté vady, já bych jedině novostavbu tam je na to aspoň nějaká záruka, naši si koupili taky starší domek, maji ho 6 let, něco opraví a něco dalšího se tam podělá takže prakticky v jednom kuse do toho rvou peníze a nikdy nebudou mít hotovo :nevim: to je lepší si vyběhat pár úřadů a nějakou dobu si počkat než pak do smrti řešit neustále opravy :nevim:

Netopirek
Echt Kelišová 7951 příspěvků 07.08.18 17:16

Prodala bych 3+1, přestěhovala do 1+1. Spíš bych se zkoušela koukat po hotovém domě,pokud by nebyl,tak po pozemku a stavět. Ale počítejte min rok já vyřízení povolení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 17:24
@Anonymní píše:
Ahoj, téma je jasné. Jen přidám fakta.

Mám 17 let 3+1 v osobním vlastnictví v paneláku, s velmi vysokými investicemi do rekonstrukce a vybavení. Muž má 1+1 v osobním vlastnictví v paneláku, který pronajímá příbuznému jen s 1000,– Kč ziskem měsíčně. Bydlíme v mém 3+1, já mateřská, jedno prtě, muž pracující a plánující založit si ŽL (machr na IT, kamerové systémy apod.), kdy tuto činnost by chtěl nějakou dobu vést souběžně se stabilním zaměstnáním a v případě příznivého vývoje později jen podnikat. Já stavebko 200 tisíc, on stavebko počátek asi 50 tisíc. Chci být doma s dítětem 4 roky a chceme druhé dítě.

Chtěli jsme počkat třeba 3-4 roky a dál spořit. Ale situace se stává neúnosnou, změnili se poměry v domě, který má 7 pater. Jeden byt obývají feťáci, kradou, dělají bordel. Další vlastník bytu sem tam drogy, hrozí likvidací a vyhozením domu do vzduchu :roll: Pro policii známé firmy, ale znáte to, dokud se nic nestane..

Byty se u nás prodávají v této lokalitě za cca 800 tisíc do os. vl. Pozemky ke stavbě domu se prodávají za cca 1.200.000,– Kč/tisíc metrů. Stavební práce na domě partner zvládne sám, případně s kamarády, na něco by musela být firma, ale hodně umí on (postavil s kamarády svépomocí 3 domy - bungalovy). Včera jsme nalezli na parkovišti auto postříkané sprayem a prořezané gumy :pocitac: Můj milovaný byt, mé útočiště, mé investice z dříve vydělaných peněz (s dětmi se k původními zaměstnání nelze vrátit)… už nepřeváží ty nervy a strach. Chceme proto pryč, ale zdá se mi, že je to teď nereálné. :( Hypotéky se mají taky zase zhoršit. Než seženeme pozemek, než postavíme.. teď já na mateřské.. Řešil jste to taky někdo? Jak jste se z toho vymotali? :nevim:

Pokud je manžel machr jak popisujete a 3+1 se u vás prodává za 800 00,– změnila bych místo a koupila hotovy dům.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 17:26
@Anonymní píše:
Pokud je manžel machr jak popisujete a 3+1 se u vás prodává za 800 00,– změnila bych místo a koupila hotovy dům.

Osobně bych do stavby svépomocí s dvěma malýma dětma nesla.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15546 příspěvků 07.08.18 18:46
@Anonymní píše:
Osobně bych do stavby svépomocí s dvěma malýma dětma nesla.

Ano, je to velmi náročné a důkladně to prověří vztah, ale to podnikání vedle zaměstnání, aby se splácela hypotéka, také.

dickys
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 07.08.18 19:02

@Kriss Tina
Nesmíš si koupit dům se skrytými vadami :mrgreen: Zrovna tak může být zfusovana novostavba a že to je celkem častá věc, staví se hodně a hledí se spíš na kvantitu než na kvalitu. Nejlepší záruka je asi opravdu postavit si to sám, pokud tomu člověk rozumí, ale je to děsná dřina stavět dům po práci, o víkendech, dovolených… A takhle několik let. Několik let ztraceného života a velká pravděpodobnost rozvodu ;) To bych radši neměla žádný dům než tohle.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >