Jak se s někým navždy rozloučit?

Anonymní
27.9.20 13:45

Jak se s někým navždy rozloučit?

Prožila jsem rozchod se svou první láskou, už před půl rokem. Ale pořád strašlivě trpím, každý den na něj myslím a vlastně žiju jen z naděje, že se vrátí - ačkoliv je mi jasné, že to je naprosto nemožné. Takže se Vás ptám, máte nějakou radu, jak se s ním už navždy rozloučit, nechat ho jít a přijmout, že je pryč a nikdy se nevrátí? :nevim: Půl roku je fakt dlouhá doba - a já se z toho ani za takovou dobu nedokázala dostat, ani trochu. Mám pocit, že mě to asi brzo zabije. Moc děkuju za všechny rady :oops: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24682
27.9.20 14:05

No, většinou to chce aspon rok, u těch delších vztahů…A pak, až z toho budeš trošku venku, tak potkat nového, samozřejmě báječného chlapa. Vlastní zkušenost… Bud tomu otevřená :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
27.9.20 14:23

Jak jste se rozešli? Kdo koho opustil, a proč? U delších vztahů jsem přerušil úplně kontakt na několik let (5 až 10), až to vyvanulo obnovil jsem pak s některými vztah, ale už samozřejmě jen na přátelské úrovni. Po takové době už s tím problém nebyl, protože už jsme obě strany „byly někde jinde“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
27.9.20 14:43

Přerušit kontakt a nestalkovat na sociálních sítích.
Ale chápu, že třeba na menším městě ave společném okruhu známých je to těžký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14428
27.9.20 15:03

Přestat se před realitou schovávat do fantazií a začít se věnovat tomu, co je tady a teď.

Na fantazie o bývalém si vyhraď řekněme 30 minut denně - kdy si pustíš vaši hudbu a budeš si zoufat, fantazírovat, psát mu dopisy co neodešleš, popříapdě ho stalkovat pokud ještě nemáš energii ho zablokovat. Klidně při tom breč, křič, vztekej se.

Po třiceti minutách se zdvihni a jdi si na 40-60 minut zaběhat a pokud máš mizernou kondičku, tak si najdi něaký okruh a pokus se ho co nejrychleji ujít, posléze používe indiánský běh - tedy chvíle klusání, chvíle chůze. Během toho si pouštěj do uší nějakou energickou muziku, nebo mluvené slovo, ať se zaměstnáš čímkoliv jiným než fantaziemi o bývalém.

Po návratu z běhání si dej dlouho sprchu a pak normálně funguj. Vždy když se ti přes den začnou vnucovat myšlenky na bývalého tak, to potlač s tím, že se tomu budeš věnovat v téhle půlhodině ukončování vztahu.

Až při této půdlhodině nebudeš pociťovat žádné větší emoce a bude převládat trapnost, tak to splnilo svou funkci a můžeš se na to vykašlat - běhání bych ale v denní rutině ponechala.

Pokud se ti během prvního měsíce podaří aplikovat alespń 20 takových seancí - tedy truchlící chvilka a následně běh a sprcha, a nezlepší se to, brala bych to tak, že ta ztráta se propojila s nějakými hlubšími psychickými trably a vstoupila do psychoterapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48782
27.9.20 16:44

Kašli na něj- a jdi dál. Tím, že na něj pořád myslíš, bráníš se dalšímu zamilovaní- a to je špatně. A promiň- podle názvu diskuse jsem si myslel, že ti zemřel někdo blízký. Lásky tady byly, jsou i budou- jen ty se nesmíš upínat jen na tu jedinou. Jak by řekl můj táta- ále chlapů je… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5691
27.9.20 16:45
@Anonymní píše:
Prožila jsem rozchod se svou první láskou, už před půl rokem. Ale pořád strašlivě trpím, každý den na něj myslím a vlastně žiju jen z naděje, že se vrátí - ačkoliv je mi jasné, že to je naprosto nemožné. Takže se Vás ptám, máte nějakou radu, jak se s ním už navždy rozloučit, nechat ho jít a přijmout, že je pryč a nikdy se nevrátí? :nevim: Půl roku je fakt dlouhá doba - a já se z toho ani za takovou dobu nedokázala dostat, ani trochu. Mám pocit, že mě to asi brzo zabije. Moc děkuju za všechny rady :oops: :srdce:

Sel bych k psychiatrovi, neco ti predepise a pak k psychologovi na nejakou terapii. Pokud mas takove stavy pulroku po rozchodu, tak to sama nezvladnes a potrebujes pomoc odbornika, aby ti ten gulas v hlave pomohl usporadat.

Jeste jedna technicka - navzdy se loucime pouze s blizkymi lidmi, kteri zemreli. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
27.9.20 18:03

Četla jsem fajn knížku od Liane Moriarty - Zamilovaná hypnotizérka, tam to bylo o dost horší ale je tam krásně ukázaný jak se dostat dál ze vztahu který skončil. Jen takový malý tip třeba příjdeš na jiný myšlenky :kytka:

Příspěvek upraven 27.09.20 v 18:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2158
27.9.20 18:04
@Chytrak píše:
Sel bych k psychiatrovi, neco ti predepise a pak k psychologovi na nejakou terapii. Pokud mas takove stavy pulroku po rozchodu, tak to sama nezvladnes a potrebujes pomoc odbornika, aby ti ten gulas v hlave pomohl usporadat.Jeste jedna technicka - navzdy se loucime pouze s blizkymi lidmi, kteri zemreli. :?

Naprostý souhlas, tohle už není normální. A přesně, taky jsem očekávala smrt. No aspoň, že je to „jen“ rozchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.9.20 10:37

Procházím si také dost ošklivým rozchodem a 3 měsíce jsem se trápila každý den, mezitím co on si šťastně užíval s novou náhradou
Jestli ti muzu poradit, zkus psychologa. Sama jsem tam také šla, protože mě začaly připadat panicke stavy úzkosti a strachu, on sám rozhodne jestli ti pomůžou terapie nebo psychiatr. Není se za co stydět, první láska bolí, prožili si to všichni.
Rozhodne omez jakýkoliv kontakt! ;) Žádný kontrolování instagramu, Facebooku, akorat tam najdes to, co jsi nechtela.
Drzim moc palce ať je co nejdřív lip a nezapomeň, ten pravý teprv přijde! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama