Jak se seznámit se sousedkou - extrémní stydlivost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 22:12
Jak se seznámit se sousedkou -extrémní stydlivost

Jsem opravdu hodně uzavřený člověk, možná to není jen obyčejná uzavřenost, mám z cizích lidí vyloženě strach, vyhýbám se kolektivu, nedokážu se seznámit. Nejspíš sociální fobie…
Kamarádku mám jednu, ale vídáme se jen občas. Nyní jsem na mateřské a mám pro někoho asi směšný problém- chtěla bych se nějak seznámit s jednou maminkou z našeho domu, ale netuším, jak na to. Nikdy jsem se s nikým neseznamila sama od sebe, nevím, jestli až ji potkám mám říct Dobrý den, nechtěla byste se mnou kamarádit? Ne, ja vím, takhle to fungovalo možná ve školce, ale teď…prostě nevím, mám hrozny blok, je mi úplně úzko, když si představím, že bych měla mluvit na někoho cizího. Ale paní je mi sympatická, možná bysme si mohly i rozumět…Ale třeba taky ne, jak poznám, že o přátelství nestojí, že jí obtěžuju? Hrozně nerada bych se vnucovala…možná by bylo lepší se o to vůbec nesnažit. Řeší tohle i normální lidi? Asi ne, že… A i kdybych se nějak překonala a fakt na ní promluvila, budu akorát koktat nesmysly a ona nebude mít důvod se mnou ztrácet čas…Možná, že kdyby chtěla, tak by udělala nějaký krok k seznámení už dávno…
Prosím o anonym, je to pro mě citlivé.

Reakce:

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 21.02.17 22:14

Snaž se nedat najevo nervozitu a pozvi ji s dětmi k sobě na kafe :nevim:

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 21.02.17 22:15

Já jsem svoji sousedku zastavila a koukla do kočárku, pochvalila krásnou dceru a řekla ji, jestli by někdy nechtěla přijít na kafe :mrgreen: A ona přišla. A chodí ted dost často a je to moc fajn :hug: Takže žádný stud a jen do toho

drewlet
Závislačka 4574 příspěvků 21.02.17 22:17

Upekla bych buchtu a pozvala ji na kafe.

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 21.02.17 22:24

Ja myslim, ze pokud jsi stydliva, tak prime pozvani na kafe Ti nebude prijemne. Spis bych na to sla pomaleji. Nejdriv pozdravit a pochvalit treba kocar. Priste placnout neco jako ze je fajn, ze uz skoncila zima a tak. A uvidis, jestli reaguje. A az se budes citit bezpecneji, tak ji pozvi k sobe nebo na nejakou akci s detmi, prines na piskoviste pro deti babovku a piti. Hele, pokud mas dite, tak se asi seznamovat umis, ne? ;-)

quinsley
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 21.02.17 22:26

Řekla bych s úsměvem: Dobrý den, my se tu takhle vídáme a já se vám ani nepredstavila…já jsem… Malá/malej má krásnou čepicku(bundičku)… Úsměv, představení a pochválení dítěte jsou vždycky považované za fajn a neobtěžujíci.
Uvidíte jak se bude tvářit, třeba se i rozpovídá s příště už si třeba řeknete ahoj.
Nebojte se! ;)

motýlec
Stálice 59 příspěvků 21.02.17 22:42

Milá kamarádko,

jestli se ti mluví špatně na cizího člověka, možná bys mohla zkusit mluvit v přítomnosti té druhé maminky na své děťátko. „Třeba:“ Aničko, podívej tady jede v kočárku miminko nebo pěkná holčička nebo chlapeček. Udělej mu papa." A pak se třeba zeptat, jak se její děťátko jmenuje a kolik má měsíců. Možná bys tím ztratila část ostychu.
Ale nevím, jak máte staré děti.
Myslím, že nemusíte být hned „nejlepšími kamarádkami“, které se navštěvují třeba doma-to chce čas, ale určitě si můžete při setkání třeba před domem trochu popovídat o dětech.
Co myslíš?
 J

frame
Kecalka 372 příspěvků 21.02.17 23:25
Kdy
@Anonymní píše:
Jsem opravdu hodně uzavřený člověk, možná to není jen obyčejná uzavřenost, mám z cizích lidí vyloženě strach, vyhýbám se kolektivu, nedokážu se seznámit. Nejspíš sociální fobie…
Kamarádku mám jednu, ale vídáme se jen občas. Nyní jsem na mateřské a mám pro někoho asi směšný problém- chtěla bych se nějak seznámit s jednou maminkou z našeho domu, ale netuším, jak na to. Nikdy jsem se s nikým neseznamila sama od sebe, nevím, jestli až ji potkám mám říct Dobrý den, nechtěla byste se mnou kamarádit? Ne, ja vím, takhle to fungovalo možná ve školce, ale teď…prostě nevím, mám hrozny blok, je mi úplně úzko, když si představím, že bych měla mluvit na někoho cizího. Ale paní je mi sympatická, možná bysme si mohly i rozumět…Ale třeba taky ne, jak poznám, že o přátelství nestojí, že jí obtěžuju? Hrozně nerada bych se vnucovala…možná by bylo lepší se o to vůbec nesnažit. Řeší tohle i normální lidi? Asi ne, že… A i kdybych se nějak překonala a fakt na ní promluvila, budu akorát koktat nesmysly a ona nebude mít důvod se mnou ztrácet čas…Možná, že kdyby chtěla, tak by udělala nějaký krok k seznámení už dávno…
Prosím o anonym, je to pro mě citlivé.

Kdyz je od tebe z baraku, tak asi vis o koho jde, tim myslim jmeno a kdyz se bojis ze budes koktat, tak bych prvni krok udelala treba pisemne :-) zkus ji treba hodit listek do schranky, ze se casto potkavate a pokud ma taky tolik casu na te dovolene jako ty, tak treba muze jit spolu s detmi na prochazku a tak. Ja bych zacala radeji venku a pak az na to kafco treba a uvidis, preji hodne stesti :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 23:34

Ano, jen tak jí pozvat na kafe je pro mě vážně nerealné. Možná nějak postupně, jak tu zmiňujete, zkoušet sem tam něco prohodit a pak třeba společná procházka…
@ngauruhoe S přítelem jsme se seznámili přes internet, takže osobně to fakt neumím :mrgreen:
@motýlec to bych mohla zkusit :)

motýlec
Stálice 59 příspěvků 21.02.17 23:42

Tak si to můžeme teď nacvičit. Já budu ta maminka a vracím se právě domů.
„Dobrý den.“

Russet
Extra třída :D 11671 příspěvků 22.02.17 00:04

Já bych asi lísteček do schránky nedala, spíš bych občas něco prohodila nebo pochválila. Maminka může být stejný stydlín jako ty ;-)

Luca82
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 22.02.17 09:16

Taky bych nedavala listecek do schranky.
Pokud bych se s nekym potkavala, dotycna by se se mnou nebavila a pak by mi pristal listek ve schrance, myslela bych si, ze je divna a hodila zpatecku.
Takze bych to zkusila, jak pisou holky vyse ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 09:45

@motýlec Díky,ale v písemném projevu zas takové problémy nemám. To, že si to nacvičím písemně, mi zas tak nepomůže.
Jinak pár vět ohledně dětí jsme již dřív prohodily, ale opravdu jen pár. No tak uvidíme, nechám tomu asi volný průběh.

Samantha9
Ukecaná baba ;) 1377 příspěvků 22.02.17 10:36

A ty normálně lidi v baráku nezdravíš? Já třeba zdravím každého a také jsem měla tendence se seznamovat tady s maminkou, takže při krátkém rozhovoru jsem ji nabídla tykání, že asi budeme věkově podobně no a příště vykala, já tykala, příště zase, pak zase a zase, tak už zase vykám a dělám chladnej čumák..došlo mi, že asi kámošky nebudem :mrgreen:. Nemáte za barákem pískoviště nebo tak něco? Však na jaře budete víc venku a více se potkávat, tak to půjde samo..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.17 12:28

@Samantha9 Lidi z baráku zdravím, i ji zdravím, vždyť píšu, že jsme i pár vět prohodily, ale to je všechno…
Taky jsem si říkala, na jaře na píkovišti, na hřišti by to mohlo jít lépe :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >