Jak se smířit s nekojením?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

baflinkaa
Kecalka 144 příspěvků 13.01.17 23:14
Jak se smirit s nekojenim

Maminky, jak se smirit s tim ze nekojim :(. V porodnici to vypadalo dobre. Jeste 14 dni po porodu jsem citila ze mam prsa nality, pak to zaclo ustupovat i kdyz bylo kojeni kazde 2 hodiny. Ted jsem 2,5 mesice po porodu a nakojim tak 10ml. Mam i elektrickou odsavacku kterou odsavam ale vic jak 10 neodsaju a to z obou prsou dohromady. Kdyz malou k prsu davam tak se ke me tak hezky chouli a snazi se sat jak kdyz ji to moc chutna ale bohužel moc nevytece. Zkousela jsem i homeopatii, caje, vitaminy a nic. Je mi z toho do breku. U prvni dcery jsem skoncila s kojenim ve stejne dobe ale ta to mliko odemne nechtěla.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ginuš
Hvězda diskuse 37930 příspěvků 13.01.17 23:22

@baflinkaa než se nervovat a brečet, je lepší koupit UM a být spokojená mamina která si užívá miminka. Tohle období hrozně rychle letí a mít nervy z kojení je na nic. CHápu tě, na mě krize přišla ve 4 měsících a hodně jsem to obrečela. Homeopatika taky nepomáhala, tak se s tím zkus smířit. Držím palce :hug: :hug: :hug:

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1366 příspěvků 13.01.17 23:34

Nejde, nejde. zadna tragedie.to neznamena, ze si spatna matka. V 15 letech to prckovi bude jedno, jestli byl kojeny nebo ne. :kytka:

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1366 příspěvků 13.01.17 23:34

Nejde, nejde. zadna tragedie.to neznamena, ze si spatna matka. V 15 letech to prckovi bude jedno, jestli byl kojeny nebo ne. :kytka:

Fjodorka
Extra třída :D 11236 příspěvků 13.01.17 23:40

Co si pozvat laktační poradkyni z mamily? Třeba ti ušetří tisíce za UM ;-)

Janli
Kelišová 5980 příspěvků 9 inzerátů 13.01.17 23:42

Lepší spokojená máma a dítě na kojeneckém mléku než vynervovaná troska a hladové dítě. Byla jsem na tom podobně, jen jsem se dostala na CELÝCH 30ML! To byl výkon. Kojení je sice krásné, ale mámu z tebe neudělá. Tak se netrap a vykašli se na tu mediální masáž kolem kojení.

e008
Závislačka 3287 příspěvků 25 inzerátů 13.01.17 23:45

Hodne dela psychika. Vedela jsi, kdy jsi skoncila u prvni a mela jsi strach, aby to nedopadlo stejne i u druhe… Bud se hod do klidu nebo se na to vyprdni. Dite mam kojene 18 m, fakt vydrene a na imunite to znat neni.Ja bych s tim sekla driv, ale nechtel UM ani flasku.

murra
Kecalka 389 příspěvků 18 inzerátů 13.01.17 23:51

Taky bych doporučila obrátit se na laktační poradkyni. Kamarádka měla podobné problémy a pomohla jí.

hani28
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 14.01.17 00:18

Nejde tak nejde, nestresuj se. Mi to taky neslo, tak jsme koupili UM. Nijak jsem se nestresovala, ani nebrecela, naopak jsem byla rada, ze pije z flasky a ja se uz nemusim stresovat ze to boli a nejde to. Ale asi to tak beru i proto, ze ja ani manzel jsme taky nebyli kojeni. Naopak jsem byla rada, ze aspon mi manzel i ostatni s krmenim muzou pomoct, a ostatni meli radost taky, ze si malou mohli nakrmit.

NapoleonovaDesire
Kecalka 424 příspěvků 14.01.17 07:16

@baflinkaa Maminko!!! Uklidni se!! Jak poznáš, ze miminko vypije jen 10ml? vážís?? To vubec neni ukazatel, vahy jsou strasne malo citlive. Dulezite je přeci jestli miminko je spokojene…pribira? Place? Neplace?? O odsavavani nemluve. Odsala jsem vzdy maximalne par ml. A malej byl plne kojeny do 6m. Nenech se rozhodit a koj, koj, koj jak si miminko rekne. Měj miminko u sebe. Muze to byt růstový spurt. To zvládnete. Hlavně si ver!!! Popřípadě kontaktuj nějakou LP z tvého okolí z Mamily, jiste ti pomůže. Popr.na FB je skupinka laktačních pořádným, které take ochotně poradi. Nezahazuj kojeni! Je to to nejlepší, co můžeš miminku dat, tak bojuj!!! Zvládnete to. Zvládli to jine!!! Držím palce, klidne napiš sz, hodím ti tam odkaz na fb skupinu. At je o dalšího spoKojence vic.

Katerina000
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 14.01.17 07:38

Jak se s tím vyrovnat ti neporadím, já mám výčitky dodnes, že jsem to u první dcery nezvládla. Obzvláště když vím, že u druhé dcery to jde. I když první tři měsíce byly peklo, pak se to zlomilo a kojení bylo najednou v pohodě bez problémů. Jsem sama přesvědčená o tom, že spousta žen které nekojily by kojit mohly, jenže si s tím zkrátka samy neporadí. Já se bála u první dcery vůbec k laktační poradkyni jít, protože po zkušenosti se sestrou z porodnice, která mi u kojeni tak mačkala prsa, že jsem bulela bolestí a byla tak silně nepříjemná, jsem ti říkala, že laktační jsou cvoci :mrgreen:. Podruhé jsem měla štěstí a tato dáma už jen umývala miminkám prdelky :mrgreen:. Tak když bylo nejhůř jsem za LP šla, poradila, vybojovat jsem to musela sama. Nicméně jsem si myslela, že nemám mléko, a malou kojím ještě dnes, jsou ji za pár dnů dva roky. Teď řeším opačný problém, Jak s tim přestat :lol:. Takže jestli máš ještě sílu tak se nevzdávej a kontaktuj LP.

Katerina000
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 14.01.17 07:42

https://www.facebook.com/…90100674335/
Pomohla mi o tato skupinka na FB. Jsou tam i LP. Tak kdybys chtěla nakouknout.

Artuše
Kecalka 413 příspěvků 14.01.17 07:49

@baflinkaa já bych ještě zkusila zabojovat. Laktace se ještě může rozjet. Nekojila bych jen co 2 hodiny, ale mnohem častěji… malou si přikládat na nahou kůži. Prsa masírovat… zavolala bych si do laktační poradny(na webu jsou kontakty). Za to to přece stojí ne? My měli s kojením taky dost problémy a všechny jsou odkojene. Mě by to moc mrzelo, jsem ráda že přes problémy jsme to ustáli :)

marketak5
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 1 inzerát 14.01.17 08:04

Leda jeste zkusit bylinky - recke seno a benedikt lekarsky. Me to pomohlo.. https://www.google.cz/search?…

Jana206
Nadpozemská drbna 26483 příspěvků 14.01.17 08:58

Jak příbírá? Jak víš, že vypije tak málo? Vážíš ji o každém nakojení? Za stejných podmínek?
Taky doporučuji nevzdávat to hned na začátku. Kolem 3 měsíců po porodu nastává situace, kdy se zdá, že v prsech mléko není, tvoří se až při kojení, při sání dítěte. Už to není přebytek jak na začátku, už není pocit prsou plných k prasknutí. Řídila bych se přibíráním na váze, ale jen do určité míry, na kojení děti nelze aplikovat žádné tabulky a hlavně spokojeností dítka.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Články z Expres.cz

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >