Jak se smířit s předčasným porodem?

34
6.4.20 18:17

Jak se smířit s předčasným porodem?

Ahoj, prosím poraďte, jak jste se smířily s předčasným porodem :(? Už přes měsíc ležím v nemocnici z důvodu placenty praevia a opakovaného krvácení. Jsem ve 31tt, mám píchnuté kortikoidy a už jsem 3× krvácela. Už teď při posledním krvácení, my chtěli udělat akutního císaře, ale krvácení se podařilo zastavit. Nyní mi Dr sdělil, že při dalším krvácení už akutního císaře udělají a nebudou se na nic čekat. Standartně prý při 3 krvácení takto postupují. Také mi bylo řečeno, že u mě s největší pravděpodobností krvácení přijde, nikdoale neví kdy, ale v podstatě to může být každou chvíli. Bojím se pohnout, jít na záchod, vlastně cokoliv. Jak jste to prosím zvládaly vy, když jste věděly, že to každou chvíli může přijít a hlavně v tak nízkém stádiu těhotenství? Jak se mám vyrovnat s tím, že moje vysněné miminko bude nedonošenec a může mít nějaké komplikace? Moc děkuji za každou radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

276
6.4.20 18:25

Nijak, prostě to přijmi. Ten stres ti totiž vůbec nepomůže, musíš se uklidnit :) já krvácela od 24tt, čípek skoro žádný a strasili mě, ze můžu každým dnem rodit. Nakonec jsem vydržela až do 35tt. Nevěřili, že to dotáhnem tak daleko :) 31tt už je krásný týden. Mimčo si chvíli pobude v inkubátoru, na možné komplikace nemysli :) moje spolubydlící na JIP rodila v 31tt a její malička je zdravá :) už to jsou přes 2 roky. Doktoři umí vypiplat daleko menší miminka, moje kamarádka má holčičku narozenou v 26tt. Mysli pozitivně, to je největší krok vpřed :) držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
692
6.4.20 18:35

Take znam- tentokrat chlapecka- narozeneho 26tt, dnes predskolak, absolutne bez nasledku. Start samozrejme plny stresu, ale ty uz jsi vice nez mesic napred, drzim moc palce :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
898
6.4.20 18:38

@Lucek35 Mrkni na YouTube, tam jsou videa maminek, které porodily daleko dříve (21-25tt) a mají zdravé děti, třeba ti to pomůže.

Tvůj týden už není tak hrozný, určitě to zvládnete bez komplikací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13909
6.4.20 18:43

Nijak, byla jsem ráda, že mám normalní doktory, co se starají a že děti přežijí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13277
6.4.20 18:44
@Lucek35 píše:
Ahoj, prosím poraďte, jak jste se smířily s předčasným porodem :(? Už přes měsíc ležím v nemocnici z důvodu placenty praevia a opakovaného krvácení. Jsem ve 31tt, mám píchnuté kortikoidy a už jsem 3× krvácela. Už teď při posledním krvácení, my chtěli udělat akutního císaře, ale krvácení se podařilo zastavit. Nyní mi Dr sdělil, že při dalším krvácení už akutního císaře udělají a nebudou se na nic čekat. Standartně prý při 3 krvácení takto postupují. Také mi bylo řečeno, že u mě s největší pravděpodobností krvácení přijde, nikdoale neví kdy, ale v podstatě to může být každou chvíli. Bojím se pohnout, jít na záchod, vlastně cokoliv. Jak jste to prosím zvládaly vy, když jste věděly, že to každou chvíli může přijít a hlavně v tak nízkém stádiu těhotenství? Jak se mám vyrovnat s tím, že moje vysněné miminko bude nedonošenec a může mít nějaké komplikace? Moc děkuji za každou radu.

Kočko, mám dvojčata narozená ve 26. TT. Problém jsem měla já, děti se narodily CŘ. Děti byly v nemocnici přes 100 dnů, prošli jsme si lecčím, ale jsou v pořádku. Dneska jsou na 2. stupni ZŠ, hodně dobře se učí, jsou oba zdraví (mám kluka a holku). Od propuštění z nemocnice byly děti v pohodě, akorát školka byla peklo - rýmy, kašle, teploty, ATB.
Dcera má od třech let brýle, postupně se jí snižují dioptrie.
Jako máma extrémně nezralých miminek Ti píšu, že děti nemusí mít pak žádné komplikace (z dětí, které se narodily v době kolem narození mých dětí neměl nikdo žádné výrazné problémy).
Fakt se ničeho neboj, Tvoje miminko bude ve skvělé péči. Nic mu nebude chybět a z nemocnice vás pak pustí co by dup. :hug:
Kdybys potřebovala něco vědět, tak se ptej, co si ještě vzpomenu, to Ti můžu napsat. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16085
6.4.20 18:47

Hele chce to klid, jsi pod dohledem doktorů, 31tt neni zas az takova katastrofa, navic zatim nerodis. Musíš prostě věřit, že bude vše v pořádku, tohle už je týden, kdy máš prakticky zaručeno, že to miminko bude v pohodě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6674
6.4.20 23:50

Tou dobou jsem taky očekávala porod každou minutou, jak lékaři tvrdili. Nakonec to ještě pár týdnů vydrželo, ale stejně jsem měla vůči miminku výčitky. Je to těžké, pomáhalo mi na nedoklubku prohlížet fotky i menších miminek a číst ty příběhy. Neovlivníš to, tak není prostor pro nějaké výčitky. Že se bude miminko o dva měsíce později přetáčet nebo lézt, to je drobnost! Buď ráda za každý den navíc a věř miminku, že to všechno zvládne. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
7.4.20 12:31

Děkuji moc za podporu. Vím, že nejsem sama, komu hrozil předčasnej porod a pak jste to třeba dotáhly o pár týdnů dál. Ale mně se bohužel placenta nevytahuje a ještě k tomu už jsem několikrát krvácela, takže mi doktoři nedávají žádnou šanci. @Petule030 na Nedoklubko jsem se dívala, ale když jsem viděla ty fotky miminek s hadičkama, tak mě to spíš vyděsilo. Sice ty příběhy většinou skončily dobře, ale ty komplikace během hospitalizace, jak se ten zdravotní stav miminek každou chvíli mění, tak jsem si říkala, že je to hrozný stres. Takže já už to radši nečtu. A jak jste se vypořádaly s tím, že jste si chtěly pořídit výbavičku, všechno nakoupit, zařídit pro miminko, a pak jste musely ležet v nemocnici a doma nebylo nic připravené? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6674
7.4.20 13:16

@Lucek35 Doma to nejnutnější připraví manžel, hodně věcí si můžeš koupit, až bude miminko na světě. Tohle není takový problém. Nejhorší asi bude psychika ohledně miminka, že je malinké a může mít nějaké komplikace. Nevím, čím tě povzbudit. Snad jen těmi příběhy s dobrým koncem. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
7.4.20 20:58

Já byla hospitalizovaná od 28tt kvůli podezření na předčasný porod + nízká váha plodu a chápu tě. První den hned šup kortikoidy a vše. Uvnitř sebe jsem cítila, že je to v pořádku, jen tělo nereaguje podle tabulek, ale doktoři to vzali prostě podle nich a byl to stres, co mi říkali. Nicméně jsem se držela, nějak to měsíc a půl v nemocnici vydržela a když mě 34+0 pouštěli, tak mi každý přál, ať ještě aspoň týden vydržím. Vydržela jsem do 37+3 a podle mě bych držela i déle, ale kvůli nízkému odhadu šel malý ven. Měl mít 2100g ten den a za 8h se narodil s 2600g, coz je na ten týden celkem normální váha. U nás všechno dopadlo dobře, ale můžu ti říct, že do teď, po 5 měsících se s tím vším ještě trochu vnitřně srovnávám. Tím chci jen říct, že tě chápu a že s tím pro to mimčo musíš bojovat, vydržet to, čas je nejlepší doktor. A jinak tento týden už je opravdu dobrý, vše bude v pořádku :kytka:

P. S. Při návštěvě se moje mamka bavila se sestřičkou, vim že jsem byla 32tt, a ta říkala, že v tomto týdnu už jsou nějaký následky minimální v dnešní době, nejčastěji, že jedinej následek je nošení brejliček ;)

Příspěvek upraven 07.04.20 v 21:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
7.4.20 21:00

Všechno jsem objednávala z internetu a nebo psala seznamy a manžel, mamka, kamarádky chodili, fotili a pak nakupovali ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
491
7.4.20 21:09

Ja jsem lezela s kontrakcemi od 26tt mesic v nemocnici. Vim, jak ti je, ale u me se pockalo az do 39+4 a rikam ti, chce to klid. Moje osetrujici lekarka mela obe svoje deti v 31tt a obe v pohode. Vybavicku jsem nemela, neco koupila moje mama, neco tchyne a manzel kocarek a nabytek. Vsechno se da poridit pres internet, to se vubec neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
9.4.20 17:25

Dneska mi doktor řekl, že mám vydržet, co nejdýl. Tak jsem se ho zeptala, jak to mám udělat? A on, že na to nemá pro mě žádnou radu :( To je ale hrozný, že v dnešní vyspělé době nejde pro to něco udělat. @Kriss Tina, @ Polnik A kde jste prosím vzaly, že tento týden by měl být už dobrý? Já všude jen čtu, že až od 36tt se to bere za OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16085
9.4.20 18:01

@Lucek35 od 36tt je to uz donosene dite, ale zachránit se da snad od 25tt, takze kdyz porodis 32tt tak sice bude nedonoseny, ale uz je hodne velka pravdepodobnost, ze bude v pohode ;) hlavně bud v klidu, stres ti vubec nepomůže a každý další den, kdy ještě nerodis je vyhra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama