Jak se smířit s rozchodem, nezvládám to

Anonymní
10.5.20 17:32

Jak se smířit s rozchodem, nezvládám to

Jsem 4 měsíce po rozchodu, vztah trval 10 let. Děti nemáme. Byly mezi námi závažné problémy, které se kupily, ale stále jsme se milovali. Vztah jsem ukončila já, nikam by to asi nevedlo, problémy by nezmizely. Máme velmi rozdílné povahy a na mnohé věci i názory. Často jsem ustupovala, podřizovala se. Myslela jsem, že to bude po pár týdnech lepší, ale není. Trápím se. Všechno mi ho připomíná. Najednou vidím jen to dobré, co bylo. Mám nutkání zavolat. Vím, že on by chtěl zpět. Ale taky vím, že za čas by to bylo asi stejné…ale v hloubce srdce si říkám, co když ne…co když se změní…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15582
10.5.20 17:38

Po tak dlouhém vztahu nebudeš v pohodě za pár měsíců. Spíš počítej tak rok. Pak bude lépe. Začni chodit mezi lidi a věnuj se koníčkům nebo práci. Na vyčištění hlavy je skvělý pohyb. Neboj, časem bude líp. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
10.5.20 17:40

Lidi se nemění. Můžou se třeba nějakou dobu „snažit polepšit“, ale časem to bude ve starých kolejích. Pokud máš pochybnosti, nech to ještě nějakou dobu být a pak uvidíš. Ale pokud byly ve vztahu kompromisy jen z tvé strany, asi není o co stát :person_shrugging:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
576
10.5.20 18:17

Nezměnilo by se to. Zvlášť, když už jste se tolikrát rozešli. Nevolala bych mu. Určitě víš, proč jsi to udělala a proč to bylo správné. Teď za tím prostě udělej tlustou čáru a jdi dál. Jenže to se lehko řekne, že. Když se k tomu ale budeš pořád vracet a pitvat se v tom, nikam se neposunes a budeš se jen trápit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12977
10.5.20 18:18

Vydrž, nevolej, nezměnil by se.

Deset let nezmizá za pár týdnů, je potřeba to přečkat, a zabavit se nějak, přijít na jiné myšlenky, zkoušet věci, které bys ve vztahu nemohla a tak.

Tahle fáze pochyb je zcela přirozená, ale nevede k dobrým výsledkům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
10.5.20 20:26

Pokud konec byl z tvé strany, tak věřím, že než jsi ukončila 10letý vztah, tak jsi to velmi zvážila. Jestliže jsi to skutečně ukončila, mělo to důvod, resp. důvody. Sama to píšeš, problémy by nezmizely, bylo by to stejné a ty jsi v tom dál žít už nechtěla. Je naprosto jasné, že po 10 letech nebudeš v pohodě po pár měsících…opravdu to bude ještě nějakou chvilku trvat, myslím si, že úplně v pohodě budeš nejdřív za rok, do té doby budeš asi zažívat různé stavy smutek/vztek/štěstí ze svobody atd. Přijmi to a říkej si, že tohle všechno je jen proces, který si musíš odžít…nevolej mu, vše mi se jen zhoršilo a zkomplikovalo a ty bys byla zase na začátku. Okrádala by ses o čas a energii, kterou můžeš dát teď do porozchodové fáze. Snaž se věnovat co nejvíce věcem, nebýt doma, chodit ven, do přírody, být hodně s rodinou a přáteli, třeba si říct, že tyto vztahy trochu utužíš či napravíš, soustřeď se sama na sebe, rozvíjej svou osobnost jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Teď se vše zhoršilo tím koronavirem, že člověk nic nemůže, tak je jasný, že se ti chce volat o to víc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama