Jak se smířit s tím, že nás bratr okradl?

Anonymní
29.1.20 12:25

Jak se smířit s tím, že nás bratr okradl?

Ahoj, prosím o zanechání anonymu. Vím, ze peníze nejsou všechno, ale máme nemocné dítě a manželův bratr nás obral o 190 000. Stalo se to tak, ze manželův otec napsal všechny účty na bratra s tím, ze az na nich doběhne terminovany vklad, tak se rozdělí vše na polovinu. Ted je to ale tak, ze nám bratr dá polovinu jen z jednoho účtu, kde je 250 000, a druhý účet, na kterém je 380 000 si nechá a pres to nejede vlak. Strasne se ted kvůli tomu hadame už několik dní. Je mi z toho uplne špatně. Nechtěla jsem mu to nechat jen tak bez boje, ale je fakt, ze když je to napsané na nej, tak s tím ani otec ani nikdo už nic nezmůže… Vím, ze karma je zdarma, ale pro nás by ty peníze znamenaly několik dovolenych u moře, což by malému moc pomohlo. Navíc jsem na rodičovské a kvůli nemoci malého nebudu moci v nejbližších letech do práce… Je mu z toho špatně. Prosím o radu, jak se nad to co nejrychleji povznést? Děkuji za přečtení.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2487
29.1.20 12:30

No takže peníze jsou otce. Ne vaše. Teď už bratra. Ten s nimi může nakládat dle libosti
K moři můžete i bez jeho peněz, hold budete jako ostatní rodiny a budete na něj šetřit. Kde je problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
29.1.20 12:30

Co je psano, to je dano. Vzala bych si z toho ponauceni. Penize vase nebyly, tak jste porad na svem. Neres to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21763
29.1.20 12:34

Ta dohoda existuje někde písemně? Někdo by ji mohl dosvědčit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.20 12:35

No právě ze ty peníze jsou otce, ale bratr o nich rozhoduje, jako by byly jeho. Což už vlastně jsou :(

• Nahlásit
  • Citovat
15731
29.1.20 12:36
@Anonymní píše:
No právě ze ty peníze jsou otce, ale bratr o nich rozhoduje, jako by byly jeho. Což už vlastně jsou :(

a co na to otec? ten nemá na bratra nějaké páky?
proč to otec vůbec psal na bratra?? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.20 12:37

@hanka.br. Ne, byla to právě jen ústní dohoda. Otec bratrovi důvěřoval, ze nám da tu půlku, ale bohužel nedá :( Ja vím, ze nejde o život, ale štve me to. Ze jenom proto, ze je bratr hajzl, tak my o ty peníze prijdeme.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.1.20 12:40

@Keyllah To taky nechapu, proč to napsal jen na bratra. On se vždycky angažoval, když šlo o peníze, a můj manžel byl takovej mladší flegmous. Otec je nyní už jen ležící. Ještě včera mi otec řekl, ze nám bracha tu půlku dat musí, jenže nemusí, ze, když to vše napsal na nej.

• Nahlásit
  • Citovat
12487
29.1.20 12:40

Nechápu, proč otec psal účty na syna, mohl je mít na sebe a následně teda děti podělit…jinak teda co řekne syn otci na to, že se nehodlá dělit jak bylo domluveno? Neuděláš s tím bohužel nic…pro mě by tímto ale skončil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.20 12:41

@marra2 Normální rodiny maji treba 2 příjmy, ze, ale my máme vyhlídky jen na jeden, takže asi jen tak neusetrime. Ale co se da už dělat, no :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
29.1.20 12:42
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o zanechání anonymu. Vím, ze peníze nejsou všechno, ale máme nemocné dítě a manželův bratr nás obral o 190 000. Stalo se to tak, ze manželův otec napsal všechny účty na bratra s tím, ze az na nich doběhne terminovany vklad, tak se rozdělí vše na polovinu. Ted je to ale tak, ze nám bratr dá polovinu jen z jednoho účtu, kde je 250 000, a druhý účet, na kterém je 380 000 si nechá a pres to nejede vlak. Strasne se ted kvůli tomu hadame už několik dní. Je mi z toho uplne špatně. Nechtěla jsem mu to nechat jen tak bez boje, ale je fakt, ze když je to napsané na nej, tak s tím ani otec ani nikdo už nic nezmůže… Vím, ze karma je zdarma, ale pro nás by ty peníze znamenaly několik dovolenych u moře, což by malému moc pomohlo. Navíc jsem na rodičovské a kvůli nemoci malého nebudu moci v nejbližších letech do práce… Je mu z toho špatně. Prosím o radu, jak se nad to co nejrychleji povznést? Děkuji za přečtení.

„Vyhrajou si“ „až tu nebudeme“ „sourozenec je největší dar“… Zakladatelko, chápu, zkusit řešit s právníkem jedině :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
29.1.20 12:42

No neudelas nic. Moje mamka si sporila u sve maminky cely zivot penize, kdyz babicka v nemocnici umirala mamky bratr vlezl do bytu a vse si vzal, vcetne usporu me matky. :palec: jste na tom lip, vam aspon nevzal vase penize :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12487
29.1.20 12:43

@Bubla Bůčková nemají nic sepsaného, řekla bych, že mají prostě smůlu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.20 12:44

@Monchichik On řekl, ze nám je dát musí. Bratr ale řekl, ze nedá a hotovo. Otec je nyní v domově důchodců, kam ho bratr dal, a nedivila bych se, kdyby mu tvrdil, ze nám je dá. Také tím u me skončil. Už podruhé. Poprvé to bylo před lety, kdy dělal pojistné podvody na autech a já na to přišla. Asi 3 roky jsem s ním nemluvila a pak to nějak vysumelo. A ted tohle.

• Nahlásit
  • Citovat
948
29.1.20 12:45

Stalo se mi něco podobného. Sestra se na nás úplně vykašlala. Já vím že peníze nejsou všechno, ale když se průměrně vydělává, tak se peníze hodí. Bohužel dnes se ze vzduchu nenajím žejo.. Bohužel se s tím fakt nedá nic dělat. Žijte tak jak doposud. Já si říkám karma je zdarma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama