Jak se snášejí vaše děti v tomto období?

5840
4.3.21 07:00

Jak se snášejí vaše děti v tomto období?

Zajímalo by mě jaké jsou u vás doma vztahy mezi dětmi v dnešní době. Jak moc vnímáte změnu.
Mám děti dceru (10) a syna (7). V kontaktu jsou vlastně jen s úzkou rodinou a pak sousedy, kteří mají jedno z dětí v jejich věku. Jinak jsou pořád spolu. Bojím se, že to všechny děti hodně poznamená.
Moje děti si spolu opravdu hrají celý den, dokonce spolu už x měsíců spí v jednom pokoji. Respektive večer se dohodnou u koho budou spát. Myslím, že jejich vztah to hodně posílilo. Na druhou stranu si říkám, že pak budou úplně mimo až se vrátí každý do školy.
Už jsem se ptala i kamarádek jak fungují jejích děti, hlavně ty ve stejném věku jako moje. Je to jak kde, někde se perou jak koně a jinde jsou parťáci.
Jak to máte doma vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
676
4.3.21 07:09

Mám kluky 3 a 7 let a perou se neskutečně. Hlavně, když jsme byli v 3 týdny doma s covidem, bylo to nesnesitelné, neměli kde vybít energii. Oba se cítí i teď izolováni bez svých vrstevníků, kamarádů, starší se pořád ptá, proč nemůže do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2433
4.3.21 07:15

Kluk skoro 12, holka 9,5. Mají společný pokoj, jsou spolu prakticky 24/7. A vychází spolu skvěle. Občas se tedy poštěkají (hlavně kód udělá myčku, uklidí pokoj apod), ale jinak jsou schopní si spolu hodiny povídat, hrát, ven chodí taky spolu (dřív i s kamarady) a i si pomoct. Jestli vidím na současné situaci nějaké pozitivum, tak to, jak se jim upevnil vztah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4658
4.3.21 07:23

Mám stejněleté děti, jen opačné složení. 7letá je teď též doma, tak to vzdělávání teprve ladíme. Neustále hlídám a zasahuju, když už se začínají dohadovat, většinou zasáhnu, nabídnu co chtějí hrát. Dost času zabere výuka, ale část odpoledne jsme venku…
Spí vedle sebe na zemi ve spacákách už 2 týdny. Většinu dne jsou spolu, ale snažím se nechat staršímu prostor jen pro sebe, když o to má zájem. S nikým dalším se nestýkáme, jen občas prohodíme slovo s dcerky spolužačkou, když jdou s rodiči okolo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53063
4.3.21 07:36

Nase deti maji vyhodu, ze ma kazdy svuj pokoj. A celkove mame vetsi prostor. Dopoledne jsou zalezli kazdy u sebe a frci on-line. Prvnak nejmin. Prvnak ma neco pres hodinu vyuku denne. Pak si hraje u sebe nebo s kocoury. V poledne jdou spolu pro obedy do skol. jidelny. Po obede maji od 12h. do nejakych 15h. volno (na odpocinek nebo hrani si na zahrade). Tam jsou vzdy spolu. Az se vratim po praci, pak zasedneme bud vsichni v kuchyni u velkeho stolu nebo u sebe v pokojich a zas pomalicku nejake ukoly se udelaji, prekontroluji, odesilaji. Pak si zase hraji spolu, sleduji televizi nebo si volaji kamaradum. Takze nejak nemaji cas na ponorku a doma je dost prostoru a pravidelne maji kazdy svuj program. Jako obcas umi nejstarsi mit slovni prupovidky, ale neskubou se. My mame ke trem detem i dva ciste domaci kocoury. Nase decka ziji kocoury, je s nima doma veselo, jake blbosti vymysli. To je takovy spojovaci dil. Nekdo ma rybicky a akvarko. My mame kocoury. Ale rozdil je i v tom prostoru.
V malem byte to maji rodiny tezke.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
4.3.21 08:02

Holčička necelých 6, kluk 8,5 a v podstatě žádnou změnu nepozoruji. Předškolačka chodila ještě minulý týden do školky, to bylo super, teď je tedy doma, takže dopoledne si hraje sama (syn má online výuku celé dopo), pak jdou spolu na hoďku ven nebo si hrají a kolem 16 máme už celkem normální odpolední režim - jdu s nimi ven nebo něco děláme. Pokoj mají společný. Myslím, že změnu začnu pozorovat až tak za týden, až jim oběma začnou chybět kamarádi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
4.3.21 08:32

Děti zatím chodily do školy a školky. A vztahy stále stejné - někdy si vyhrají, jindy se fur hašteří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
4.3.21 08:40

Tak u nás celkem pořád stejné. Páťák má dopo online a předškolák je až tenhle týden doma. Dopo se nějak zabaví a odpo jsou spolu ven za kamarádem nebo ho vezme ven babička. Perou a hašteří se stále stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8458
4.3.21 08:43

@alisekR U nás kluci 7 a 5 a holka 2,5 se snáší všichni skvěle. V podstatě nejlepší možnost, když už musí někdo být doma je, aby byli doma všichni tři spolu.
Ale nemyslím si, že by nutně museli mít problém, až se vrátí do normálního režimu. Záleží na povaze dítěte, jak moc je společenské, jak vycházelo s okolím v předchozí době Naší kluci před kovidem dlouhou dobu fungovalo skoro jako dvojčata, byli spolu od narození mladšího do loňského září, kdy šel starší na ZŠ prakticky pořád. Chodili spolu do miniskolky, do státní školky, na kroužky, měli společné kamarády. Pak šel starší do školy, takže se rázem přes týden viděli ráno a pak až odpoledne a bylo to úplně v pohodě. Vůbec to neřešili. Když šel mladší navštívit kamarády že školky, šel s jim i starší. Když jsme v parku potkali kamarády staršího že ZŠ, automaticky přijali do hry i mladšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19592
4.3.21 08:43

Starší děti mám 2,5 a 4 a covid jejich vztah velmi posílil. Možná až nezdravé moc, starší dítě nevidí rozdíl mezi ním a mladším sourozence a nechápe, proč musí dělat něco, co mladší ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3468
4.3.21 08:49

Máme děti ve věku 10,9,8 let společný pokojíček. A vychází spolu hezky. Jo jsou dny kdy se občas nepohodnou, ale neni to tak, že by se mlátili.
Nejstarší je holka, takže ta už má trošku jiné zájmy,, než kluci co si jezdí v pokojíku s autíčky :mrgreen:
Naštěstí teď byla možnost jezdit na chatu (teď na 3 týdny máme smůlu) a tam mají dost prostoru na „výběh“, protože ji máme na samotě v lesích…
Ale je na nich znát, že jim kamarádi chybí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5840
4.3.21 09:04

Děkuji za postřehy. My máme velký dům, děti mají každý svůj pokoj, přesto se shlukují spolu. Pomalu spolu chodí i na záchod. Máme i velkou zahradu a průchozí k sousedům. Takže se stýkají jen se sousedovic dítětem. Žijeme tedy takto izolováni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26899
4.3.21 09:37

U nás to není úplně ideální. Ale je to tím, že mají naprosto rozdílné povahy. Jeden je klidný intelektuál a druhý je takový rychlík. Přiznávám, že rychlíka občas nedávám už ani já. Neustále běhá, křičí, skáče, strká do nás… Takže starší se izoluje do svého pokoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1871
4.3.21 10:29

My máme 4 a velký prostor (vlastní pokoje, zahrada, trampolína, prarodiče v domě) - můžou se rozptýlit. Malí 8 a 9 jsou v pohodě, velcí 14 a 17 si občas vybiji frustraci na sobě navzájem- to je pak vyhazují z baráku, ať jdou po sobě štěkat jinam. Popř natvrdo říkám že za lockdown nemůžu a prudit můžou třeba babiše - aby si uvědomili absurditu svých výlevů. Jinak vztahy mezi nimi jsou stále stejné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5840
4.3.21 13:50

Děkuji všem za názory, jen mě to zajímalo. Upřímně myslím, že moje čtvrťačka do školy už letos asi nepůjde, prvňák snad. Je to pro ně evidentně otravné. Milují svoje kroužky a teď žijí zavření doma. Snad brzo bude lépe a budem moct zase všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat