Jak se snese kohout s králíkem?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 09.07.19 17:57
Jak se snese kohout s králíkem?

Ahoj, holky, pokud máte některá přímou zkušenost, budu ráda.
V sobotu jsme v tombole vyhráli malého kohoutka a králíčka, oba jsou ještě mláďata.. Králíka jsem chtěla pro dceru, ale o toho kohoutka jsem ani moc nestála, raději bych se výhry i vzdala, ale byla jsem přesvědčená, tak už máme doma oba. Není to běžný kohout, ale je to taková ta malá zakrslá forma, co má dlouhé peří na nohách. Koupila jsem pro ně výběh, tak jsou v něm spolu na zahradě, odpoledne je vždy vypustíme, ať se mohou více proběhnout, ale po hodince už se stejně snaží dostat zpátky do klecového výběhu, kde se asi cítí dobře. Ve výběhu spolu fungují bez problémů, dokonce jsem si všimla, že když se kohoutek bojí, tak se schovává pod králíčka, dává si pod něj hlavu.. a i v noci se k němu tiskne a spí. Přítel ale říká, že až ten kohout doroste, tak může být agresivní, a že může králíčkovi vyklovat oči - to bych fakt nerada - nemá s tím tady někdo zkušenost? Mám raději pořídit ještě jeden výběh a zvířátka preventivně oddělit? Nebo nechat spolu, když si spolu dosud rozumějí? Děkuji za zkušenosti..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
iPodPrd
Kecalka 437 příspěvků 09.07.19 18:02

Podle mých zkušeností se kohout nesnese vůbec s nikým, svědčí o tom jizvy na mé noze :cert: Ale to je jen moje averze vůči opeřencům s těmi agresivními zobáky, zmetci…Zeptala bych se třeba veterináře nebo zkušeného chovatele, ale za mě bych je oddělila, kohouti jsou celkově známí agresivitou, aspoň co já vím :think:

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15076 příspěvků 09.07.19 18:04

Také bych oddělila, kohouti jsou pěkní zmetci

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15383 příspěvků 09.07.19 18:05

Kohouti jsou zmetci agresivní klovající a napadající

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 09.07.19 18:10

Původně měl jít kohoutek k sousedovi, ten sám drůbež chová, tak má na to podmínky.. ale byl se u nás na něj podívat a říkal, že je mladý, a že je pravděpodobné, že po něm ostatní půjdou a budou ho šikanovat…ale že to můžeme vyzkoušet… a to se mi moc nechce, u nás je spokojený, tak ho nechci dávat vedle, když by ho mohli trápit, tak jsem řekla, že u nás teda může zůstat, jen řeším, zda ho nechat s králíkem či oddělit

iPodPrd
Kecalka 437 příspěvků 09.07.19 18:13

@Beckyttine5 Nenávidím drůbež, ale představa, že je malinký a mohl by být šikanovaný dřív, než by mohl sám šikanovat, je hrozná :,( Od králíka bych ho teda oddělila, k ostatním nedávala. Stejně někdy dospět musí no…

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 09.07.19 18:15

Taky drůbež úplně nemusím, ale když už mi ho ten osud nadělil, tak chci, ať se má pěkně..

MarketaC4
Kecalka 170 příspěvků 09.07.19 18:16

Oddělila bych je od sebe.

Peggi
Kecalka 457 příspěvků 09.07.19 18:26

Podle popisu to bude kohoutek - lilipután. Ti jsou moc krásní a vůbec nejsou agresivní. Svého času jsme je taky chovali. Měli jsme k němu i liliputí slepičky. To je pro něj důležité, potřebuje mít své hejno. Stačí třeba jen 2 nebo 3. Dají se koupit na různých chovatelských výstavách. Snáší i malé vajíčka, normálně se dají po tepelné úpravě jíst. Chutnají úplně stejně jako od velkých slepic.
Od králíčka bych ho co nejdříve oddělila, každý potřebuje svůj výběh. A ty slepičky bych pořídila co nejdřív, at není osamocený…Zkus se třeba zeptat, kdo ho dal do tomboly, třeba by měl na prodej i slepičky. Nebo by mohl dát kontakt na někoho, kdo je chová.
Mám velkou radost, že si ho necháte…Myslím, že liliputky jsou poměrně vzácné a moc lidí je nechová. Je to škoda, protože jsou moc krásné, na rozdíl od běžných slepic :).
Ještě jsou vzácné i perličky, nevím, jestli je znáš… Mají šedé peříčka s bílými puntíky. Nádhera. Ale na chov jsou docela komplikované, jsou to útěkářky :lol:

Cenarius
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 09.07.19 18:30

Na pekaci jim bude spolu dobre a krasne se tam snesou. :D

iPodPrd
Kecalka 437 příspěvků 09.07.19 18:31

@Peggi Vypadá to, že se v drůbeži vyznáte, mohla bych dotaz? Manžel chce pořád hedvábničky nebo hedvábněnky nebo jak. Podle obrázku je to snad jediná slepice, kterou bych na pohled snesla. Jsou jiné než ty klasické? Myslím tím, když už seberu odvahu a půjdu jim nasypat zrní, jestli budou kdákat a útočit jak slepice :? Pak taky, jestli jsou i naživo tak srandovní? :D Pak by byl totiž problém se zabíjením, kdyby byly roztomilé…

Peggi
Kecalka 457 příspěvků 09.07.19 18:32

Něco bych napsala, ale nebudu vulgární :poblion: @cenarius

Příspěvek upraven 09.07.19 v 18:35

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 09.07.19 18:32

Asi by to mohl být ten liliputánek… nebo podle obrázků je to podobné i rousné zakrslé slepici… prostě je to nějaká menší forma… králík je klasický, takže ten bude mít v dospělosti kolem 5 kg, ani nám neřekli, zda je to samec nebo samice, ale to není důležité, množit ho stejně nechceme..
do chovu slepic se mi upřímně moc nechce… kdybychom neměli psa, co by si je s oblibou dával ke svačině, tak by mi to asi nevadilo, ale takto mi stačí ten kohout, kterého vypouštíme, když jdu se psem na procházku a pak je oddělujeme… ale zase nechci, aby byl sám nešťastný… možná zkusit mu najít nový domov i se slepičkami, kde by byl jako samec jediný..??

Russet
Neúnavná pisatelka 17060 příspěvků 09.07.19 18:32

@Beckyttine5
Nenapadlo by mě dávat dohromady králíka a kohouta :roll: Kohouta bych rozhodně dala mezi slepice a nedělala z něj domácího mazlíka.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 09.07.19 18:33

Pokud je vybeh velky, nechala bych je klidne spolu, jenom bych kralikovi poridila ukryt, kdyby nahodou kohoutek zmenil nazor, at se ma kralik kam schovat. No a pak to akorat sledovala, jestli jsou spolu porad v pohode. U nas na vesnici takhle jedna rodina normalne ve velkem vybehu chovala kraliky i slepice s kohoutem a vsichni byli v pohode :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama