Jak se správně dál chovat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tatanaplnyuvazek1
Nováček 5 příspěvků 02.05.18 06:47
Jak se spravne dal chovat

Ahoj všichni, nebo spíš všechny.

Mam pritelkyni kterou moc miluji. Bohuzel pritelkyne se dostala do svizelne situace ktera vyvrsila az v nemoc. Prestala mit rada sebe sama atd. Nezbylo mi nic jineho nez se absolutne zmenit a skakat kolem ni a jeji dcery. Ve chvili kdy se jeji zdrav stav zlepsil prijde mi ze pro ni jiz nejsem zajimavi. Ma problem mi dat byt sebemensi polibek, sex je jen z donuceni a jedine nejaka rychlovka coz mne nebavi. Do te nemoci jsme byli jak zvirata. Dnes ji to prijde az nechutne dle jejich slov.

Dalsi problem nastal kdy jeji dceri zjistili nejakou vadu v ramci uceni a musi s ni travit skoro veskery volny cas a tudiz nema cas ani sama na sebe. Tim padem je stale vycerpana bez energie a absolutni chuti do cehokoliv. Nekolikrat jsme se kvuli tomu i pohadali. Abych ji nejak ulehcil zivot jelikoz vidim co to s ni dela, prevzal jsem na sebe veskerou domacnost co se tyce uklidu vareni atd. Me to sice nevadi ale odezva z druhe strany zadna.

Muj problem je ten ze nevim jak s ni v součsn chvíli komunikovat jelikož je šileně náladová.

Cetl jsem i nekolik jinych clanku ze v takovem pripade pomaha napriklad i ukroceni vsimavisti protejsku a zkratka delat opak toho co chces zrovna udelat. Chces partnerku obejmout- nedelej to. Chces ji polibit- nedelejto atd. Obavam se ale toho ze by to mohlo naopak vest k ukonceni vztahu.

Zajima mne Vas nazor na tuto situaci

Díky za odpověď

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tarinka
Echt Kelišová 8226 příspěvků 02.05.18 07:11

No moc neporadim, jen se nikdy nerid tim pravidlem na konci. Coz takhle prebrat cast povinnost s dcerou a ji nechat zase cast domacnosti? Normalne ji rekni, co jsi tady psal, zkus navrhnout reseni, uvidis jaka bude odezva.

lada-m
Povídálka 44 příspěvků 02.05.18 07:13

Nepíšeš o jakou nemoc šlo, ale jestli to byla psychika, tak to lepší asi už nikdy nebude. A jestli nejsi ve vztahu spokojený, pak nezbývá než dát jednu drsnou radu - ukonči to a uteč. Jeden případ, jen obrácený v mém okolí se přesně takto vyvíjel. Nakonec tedy utíkala ta žena a dobře udělala.

Hofida
Kecalka 260 příspěvků 1 inzerát 02.05.18 07:18

Naladovost v průběhu cyklu je i můj problém, je mi 35 a pořád se učím s tím pracovat. Do 30 jsem si to ani nepripoustela, základní problém je, aby si partnerka uvědomila, že komunikační problém je i na její straně. Pokud vyřešíte komunikaci, vyřešíte tím i sex.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1518 příspěvků 02.05.18 07:23
@Tatanaplnyuva­zek1 píše:
Ahoj všichni, nebo spíš všechny.

Mam pritelkyni kterou moc miluji. Bohuzel pritelkyne se dostala do svizelne situace ktera vyvrsila az v nemoc. Prestala mit rada sebe sama atd. Nezbylo mi nic jineho nez se absolutne zmenit a skakat kolem ni a jeji dcery. Ve chvili kdy se jeji zdrav stav zlepsil prijde mi ze pro ni jiz nejsem zajimavi. Ma problem mi dat byt sebemensi polibek, sex je jen z donuceni a jedine nejaka rychlovka coz mne nebavi. Do te nemoci jsme byli jak zvirata. Dnes ji to prijde az nechutne dle jejich slov.

Dalsi problem nastal kdy jeji dceri zjistili nejakou vadu v ramci uceni a musi s ni travit skoro veskery volny cas a tudiz nema cas ani sama na sebe. Tim padem je stale vycerpana bez energie a absolutni chuti do cehokoliv. Nekolikrat jsme se kvuli tomu i pohadali. Abych ji nejak ulehcil zivot jelikoz vidim co to s ni dela, prevzal jsem na sebe veskerou domacnost co se tyce uklidu vareni atd. Me to sice nevadi ale odezva z druhe strany zadna.

Muj problem je ten ze nevim jak s ni v součsn chvíli komunikovat jelikož je šileně náladová.

Cetl jsem i nekolik jinych clanku ze v takovem pripade pomaha napriklad i ukroceni vsimavisti protejsku a zkratka delat opak toho co chces zrovna udelat. Chces partnerku obejmout- nedelej to. Chces ji polibit- nedelejto atd. Obavam se ale toho ze by to mohlo naopak vest k ukonceni vztahu.

Zajima mne Vas nazor na tuto situaci

Díky za odpověď

Hlavně přítelkyně by měla zjistit a přiznat si, že má problém..

sakulek
Kecalka 203 příspěvků 02.05.18 07:54

Ahoj,
popíšu ti tu svou zkušenost. Přítelkyně se chovala naprosto stejně - sexu ubývalo, bývávala častěji protivná a odtažitá. Snažil jsem se to řešit nejdříve sám (jak píšeš - nějak se chovat a sledovat co povede ke zlepšení). Později jsem se jí i ptal, jestli ji něco netrápí nebo jí na mě něco nevadí… prý nic. Když jsem už zkusil říct, že s ní nejsem šťastný, že mi chybí to a to, že bych chtěl to a to, končilo to dvěma způsoby… Buď se rozbrečela a začala se hned ptát, jestli se nechci rozejít. Na to jsem reagoval tak, že jsem byl milý, říkal jsem, že ji mám rád, že se rozejít nechci… ale že chci najít nějakou cestu k sobě, aby to zase bylo fajn. Druhým způsobem, jak na to reagovala bylo, že se urazila a seřvala mě, ať si teda najdu jinou.

Dopadlo to tak, že jsem po roce těhle „problémů“ vztah ukončil. Až několik měsíců po rozchodu se mi ex omluvila a řekla, čím to bylo. Měla nějaké problémy v práci, ve škole, s kamarádkama i doma. Proto se uzavřela do sebe, řešila si to v hlavě a takhle blbě to na mě ventilovala. No a svým způsobem jsem tomu moc nepomáhal, protože tím, že jsem hledal tu cestu k sobě, jsem občas šlápnul vedle… Kdyby si se mnou o svých problémech promluvila otevřeně, kdyby mi řekla, co jí chybí a co by po mě chtěla… mohli jsme být pořád spolu.

Takže za mě… promluvte si. A pokud možno, co nejdříve. Když to nezabere, tak nevím, co… možná jí „převyprávět“ můj příběh, jestli se nechytne sama za nos. Jen se zeptám, jak dlouho jste spolu? Dítě je vaše?

salubriter
Kecalka 135 příspěvků 02.05.18 08:33

Jsi moc hodnej, má Tě příliš jistého, má jiné priority, v podstatě o Tebe z různých důvodů už nemá zájem. Tím, že ji budeš vycházet vstříc a snažit se, si ji nezískáš. Tím, že se o ni tak moc snažíš a ona už nechce, ji v podstatě jen odpuzuješ.
Pokud dítě není Tvoje tak to vzdej. Až to pustíš a nebude Ti vadit, že ukončíš vztah, může se stát, že o Tebe bude zase stát, že ji dojde o co přichází. Ale nemusí.

To pravidlo z konce, dělat všechno naopak je blbost. Nemá smysl si na něco hrát, stejně se to projeví.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 02.05.18 08:44

Buďto jí chybí nějaké věci v potravě, magnézium, vitamíny a tak a je skutečně unavená a podrážděná, což se dá během pár týdnů vhodnými doplňky napravit…nebo si tě neváží a proto si dovoluje k tobě chovat takto náladově. Ale to bys měl rozlišit ty. Což máš asi problém, protože tvůj mozek tradičně zatemňuje nedostatek sexu. :nevim:

Tatanaplnyuvazek1
Nováček 5 příspěvků 02.05.18 09:20

Vsem moc diky za reakce. Nejvice se ale shoduji se dvemi. Za prve to s temi nedostatky ve strave jelikoz je hrozne momentalne pohubla tim jak je stale ve stresu a dalsi asi to ze mne ma moc jisteho. Jelikoz ale nepatrim k tem co utikaji z boje budu muset mit velkou trpelivost a zmenit chovani a snazit se aby jedla tak jak ma a doufat ve zlepseni.

zoidberg
Extra třída :D 12045 příspěvků 02.05.18 09:28

Podívej se na sebe do zrcadla. Za rok budeš vypadat úplně jinak, bez vlasů, šedivý, pohublý, vrásčitý… Tenhle boj vyhraješ jen velmi velmi těžko a nejspíše vždy budeš za toho nejhoršího, i když se třeba rozkrájíš. Stejně do toho půjdeš a budeš doufat, že se ti to zúročí. No co, aspoň občas nezapomeň na sebe, buď i trochu sobec.

sakulek
Kecalka 203 příspěvků 02.05.18 09:54

@Tatanaplnyuva­zek1
Heleď, prošel jsem si něčím podobným… a musím potvrdit to, co píše @zoidberg. Nechci tě odrazovat od boje, pokud ji miluješ, bojuj. Ale sám musíš uznat, kdy je správná chvíle přestat a skončit to.

Já o záchranu vztahu bojoval rok (celkem jsme spolu byli 4 roky). A poslední dva měsíce jsem už těžce nedával - dusil jsem v sobě vztek zaviněnej citovou i sexuální frustrací, vůbec jsem se netěšil domů, začínal trpět nespavostí a depresemi. Navíc jsem si připadal jako naprosto neatraktivní a hloupý budižkničemu. Ukončil jsem to, až když jsem věděl, že takhle to prostě dál nepůjde, protože jsem se z toho několikrát „psychicky“ zhroutil a rozbrečel…

A nejhorší je, že tohle všechno, co se stalo, se do mě opravru hodně promítlo. Vypadalo mi dost vlasů, zešedivěl jsem, pohubnul jsem (což teda u mě na škodu příliš není :D). Nicméně, to jsou „blbosti“… nejhorší na tom je jakejsi psychickej šrám, kterej si v sobě nesu. A kterej se bude asi hojit hodně dlouho (jsem šest měsíců po rozchodu). Díky němu mám pocit, že jakejkoliv můj vztah je předem určenej k zániku… že ať budu dělat cokoliv pro to, aby něco dopadlo dobře, tak se to stejně podělá. Jsem jakoby bez energie a elánu… tedy, posledních pár týdnů už je to lepší, ale pořád to ve mě je a já s tím bojuju.

Černá vdova
Extra třída :D 10048 příspěvků 02.05.18 10:06
@sakulek píše:
@Tatanaplnyuva­zek1
Heleď, prošel jsem si něčím podobným… a musím potvrdit to, co píše @zoidberg. Nechci tě odrazovat od boje, pokud ji miluješ, bojuj. Ale sám musíš uznat, kdy je správná chvíle přestat a skončit to.

Já o záchranu vztahu bojoval rok (celkem jsme spolu byli 4 roky). A poslední dva měsíce jsem už těžce nedával - dusil jsem v sobě vztek zaviněnej citovou i sexuální frustrací, vůbec jsem se netěšil domů, začínal trpět nespavostí a depresemi. Navíc jsem si připadal jako naprosto neatraktivní a hloupý budižkničemu. Ukončil jsem to, až když jsem věděl, že takhle to prostě dál nepůjde, protože jsem se z toho několikrát „psychicky“ zhroutil a rozbrečel…

A nejhorší je, že tohle všechno, co se stalo, se do mě opravru hodně promítlo. Vypadalo mi dost vlasů, zešedivěl jsem, pohubnul jsem (což teda u mě na škodu příliš není :D). Nicméně, to jsou „blbosti“… nejhorší na tom je jakejsi psychickej šrám, kterej si v sobě nesu. A kterej se bude asi hojit hodně dlouho (jsem šest měsíců po rozchodu). Díky němu mám pocit, že jakejkoliv můj vztah je předem určenej k zániku… že ať budu dělat cokoliv pro to, aby něco dopadlo dobře, tak se to stejně podělá. Jsem jakoby bez energie a elánu… tedy, posledních pár týdnů už je to lepší, ale pořád to ve mě je a já s tím bojuju.

Půl roku je krátká doba. Zvlášť, když valná většina viny ulpěla na Tobě a v Tobě. Potřebuješ čas, abys to v sobě zpracoval a až se s tím vyrovnáš, bude zase fajn :palec:.

Tatanaplnyuvazek1
Nováček 5 příspěvků 02.05.18 10:07

No kdyz to tak ctu dal koukam ze moc velka sance na ejajy zlepseni neni. Na jednu stranu si to myslim taky a na druhou se vzdat nehodlam. Vzdycjy jsem si sel za svim a v tomhle pripade to udelam taky. Muze to dopadnout jen dvemi moznostmi. Bud se to zmeni a nebo holt bude konec. Kazdopadne jsem se drzel vzdycky hesla ze nadeje umira posledni

Černá vdova
Extra třída :D 10048 příspěvků 02.05.18 10:11
@Tatanaplnyuva­zek1 píše:
Vsem moc diky za reakce. Nejvice se ale shoduji se dvemi. Za prve to s temi nedostatky ve strave jelikoz je hrozne momentalne pohubla tim jak je stale ve stresu a dalsi asi to ze mne ma moc jisteho. Jelikoz ale nepatrim k tem co utikaji z boje budu muset mit velkou trpelivost a zmenit chovani a snazit se aby jedla tak jak ma a doufat ve zlepseni.

Já bych si na Tvém místě rozmyslela, za jakých podmínek bych s ní fungovala dál a pořádně bych si s ní promluvila, co změním já a co změní ona. A dala bych limit, do kdy ta změna nastane. Pak bych se rozešla, kdyby se to nezměnilo. Opravdu nemáš zapotřebí dělat hospodyni dospělé ženské.

Tatanaplnyuvazek1
Nováček 5 příspěvků 02.05.18 10:30
@Černá vdova píše:
Já bych si na Tvém místě rozmyslela, za jakých podmínek bych s ní fungovala dál a pořádně bych si s ní promluvila, co změním já a co změní ona. A dala bych limit, do kdy ta změna nastane. Pak bych se rozešla, kdyby se to nezměnilo. Opravdu nemáš zapotřebí dělat hospodyni dospělé ženské.

Mne nevadi uvarit uklidit atd, ale ocekavam tedy zase nejakou zpetnou reakci. Dam tomu jeste nejaky cas, budu muset lehce pritvrdit v mem chovani( v mezich normy) aby si uvedomila ze nejsem hadr na podlahu a zacnu se zase venovat vic sam sobe.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >