Jak se spravne pocita stari tehotenstvi?

633
25.11.05 07:12

Jak se spravne pocita stari tehotenstvi?

Muzete mi prosim nekdo rict, jak se spravne pocita mesic tehotetenstvi? Jsem ve 30+2tt coz odpovida kteremu mesici? Jde mi o to, jestli se pouziva spis ten lunarni ci kalendarni.. Co proste odpovedet, kdyz chce nekdo znat mesic a ne tyden. Podle doktorky jsem ted v osmem mesici, ale tchyni to nesedi a tvrdi, ze je to blbost a ze jsem teprve v sedmem. Pripadam si blbe, jako bych si vymyslela. Rikam to tedy opravdu spatne?
Gabriela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

77
25.11.05 07:59

Ahoj Gabrielle,
ja to tiez neviem z hglavy nikdy vyratat, ale mam taku kalkulacku na jednej stranke. Tam si zadas bud prvy den poslednej menstruacie, alebo pocatie (ak vies), alebo termin porodu - staci jeden z tychto datumov, dalej tam vlozis aj priemernu dlzku tvojho cyklu a vyhodi ti to krasny tehotensky kalendar s roznymi informaciami a je to aj preratane na mesiace tehotenstva. Je to v anglictine:
http://www.pregnancy.org/…ncycalendar/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3678
25.11.05 08:35

Ahoj,

no já mám úplně stejný problém jako ty :) Podle lunárního kalendáře to prostě vychází jinak než podle normálního :)
Protože podle lunárního kalendáře má těhu prostě 10 měsíců a ne 9, ale oba dva výpočty jsou „správné“.. Radši vždycky řeknu ještě pak týden, někomu to nesedí, tak mu to vysvětlím, no je to problém.. Protože když zase řeknu měsíc, tak mi povídají, takže už budeš rodit v … a já ne, až v … a jsou z toho zmatky :):)

Jarka a Nikolka 29tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
25.11.05 11:14

Ahoj, i tchyne i Dr maji pravdu. Normalne se to bere podle kalendarnich mesicu jen Dr to berou podle lunarnich. Takze rikej ze si v 7m. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7799
25.11.05 11:57

Oficiálně (i u Dr.) se to bere jako 10 lun. měsíců. Ty kalendářní jsou jen pro laiky a příbuzný a tak, těžko budeš lidem říkat, že jseš v 9. a rodit budeš za měsíc…koukali by jak puci :wink:
Já to říkala tak…počítala jsem ty kalendářní vždy od datumu termínu ..např. termín 1.12., 9. měsíc začíná 1.11., 8. teda 1.10 atd. Je to jen tak orientačně pro okolí. :lol:
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ajtulka
23.2.13 10:30
:lol:
  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu