Jak se srovnat s tím, když miminko nepřichází?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 18:39
Jak se srovnat s tím, když miminko nepřichází?

Milé holky,
chtěla bych se vás zeptat, jak prosím snášíte, když se snažíte o miminko už nějakou delší dobu a miminko si k vám zatím nenašlo cestu? S manželem se o miminko neúspěšně snažíme přes rok a půl a manželovi vyšel hodně špatný spermiogram, takže šance na přirozené početí je hodně malá. Problém je, že já to psychicky nesu hrozně špatně, často brečím a propadám pocitům zoufalství. Skoro nic mě nebaví, v plno věcech najednou nevidím smysl, zkrátka mi přijde, že už je to depka. Přitom mám milujícího manžela i rodinu, kamarády, koníčky, práci, která mě baví, ale miminko je pro mě najednou středem zájmu a můžu si říkat, jak chci, že na ně nesmím myslet, ale prostě to nejde, myslím na ně pořád. Navíc kolem mě poslední dobou oznamují těhotenství snad všichni a já to pokaždé obrečím.
Prosím vás tedy o tipy, jak neúspěšné snažení zvládáte vy, abyste se z toho nezbláznily? Děkuji moc. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

phoma
Echt Kelišová 7936 příspěvků 11.04.18 18:45

Je to tezke rozumim ti cekala jsem 5 let a 3 potraty.reci typu nemysli na to a venuj se necemu jinemu…a obrecela jsem vsechny tehotenstvi v okoli. neporadim ani to nejde…ale drzim pesti ted se snazime o 2 a teda uz taky 2 roky :(

Dou
Stálice 89 příspěvků 11.04.18 18:53

Milá anonymní :srdce:, jsem na tom stejně. Akorát můj manžel odmítá jít na spermiogram. A tudíž nevím a dokud tam nepůjde nezjistím proč to nejde. Taky kolem mě všichni otěhulkovávají a já se přiznám, že jim to závidím. Rok se snažíme a nic.. Nejvíc mě štvou ty co otěhotní a jdou na potrat… proč jim to jde?

Nekubo1
Kecalka 147 příspěvků 11.04.18 19:06

To chce plán a neházet flintu do žita. Přemýšlíte nad IVF? Věř mi, že hodně špatný spermiogram nemusí nic znamenat. My se taky snažili a nic, partner šel na spermio a tam asi 20 jakž takž pohyblivých spermií, oba jsme z toho byli hotový. Tak jsem mu naordinovala vitamíny a za tři měsíce kontrola, spermií 50 (nikdy bych neřekla, že tohle číslo budu považovat za úspěch). Nicméně jsme zkusili IVF, já všechno v pohodě, dostali ze mě 15 pěkných vajíček. A chlap 2 spermie a pár přichcíplých!!! Po všech možných vitamínech a tak. Takže katastrofa, konec světa, bylo to před víkendem, takže tři dny na zhroucení a čtvrtý den (měli jsme prodlouženou kultivaci) jsem si konečně mohla zavolat, jestli se nějaký vajco vůbec oplodnilo. A světe div se, byly z toho čtyři embrya. První transfer ovšem nevyšel, takže zase hroucení, bulení, konec světa podruhé. Za dva měsíce mě čekal KET, jenže moc nerostla sliznice. Tak jsme si už naplánovali dovolenou, druhý cyklus IVF, zkrátka hlavně mít plán dopředu. No a za pár dnů sliznice vyrostla, jedno embryo nepřežilo rozmrazení, dvě mi tam šoupli. No a koncem dubna čekám kluka :).
Vím, že nemyslet na mimčo nejde, dobré zprávy z okolí jsou akorát k naštvání a obrečení, pro mě bylo jediné řešení právě ten vlastní plán. odhodlat se k akci a pak už to jede samo. Držím moc palce!!!

Carli26
Kecalka 215 příspěvků 11.04.18 19:06

Ahoj, jsem v podobné situaci, snažíme se skoro rok a půl, všechny výsledky dopadly dobře, akorat bojuju s ovulacema…v únoru jsem měla 1.konzultaci v gennetu, občas se nad tím taky pozastavim, proč to nejde když je vlastně vše v pořádku, ale nic nevzdávám, nikdo neřekl, že děti mít nebudu i kdyby došlo na ivf…šance pořád je a tak to beru…vám taky nikdo nerekl, že mimi nikdy nebude i přes špatný spermio a to bych brala jako dobrou zpravu…každé vyšetření je malý kousek kupředu…držím pěsti ať si k vám mimi cestu brzo najde :srdce: :srdce:

Janča209
Kelišová 7338 příspěvků 11.04.18 19:10

Milá anonymní :hug: též ti neporadím, snažíme se přes 2 roky, mám za sebou 3 cykly s clostilbegytem, 5 IUI a 1 IVF a všechno neúspěšné. A víš co je nejhorší, že nám bylo řečeno, že příčinu neplodnosti neznají, takže se neví co léčit. :( U vás pokud se tomu nebráníte může vyjít hned první IVF. :hug: Jinak bohužel neporadím, sama těžko zvládám těhulky ve svém okolí, nic mě nebaví a jenom přemýšlím kde je chyba. Já si pak vždycky jenom řeknu, že ony za moje neštěstí nemůžou a jedu dál než mi další kamarádka oznámí, že je těhotná a tak pořád dokola. Hodně štěstí. :srdce:

Kikulele
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 11.04.18 19:10

A do rukou lekaru se sverit nechcete? My jsme se snazili 5let jednou se to povedlo ale zkoncilo to v 8tt. Pritel sel na spermiogram mel ho hodne spatny, ja mam PCO.Sli jsme do IVF/KET, na prvni pokus jsem otehotnela a jsem ve 27tt. :kytka:

ugluk
Hvězda diskuse 43478 příspěvků 11.04.18 19:22

Nemyslet na to je blbost, kdyby měly těhotnět jen ty, co na to nemyslí, za chvilku lidstvo vymře ;) A jo, je to těžký, znám… co mě osobně pomohlo, prostě si užívat života se vším všudy, cestovat tak, jak to potom s dítětem hodně dlouho nepůjde, nacházet radost ve věcech, které s těhotenstvím nesouvisí a těšit se z toho, jakého mám skvělého chlapa. Nebylo to vždycky jednoduché, samozřejmě, že si člověk pobrečel, ale zpětně ty roky nehodnotím vůbec marně a mám na ně spoustu pěkných vzpomínek. A taky mi pomáhalo, že něco dělám, absolvovali jsme IVF, někam se to posouvalo. Trvalo to šest let a přežili jsme :lol: Držím palce!

růžovámalina
Ukecaná baba ;) 1815 příspěvků 11.04.18 19:26

Řeči o tom, jak se na to nesmí myslet, by se měly zakázat. To je asi nejpitomější rada pro všechny nešťastný holky. Jediný řešení je asi zkusit se tak zaměstnat a nejlépe aktivitou, na kterou se musí člověk soustředit, aby měl aspoň co nejméně času utápět se v trápení.

Příspěvek upraven 11.04.18 v 19:34

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 19:32

@phoma Děkuji za tvou zprávu a i já tobě moc držím pěsti, abyste měli i druhé děťátko. :hug: Na věty typu, že na to nesmím myslet, jsem fakt už alergická. Nejradši bych se v tu chvíli začala křičet, že kdyby to šlo, tak to samozřejmě udělám. :zed:

@Dou Milá Dou, To mě teda mrzí, že manžel nechce jít na spermiogram, přece jen by si měl uvědomit, že se jedná o záležitost vás obou a holt je třeba, aby i on pro to něco udělal. Jinak mám stejné pocity jako ty - taky všem těhotným hrozně závidím. Já jim to přeji, rozhodně bych jim nepřála trápení kolem neúspěšného snažení, ale závidím jim, že oni mají to, po čem já tak hrozně toužím. :( A ty, který otěhotní a jdou na potrat, tak ty mě taky štvou nejvíc a absolutně je nikdy nepochopím.
@Nekubo1 @Kikulele Holky, moc vám děkuji za vaše slova podpory. :hug: Každopádně, a to jsem vlastně nenapsala, tak IVF pro nás není cesta, kterou bychom chtěli jít, takže tímto já se uklidňovat nijak nemůžu.

@Kikulele Moc gratuluji, že vám to vyšlo. :kytka:
"@Carli26 Moc děkuji, jsi hodná. :srdce: Je pravda, že se můžu uklidňovat aspoň tím, že šance na početí je sice u nás malá, ale není nulová. Tak musím doufat, že se stane zázrak.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 19:49

Já se s tím vyrovnávala tak, že jsem vedla kroužek pro děti. Řekla jsem si, že když nemůžu mít svoje, budu mít 20 cizích. Užila jsem si s nimi nádherný čas. Doma mě to občas přepadlo a obrečela jsem každé těhu v okolí, ale s ‚mými‘ dětmi mi bylo skvěle a vymýšlel jsem jim hry a pekla cukroví.
Hlavu vzhůru, všechno se nakonec prosere k dobrému. :srdce:

Dou
Stálice 89 příspěvků 11.04.18 20:51

Nikdy jsem se nemyslela, že budu mít problém otěhotnět. Mudr. pořád chválila kolik mám vajíček a tak. Pak jsem vysadila HA a bum. Nízký progesteron, tak potom přišel na řadu clostilbelgyt a nic. Manžel chce mimi snad od mích 18..(je mi 23). Jenže to jsem byla ve škole, pak jsem chtěla rok pracovat a od tý doby útrum. Takže když jsem mu řekla, že mám pro něj žádanku na spermiogram z ničeho nic otočil. Že mi prej říkal ať vysadím HA dřív, že to nemám řešit přes doktoruku, že to je blbost. Pak chvilku se vztekal že půjde ale jestli ho někam pošlou, že na to se*e. A pak zas, že nikam nejde že to je blbost. :zed: :zed: Nevím, teĎ jsem měla poslední pokus s clostilbelgytem. Ovu vycházela na velikonoce 1. nebo 2.4., no cítím se pořád stejně, většinou co jsem četla to na sobě holky poznaly když otěhotněly. Takže předpokládám až doberu utrogestan tak to zas dostanu. Už si ani neříkám, že ne..Protože jsem pak více zklamaná. Taky nepřeju těm co to jde raz dva aby jim to trvalo. Ale vyskytuje se kolem mě dost žen co chodí na potrat, že ještě rok dva počkají přece!!! A já si tak v hlavě říkám:,, Ty náno, co já bych za to dala"". Nemůžu si pomoct :mrgreen:

Dou
Stálice 89 příspěvků 11.04.18 20:51

Jejda jsem se trošku rozšoupla :lol:

Tricitka31
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 11.04.18 22:28

Ahoj, mame to podobne, rok snazeni, spatne spermio…je obdobi, kdy me to semele a porad bych brecela, propadam depkam.pak se to zas otoci a rikam si, ze vsechno ma svuj cas a pujde to…je to jako na houpacce. opravdu mi pomaha necim se zamestnat, ale pak zase prijde nekdo s tim, ze je tehotny nebo porodi a jsem zase na dne. musim se s tim proste srovnat a verit, ze to vyjde.
Takze hlavu vzhuru a ono se nam urcite vsem zadari :palec:

Tricitka31
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 11.04.18 22:33

@Dou mam to podobne, v okoli a rodine to vyslo vsem hned, i nejaky potrat, ze je jeste brzy nebo dalsi dite ne a ja se tvarim, ze je to vlastne ok :( co bych dala za to byt tehotna. A uplne nejvic me dostavaji vety typu „dalsi dite planujeme pocit na jare, kdo by se pres leto tahal s brichem“.taky nikomu nepreju, aby se musel snazit dlouho, ale pokud nekdo nezazije tu bezmoc, pak nechape, jak tohle ublizuje :,(

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >