Jak se stará chlap v rizikovém těhotenství a šestineděli

3399
5.3.16 13:04

Jak se stará chlap v rizikovém těhotenství a šestineděli

Ahoj holky, otázka je jasná- jak moc se o Vás partner stará nebo staral když jste byly na rizikovém nebo v období šestinedělí po porodu?? Myslím tím jestli uklízel, vytíral podlahu, věšel prádlo, vařil..staral se o starší sourozence..atak. Já když byla poprvé na rizikovém, neudělal za mě nic, musela jsem sama..to totiž nějaké to uklízení není pro chlapa práce. Po porodu jsme bydleli u rodičů jeho, tak tam mi pomáhali hlavně oni a moc jsem ráda, že aspoň někdo. Jak jsou na tom ti Vaši chlapi? Nevím jak by to vypadalo, kdyby se zadařilo podruhé, já byla opět na rizikovým třeba a do toho s dalším dítětem na krku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2202
5.3.16 13:07

Můj pomáhal a pomáhá i bez rizikoveho těhotenství, máme 2 malé kluky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
levante
5.3.16 13:07

Já jsem teda nebyla na rizikovém, ale v posledním měsíci mě muž nenechal dělat skoro nic. Vytirat jsem nesměla, koupelnu a WC mýt taky ne, luxovat už vůbec ne. Dokonce mi i zavazoval tkaničky od bot :lol: No a po porodu to samé. Máme teda první dítě, ale vařil, uklízel a staral se fakt skvěle. Taky ho dodnes za to chválím :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
2974
5.3.16 13:10

@LLenule111 Tak já byla taky na rizikovém, ale až poslední tři měsíce jsem musela jen ležet. A to můj muž dělal opravdu vše. Já jen ležela chodila na wc a do sprchy. Takže muž vysával vytíral vařil do obchodu chodil pral věšel prádlo. Prostě úplně všechno. Chodil samozřejmě do práce a pěkně shodil při tom všem. Ale aspon si díky tomu uvědomil spoustu věcí. A to pomáhal i před tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
5.3.16 13:20

@LLenule111 první jsem měla rizikové. Nepomáhal, jem mi naštípal dříví a nanosil nahoru - úklid jsem sfoukla sama, byli jsme jen dva, tak to nebyla žádná trága. V šestinedělí mi nikdo nepomáhal, nepotřebovala jsem to. Vlastně jo, moje mami si vzala malýho na odpo do kočáru, když jsem se 14dnů po porodu složila :think: ale jinak jsem fakt nepotřebvovala a zvládala jsem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24108
5.3.16 13:29

@LLenule111 pořídila jsem si děti s takovým chlapem, o kterým jsem věděla, že mi pomůže, když nebudu moc. Jinak doporučuju si o pomoc říkat a ne čekat, že bude fungovat sám od sebe.

Příspěvek upraven 05.03.16 v 13:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18183
5.3.16 13:34

@LLenule111 Ono zalezi, jak moc to tehotenstvi rizikove je. Zda skutecne muzes jen lezet a maximalne na wc a do sprchy a nebo to zase tak vazne neni. Ja jsem mela par dni, ktere vyzadovaly pouze lezeni, a to mne partner rano nanosil k posteli snidani, obed, piti do termosek, pustil vysavac, staral se o mycku, pracku, lil savo do wc… Jsou veci, ktere bych po nem nechtela a fakt, ze bychom nemeli 9 mesicu prelestena zrcadla a vodovodni baterie by nas netrapil.

Pokud u tebe hrozi rizikove tehotenstvi i u druheho ditete, tak bych si s muzem sedla, zda je ochoten se po tu dobu o domacnost a dite postarat on, pripadne se podivat do rozpoctu, zda by se v nem nasla castka na pani na uklid a on se staral jen o dite, jidlo a pradlo. Tyto tri veci jsou dle me nejzasadnejsi, nad zbytkem lze mavnout rukou. Pokud by ochoten nebyl, tak je otazka, zda mit druhe dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18183
5.3.16 13:38

@lleennttiillkkaa Pravda, asi bych take spis resila otazku, zda mit takoveho muze. Protoze to nemusi byt jen tehotenstvi a sestinedeli, v zivote muze byt zena castokrat nemocna tak, ze bude potreba, aby ji chvilkove zastoupil muz. Takze zadne osklibani se nad necim, ze je to zenska prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
42023
5.3.16 13:38

Tak v sestinedeli mi ve vetsine pripadu nepripada ze by zenska po normalnim porodu bez komplikaci potrebovala nejakou zvlastni peci a pomoc :nevim: a kdybys byla na takovym rizikovym ze bys musela jen lezet tak by se chlap postarat musel :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
5.3.16 13:43

No on je prostě takový že to co já nemůžu dělat, tak ať to nedělám, že se to udělá jindy. To samé je, když jsem nemocná, tak musím normálně fungovat..a když on je nemocný tak jen leží a nemusí nic. On má totiž nastarost jen chlapské práce a ostatní mu nic neříkají. A když má svoje podělaný, tak buď sedí u PC nebo u TV klidně i 4hodiny v kuse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
5.3.16 13:44

No hlavně můj manžel doma nepomáhá, ona je to titiž taky jeho domácnost a prostě děláme oba co je potřeba. Po porodu nadále v domácnosti jsme dělali co je potřeba, kdo zrovna mohl. Před porodem, když mi bylo ouvej, tak pečoval i o mně. Po porodu nevím, jakou extra pomoc máš na mysli, pravda, že připravoval koupání, ale hlavně, když malá nechtěla spát, bral si ji do obýváku, abych mohla spát a nepadla, malá byla nespavec. A staral se o prvorozenou, vozil do školky a ze školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
5.3.16 13:45
@LLenule111 píše:
No on je prostě takový že to co já nemůžu dělat, tak ať to nedělám, že se to udělá jindy. To samé je, když jsem nemocná, tak musím normálně fungovat..a když on je nemocný tak jen leží a nemusí nic. On má totiž nastarost jen chlapské práce a ostatní mu nic neříkají. A když má svoje podělaný, tak buď sedí u PC nebo u TV klidně i 4hodiny v kuse.

takový byl ale vždycky, to nijak nesouvisí s těhotenstvím a šestinedělím, tohle jsi mu tolerovala už v začátku vztahu. Je to špatné, ale ty sis vybrala takového partnera a před dětmi jsi ho utvrdila v tom, že je to takhle v pohodě. Teď ho nepředěláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
42023
5.3.16 13:47
@LLenule111 píše:

tak ho mas spatne vychovanyho no :mrgreen: az bude nemocnej on tak mu naordinuj nejakou tu chlapskou praci, ze se musi nutne udelat no :nevim: a az budes nemocna ty tak mu nedej najist, on ho hlad donuti neco delat :mrgreen: a kdyz nechas doma bordel tak ho to treba donuti uklidit :nevim: a kdyz ne tak vymenit chlapa no :nevim: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18183
5.3.16 13:50

@LLenule111 Ono to je cele o vzajemnem respektu. Pokud by mne partner nepomahal v nemoci nebo v dobe, kdy by bylo ohrozeno zdravi naseho budouciho ditete a ocekaval, ze budu delat to, co doted, tak bych se citila tak ponizene, ze bychom asi moc dlouho partnery nebyli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14397
5.3.16 13:56

@LLenule111 jaký si to uděláš, takové to máš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama