Jak se starají vaši muži o děti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.5.22 06:33

Jak se starají vaši muži o děti

Ahoj, mám možná hloupý dotaz, ale trápí mě to. Máme s manželem první miminko, nyní má 6 měsíců. Manžel asi jako většina chlapů ze začátku moc nevěděl, jak ho vzít, jak se o něj starat atd. To by nebylo nic zvláštního, ale nyní, když už je malý větší, tak manžel si s ním prohraje, pohlídá, když se chci jít vysprchovat nebo tak, ale nikdy jsem neodešla někam ven nebo tak, nemohla bych být vůbec v klidu. Asi 2×, když jsem byla u doktora, tak hlídala mamka a to bylo úplně v pohodě, ale když má malého manžel, tak mi přijde, že vůbec nemá takovou tu intuici, co se miminu nelíbí, proč brečí atd. Například dneska je manžel doma, malý strašně špatně spí poslední dobou a tak, že s ním dnes vstane, ať se dospim. Malého si obleknul to jo, ale šel mu dávat úplně tlustou mikinu, tak mu říkám, co blbne, že už je přece teplo, doma už neměl mikinu snad měsíc…no nic, odešli a já slyším, že malý škyta, vydržela jsem asi 5 minut až jsem na manžela houkla, proč mu sakra nedá napít… posledně zas byli venku sami a přijeli, že malý řve a nechce spát, malý měl mikinu a byl úplně zpocený, manželovi nedojde, že když začalo svítit, má na něj sáhnout, jestli není horkej nebo tak… Bože moje nervy. Nebo když si s malým hraje, tak jak se mu jen trochu přestane líbit má dece, furt ho nosí…říkám, že ho nemůže furt tahat, že mu má dát jiné hračky, povídat si s ním nebo tak..na břicho ho nedá pro jistotu vůbec, protože se mu to nelíbí, tak ho nosí a chodí s ním po bytě…minule jsem ho taky sprdla, že v náručí se asi lézt nenaučí… když je malý nespokojený nenapadne ho podívat se mu do pliny, dokud mu to neřeknu a tak…jsou to hlouposti, ale mně je z to smutno, kdyby bylo potřeba, nebyla bych vůbec v klidu, že se o něj manžel dobře postará. Nechci ho pořád poučovat, vím, že ho to musí štvát, ale někdy to jsou fakt do očí bijící věci. Že by malého třeba vykoupal nebo uspal to nepřichází v úvahu. Moc to hrotim a řeším nesmysly nebo by vás to taky štvalo? Děkuju za přečtení. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2152
18.5.22 06:38

Omg, nech ho být. :zed: On si poradí, přijde na to. Tím tvým kybicováním se řítíš do průseru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
18.5.22 06:41

Dokud deti na jeho péči neumíraji, neřeším to. Jdu pryč, nechodím za nimi a jsem ráda že mám klid. Oni si to vyřeší, kluky má rád a to je důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2183
18.5.22 06:46

Buď ráda, že se aspoň trochu postará NEBO TAK…. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
18.5.22 06:52

Jzs, chudák chlap :roll: Buď ráda, že ti pomáhá, to na něj musíš být hned hnusná? Má malého evidentně rád a snaží se, tím tvým chováním maximálně začne ztrácet zájem, protože nebude chtít pořád poslouchat tvoje připomínky :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6978
18.5.22 06:54

Mimino se naučí lést, i když ho chlap bude nosit. Mimino přežije i se škytavkou. Tlustá mikina nic moc, ale s tím velmi bojují kolikrát I matky. Když člověk vidí ty nabalené děti, nestačí valit zrak :lol: A kočár tlačí matka :lol:
Můj manžel odmítal do roka přebalit mimino. I tak je to nejlepší otec pod sluncem. :kytka:

Nechala bych manžela žít. Má snahu, chce se postarat. :kytka: Naučí se to. :*

Příspěvek upraven 18.05.22 v 06:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
436
18.5.22 06:54

Ja myslim, ze to je normalni, musi se to naucit a ty veci si zautomatizovat. My si k detem predavame i info, kdyz se u nich stridame. (“Vzbudil se v 10.30, dojedl v 11, kakal, bude chtit brzo spat/bude mit brzo hlad” atd.) Na oblikani ven taky poradim, ale normalne ho to necham udelat, tak jak si vymyslel - “zkus, jestli mu nebude horko a kdyztak mu tu mikinu sundej”. Manzel sam rika, ze kdyz je treba tri dny pryc, tak si pak musi okoukat, co se za ty tri dny zmenilo za ritualy, preference, na jake nove vychytavky jsme prisli. A to prosim umi obe deti obstarat od rana do noci, zvlada s nimi uplne vse. Hlavne teda myslim, ze misto nejakeho “sprdnuti” by se to dalo rict normalne. Jako rada. A nebo ho nech byt, my mame s manzelem mnohdy uplne jine postupy, a detem to rozhodne nevadi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2219
18.5.22 06:56

A mě by to zrovna taky rozčilovalo. To dítě má dva rodiče a oba by se měli umět stoprocentně postarat, a ne, že maminka se stará, a u tatínka jsme rádi, když to mimino přežije… jak má ten táta získat nějaký parenting skills, když se od něj lautr nic nečeká :zed:

Hele, všeobecně ze zásad mezilidský komunikace se doporučuje nekibicovat a nebejt jedovatá, když to dělá blbě, ale ukázat mu, jak na to a proč se to dělá správně. Mužský jsou docela šikovní a překvapivě logičtí :mrgreen: takže když mu vysvětlíš, že když miminko řve, musí mu zkontrolavat plínu, jestli mu není horko nebo zima a podobně tak on to pochopí. Jenže do teď ses starala jenom ty, metodou pokusu a omylu ses to všechno naučila, ale nemůžeš čekat od něj, že to bude umět intuitivně sám od sebe, taky se to musí naučit. Tak na něj zkus být hodná, laskavostí většinou dosáhneš lepších výsledků než šikanou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1891
18.5.22 06:58

Ještě chvilku ho buzeruj a místo snahy o péči půjde do hospody :lol: tohle bych taky nedala. Já jsem matka a u prvního dítěte jsem fakt netušila jak ho oblékat, nebyla si jistá a to mi nikdo nestal naštěstí za zadkem a nehoukal na mě. Jinak moje mamka tvrdí, že když dítě škytá, je mu zima :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7262
18.5.22 06:59
@Anonymní píše:
Ahoj, mám možná hloupý dotaz, ale trápí mě to. Máme s manželem první miminko, nyní má 6 měsíců. Manžel asi jako většina chlapů ze začátku moc nevěděl, jak ho vzít, jak se o něj starat atd. To by nebylo nic zvláštního, ale nyní, když už je malý větší, tak manžel si s ním prohraje, pohlídá, když se chci jít vysprchovat nebo tak, ale nikdy jsem neodešla někam ven nebo tak, nemohla bych být vůbec v klidu. Asi 2×, když jsem byla u doktora, tak hlídala mamka a to bylo úplně v pohodě, ale když má malého manžel, tak mi přijde, že vůbec nemá takovou tu intuici, co se miminu nelíbí, proč brečí atd. Například dneska je manžel doma, malý strašně špatně spí poslední dobou a tak, že s ním dnes vstane, ať se dospim. Malého si obleknul to jo, ale šel mu dávat úplně tlustou mikinu, tak mu říkám, co blbne, že už je přece teplo, doma už neměl mikinu snad měsíc…no nic, odešli a já slyším, že malý škyta, vydržela jsem asi 5 minut až jsem na manžela houkla, proč mu sakra nedá napít… posledně zas byli venku sami a přijeli, že malý řve a nechce spát, malý měl mikinu a byl úplně zpocený, manželovi nedojde, že když začalo svítit, má na něj sáhnout, jestli není horkej nebo tak… Bože moje nervy. Nebo když si s malým hraje, tak jak se mu jen trochu přestane líbit má dece, furt ho nosí…říkám, že ho nemůže furt tahat, že mu má dát jiné hračky, povídat si s ním nebo tak..na břicho ho nedá pro jistotu vůbec, protože se mu to nelíbí, tak ho nosí a chodí s ním po bytě…minule jsem ho taky sprdla, že v náručí se asi lézt nenaučí… když je malý nespokojený nenapadne ho podívat se mu do pliny, dokud mu to neřeknu a tak…jsou to hlouposti, ale mně je z to smutno, kdyby bylo potřeba, nebyla bych vůbec v klidu, že se o něj manžel dobře postará. Nechci ho pořád poučovat, vím, že ho to musí štvát, ale někdy to jsou fakt do očí bijící věci. Že by malého třeba vykoupal nebo uspal to nepřichází v úvahu. Moc to hrotim a řeším nesmysly nebo by vás to taky štvalo? Děkuju za přečtení. :srdce:

Jedine co, tak bych mu vysvětlila oblékání a at jednou za hodinu zkontroluje plinu. Tohle tvoje kibicovani bych nevydržela a poslala te do haje. To, ze ho ponosi mu fakt neublizi. U tebe bude dítě zvyklé, ze nenosis. Navíc jsi s nim furt, tak 1 hodina pomazleni od táty mu lezeni nenaboura. Prijde ti normální houkat na nej a sprdnout ho? (Tvoje slova). Je to dospěly chlap a snaží se. Ještě chvíli a přestane se snažit úplně. Dítě je vaše, ne jen tvoje a je třeba dat tatovi prostor. Já bych to děcko začala obcházet obloukem a radši na nej ani nesahla, aby zas nebyly kecy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6978
18.5.22 07:02

@Pruhovaný_mýval tak jestli chlap dostane spucunk když mimino nosí s tím že se nenaučí lozit, tak možná nebude chyba jen na straně otce ne? Možná kdyby super matky ubraly a nechaly ty otce dýchat při péči, tak dítě přežije a tatínek to zvladne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46689
18.5.22 07:02

Ještě ho chvilku buzeruj a vykasle se ti na nějakou péči. Blbě chová, blbě oblíkat, blbě si hraje. Jsi šílená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29387
18.5.22 07:04

Na jednu stranu chceš, aby se staral a na druhou mu do všeho kecáš. On na to taky musí přijít, stejně jako si na to přicházela ty, ale ty ho nenecháš :nevim: já muži klidně nechala novorozence a vypadla sem ven, jela sem si sama v klidu nakoupit a taky to přežili. Holt mu třeba trvalo dýl, než zjistil, že je plná plena. Že dítě nosí taky není úplně špatně, zas mu ukazuje jiné věci, přece mimino nemusí jen ležet na zemi a koukat na svoje hračky. Moc to hrotis a tvému chlapovi bych se nedivila, kdyby ani hlídat nechtěl, taky by mě to nebavilo, kdyby mi partner nevěřil a pořád mi stal za zády, komandoval a dělal ze mě neschopného blbce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2327
18.5.22 07:06

Já tě na jednu stranu chápu (chceš pro malého to nejlepší), ale na druhou bys měla být na manžela hodnější :) On s malým není od rána do večera doma jako ty. Tak mi přijde logické, že ještě nedokáže dobře vyhodnotit, co malému chybí. Navíc máte teprve první miminko. Já mám teď už třetí a taky často tápu, co mu obléknout. Často oblékám málo a pak jsem na sebe naštvaná :lol: Škytavku teda neřeším vůbec. Pokud by mi přístup chlapa tak moc vadil, připravila bych mu ráno pro malého oblečení, plenku s obrousky, ať to má po ruce. :) Chápu, že si nevyspalá, nervózní, ale vše jde říkat s klidem. Takhle si chlap brzy rozmyslí, jestli ho na tu procházku vezme nebo s ním ráno vstane. Taky by se mi nelíbilo, kdyby mě někdo peskoval a přitom já jen chtěla pomoc. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7262
18.5.22 07:10

@Pruhovaný_mýval tak rozčilovat jedna vec, ale je rozdíl mezi. ‘ no to mu přece tu tlustou mikinu nedáš ne? Vždyť je vedro’ (a čumís na nej jak na deb.ila) nebo ‘ myslíš, ze tu takové teplo, ze potřebuje mikcu? Nestačí mu jen body s dlouhým když my tu chodíme v krátkým rukávu?’ (A koukas na nej tazave, ze te zajímá jeho názor). Atp. Já jsem nikdy moc nechapala to očekávání u chlapa, který vidí dítě půl hodiny ráno a hodinu večer, ze se zvládne postarat stejne jako máma bez toho aniž by mu dala prostor se to naučit a osvojit. Taky jsem ze začátku korigovala nějaké věci - množství krému, jak držet dítě, kam ze v te pline patří pinda… ale stacilo to říct normálně a ne stekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat