Jak se starají vaši tatové?

57
7.4.17 21:18

jak se staraji Vaši tatové?

Ahoj.
Mam asi divnou otazku.
Ale jak se staraji vaši muži o své děti? Kolik časi s nimi straví? Nadavají? Vyčítají Vám že chodí do prace a vy nedělate nic? Nebo že Vaše dítko se moc nahlas směje a líta sem tam(protože toho ma v praci moc tak ho to nebaví..)? Jen aby bylo jasno. Muž je v praci 8 hodin.. někdy ani ne.. muže pracovat z domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

22498
7.4.17 21:22

A proč se ptáš?
Můj je někdy v práci do večera, někdy ve 3 doma. První, co ho zajímá po příchodu, jsou děti. Někdy nadává, ale oprávněně. Nikdy mi nevyčetl, že jsem doma na RD. Je si vědom toho, že by se mnou měnit nechtěl :mrgreen:
Někdy je z dětí na nervy, nejmladší je strašně hlučná, uřvaná, chápu ho. I já toho mám dost a to jsem obrněná. Ale jinak dělá všechno pro to, aby jsme se měli dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3262
7.4.17 21:24

Manžel se stará o syna od narození. Jakmile přijde z práce, hned si ho bere a hrajou si, je se synem strašně rád. Nikdy nic nevyčítal, většinou mi ještě pomáhá s domácími pracemi, které nestihnu. Je to prostě chlap s velkým CH a já ho za to strašně miluju. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13915
7.4.17 21:24

Muj se moc nestara, akorat si s malym hraje, kdyz potrebuju chvili casu abych neco udelala. Nadava obcas, budto jak rikas, ze jenom sedim doma a nic nedelam (asi nema poneti co vsechno je treba doma udelat behem dne) a nebo obcas nadava kdyz malej dela po ranu moc bordel a nenecha ho dospat. Ale je pravda, ze dela smeny v restauraci, celej den na nohou a vraci se domu vecer, ze malyho vidi chvili nez de spat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
7.4.17 21:27

Tak já můžu porovnat jelikož mám 3 děti s bývalým mužem otcem děti a tak jak děti strašně chtěl a měl je vymodlený tak skutek útěk :nevim: starost? Žádná… Nepomohl s ničím a neustále jsem slyšela výčitky že sedím doma na p…Y a nic nedělám… On přišel z práce a najedl se a šel buď na zahradu nebo sedl k pc pak se najedl a třeba šel spát a děti nezájem nešel s nima nikdy na porchazku neudělal jim nikdy jídlo ani nevykoupal atd atd… Teď mám přítele a je to 100 a 1 :palec: postará se o děti uvaří, uklidí, vykoupe ven s nima zajde prostě jiný přístup ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 21:27

Máme teprve půlroční, ale chlap dělá běžně i 14, kdy se vážně nezastaví, domu přijde k. o., přivítá se, okamžitě si bere malou na,, pomazleni", zajímá se, co jsme dělali, tráví s námi celý víkend, v týdnu jak mu to práce dovolí, pomáhá koupat, převalovat, krmit, bez problémů pohlídá, s malou dělá blbinky. V životě mi nevycetl, že bych nic nedělala, naopak, vždy přijde a chválí, jak dobře jsem uvařila, jak hezky je naklizeno, kolik jsme toho zvládli, všimne si každé drobnosti, kterou udělám. Pravda je, že já do toho pracuji z domu, tak o to víc,,chválí". Nikdy si na nás nic nevybil a opravdu nechápu s prominutím ty ho.ada, která si dělají hromosvod ze svých žen a dětí, jen proto, že oni chodí do práce. Ani když mě musel chvilku živit ho nenapadlo mi něco vyčítat. Ale je pravda, že já ho pravidelně nechávám s malou tak na 4 hodinky samotného, když je možnost, takže sám vidí, že je to občas zahul.. :mrgreen: každopádně táta a manžel na 1* :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
7.4.17 21:32

Chlap jezdí ráno po 7h a z práce kolem 18h. Ráno celé rodině obvykle jeětě udělá snídani a bere staršího do školky. Někdy je trochu nervní a někdy nadává, ale máme doma večer celkem hukot, tak se mu moc nedivím. Ale jak přijde, tak se jim věnuje. Pokud nestihnu připravit večeři, tak ji udělá on. S malou si tolik nevyhraje, občas nakrmí, ale starší už je parťák, právě spolu kují pikle v posteli. O víkendech mě nechá vyspat a ráno zabezpečí obě děti. Nikdy mi nevyčetl, že jsem doma, že vydělává apod. To bych dost těžce nesla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
7.4.17 21:33

Manžel mi pomáhá od narození prcka… se vším, nekojila jsem takže v noci vstával aby krmil a já se vyspala… je to super táta, nic mi nikdy nevyčítal i když by někdy mohl a ani si nestěžuje na kraval atd. ale vím, že mám to štěstí jako jedna z mála, v okolí mám kamarádky co se vdávaly až po mně a už jsou rozvedené :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
RadkaEm
7.4.17 21:34

I my máme vymodlený dítko, ale přítel se angažuje jen cca patnáct minut denně. S ničím moc nepomůže, ale já to tak měla nastavený od začátku, že jsem po něm nic nechtěla. Tudíž mu ani nedávám příležitost k tomu, aby měl ty typický mužský kecy o tom, že on maká a já jsem doma. Asi by to nikdy neřekl, nevím, nicméně příležitost mu k tomu nedávám. A když ho naše holčička občas vzbudí svým řevem, bere to statečně. On dobře ví, že by se mnou neměnil. Že by to celý den s dítětem prostě nedal :)

• Nahlásit
  • Citovat
7.4.17 21:36

Od narození se mnou v noci vztával i když chodil do práce a to i na ranní. Přebaloval, krmí, chystá jídlo, koupe, obléká, převléká. Když chodil do práce po práci se dceři maximálně věnoval. Teď je po dlouhodobych zdravotních problémech a už se to díky bohu zlepšilo a od rána do večera má dceru za zadkem, koukají spolu na pohádky, hrají si. Když je nemocná krásně se stará. Když byl po operacích a nemohl se starat alespoň s ní koukal na pohádky. Sám si jí bere ven, chodí si kopat s míčem a hrát na písek kdy on tam sedí s ní a plácá bábovky. Kdykoliv bez řečí a ochotně pohlídá i celé odpoledne když chci jít po nákupech. Celkově musím říct, že táta je úžasný a bezkonkurenční a dcera nemohla mít lepšího. :) A ke všemu pere, věší a uklízí prádlo, myje nádobí, když uvařím uklidí celou kuchyň, vysává, vytírá, utírá prach, nakupuje a dělá nejlepší kafe na světě :) vlastně jediné co dělám jen já sama je koupě oblečení pro dceru a vaření. Za nic na světě bych ho nedala :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3045
7.4.17 21:39

@Lacroix ahoj ja i přítel jsme OSVČ - prací si vyděláme tak akorát - nejsme milionáři ale máme vše co ke štastnemu životu potřebujeme, nepředřeme se…já zvládnu práci s dítětem a on se jí věnuje tak 4 hod denně.. čili jsme oba docela odpočatí a dítě je pro nas oba na prvním místě. Tím ale nechci říct že by se mu přítel nějak věnoval to ne :-)) ale ani mu nenadává a když za nim syn s necim přijde tak ho neodežene. nicmene 90% péče je na mě - vzhledem k tomu že mě to naplnuje tak mi to vubec nevadí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47554
7.4.17 21:40

Muj muz dela pravidelne turnusy v zahranici, kdyz je doma tak se nam snazi vynahradit cas co je pryc, jak to jde, nemuzu si stezovat. Uz jsem ve skolce zaslechla ty aj zijes? My vidime jen toho tatku. Kdyz je pryc, tak jsme odkazani na skype.
A je jiny rezim, musime se s deckama spolehat sami na sebe stihat. Nejstarší dcera je opora, ze mi pomaha treba skolkare vyzvednout a dovede mi je do prace.
Muz mi nema co vycitat, mame tri decka, barak, od dvou roku nejmladsiho zase delam. Udelala jsem si ted uz pri praci kurz asistenta pedagoga, delam VS, abych mohla ucit ekonomiku. Jedine, kdy potrebuji hlidani je, kdyz jedu na prednasky nebo zkousky, od unora jsou dny, kdy mam fofry a zas dny, vecery, kdy pohoda. By mi mohl zkusit neco vycitat, nastesti vidi, ze delam co muzu. Teda usnadnila jsem si dost zivot, obed mam pracovni ve skole, ale nejim ho a nosim domu deckam na veceri, takze pres tyden vubec nevarim. A kdyz je unaveny, tak taky decka okrikne, ale to se stane i mi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 21:40

Ahoj mám 5 měsíců staré holčičky.
Manžel mi pomáhá myslím dost, ty první měsíce fakt hodně, že k krmil a tak. každý druhý den se s nima koupe, já jinak péči zvládam v pohodě sama a všechno okolo domácnosti taky v pohodě, v podstatě nic po něm nechci, spíš třeba že nachystá kočárek když jdeme ven, nebo vajíčka, podá mi to a to, když třeba něco dělám a ony něco chtějí tak ve zvedne a dá dudlík nebo tak něco, přinese, když přijede z práce nejdřív pusa mě, pak okamžitě holky a chce vědět jak se měly, co jedly a tak. každý den celou dobu je trápí prdíky kolem půl sedmé tak to s nima jdu už do ložnice, ať má taky chvíli klid a to řvaní jak je to bolí mu dělá zle, ale každou chvíli za náma přijde, vezme si jednu neboj druhou k sobě a macka bříško, dělá blbinky a to i normálně přes den. v kočárku je měl na procházku sám asi dvakrát když jsem si potřebovala lehnout na hodinu a půl. sem tam jde za roh ke svým rodičům na návštěvu tak si jednu vezme s sebou. já jsem ten typ co si raději udělá sám, než aby mu říkal, protože třeba chci něco hned ale začínám se to učit a člověk se nesmí bát, což já jsem mívala strach z toho a chlapa zapojit a manžel zatím neměl s ničím problém. myslím že si připadá i důležitý.

I díky němu jsem spokojená maminka dvojčat a mám i spokojená miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4303
7.4.17 21:50

V péči o dceru se angažuje od začátku. Koupal, přebaloval, krmil kašičky a příkrmy, utěšoval, uspával. Teď, co je dcera starší, si s ní hodně hraje a v pohodě se o ni postará. I nadále koupe, v uspávání se ob den střídáme. Momentálně máme doma složitou situaci, kdy já mám 14 dní do termínu a manžel dokončuje školu, takže to různě pytlíkujeme. Dceři se snaží věnovat alespoň nějakou chvíli po příchodu z práce, což bývá nejdříve po 16:30, z 90% ale déle. Jako táta je super a s dcerou se navzájem zbožňují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22498
7.4.17 21:57
@RadkaEm píše:
On dobře ví, že by se mnou neměnil. Že by to celý den s dítětem prostě nedal :)

Můj taky :mrgreen:
Ale třeba můj chlap přebaloval, choval miminko na uspání, koupal, vše okolo. To u první. Jak přišla druhá a třetí, tak se věnuje těm starším a přebalování, chování a další mu moc neříkalo. Tak to ti chlapi mají, miminka je moc neberou. Teď máme děcka 5,5, 3,5 a 1,5 a je paráda jít na hřiště a všechny běhají. Můžeme na kola, v zimě bobovat. Žádný drndání kočárku, útěk domů, jakmile se miminko vzbudí (naše děti nebyly ti klidně se koukající z kočárku). Každé období má svoje a chlapi si většinou víc užívají ty větší děcka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama