Jak se starat o dítě, když jsem pozitivní

234
18.2.21 10:17

Jak se starat o dítě když jsem pozitivní

Ahoj všem, jdu si pro radu. Bydlím s dítkem ve 2kk a já mám Covid, dítko je negativní. Malému bude 7let. Je moc šikovný, ví že musí být izolovaný v pokojíčku a nemůže být se mnou na gauči a tak je chudák cely dny zavřený a hraje si tam. Myslíte že to má smysl, nebo je to na takhle málem místě zbytečné? Každou chvíli desinfikuji kliky, vypínače atd. Mám respirator a rukavice. Jak jste to dělali vy? Všem moc děkuji za rady 🌹

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15463
18.2.21 10:20
@mama67 píše:
Ahoj všem, jdu si pro radu. Bydlím s dítkem ve 2kk a já mám Covid, dítko je negativní. Malému bude 7let. Je moc šikovný, ví že musí být izolovaný v pokojíčku a nemůže být se mnou na gauči a tak je chudák cely dny zavřený a hraje si tam. Myslíte že to má smysl, nebo je to na takhle málem místě zbytečné? Každou chvíli desinfikuji kliky, vypínače atd. Mám respirator a rukavice. Jak jste to dělali vy? Všem moc děkuji za rady 🌹

Upřímně chudák kluk. Myslím, že 14 dní izolace v pokojíčku se na něm může podepsat mnohem víc, než případný covid. A to fakt nechci tu nemoc zlehčovat. Ale neznám nikoho, kdo by se takhle striktně izoloval od vlastních dětí. A znám 4 rodiny, kde marodil jeden z členů s ostatními v jedné místnosti bez ochranných pomůcek a nikdo další to nechytil..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13294
18.2.21 10:21
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10393
18.2.21 10:26

@mama67 Proč musí být izolovaný v pokojíčku? Kdybys bydlela v garsonce, tak ho šoupneš do sklepa? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
18.2.21 10:26
@unuděná píše:
Upřímně chudák kluk. Myslím, že 14 dní izolace v pokojíčku se na něm může podepsat mnohem víc, než případný covid. A to fakt nechci tu nemoc zlehčovat. Ale neznám nikoho, kdo by se takhle striktně izoloval od vlastních dětí. A znám 4 rodiny, kde marodil jeden z členů s ostatními v jedné místnosti bez ochranných pomůcek a nikdo další to nechytil..

14 dní nedá, to je jasné..myslela aspoň pár dní, aspoň trochu snížit riziko nákazy..je to svinstvo,, nechci aby toho chytil 😟

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
18.2.21 10:28
@arinecka píše:
@mama67 Proč musí být izolovaný v pokojíčku? Kdybys bydlela v garsonce, tak ho šoupneš do sklepa? 8o

Tak asi abych ho nevystavovala přímé nákaze, ne? Mě je chvílema dost zle, neumím si představit že to má i malý 😒

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33391
18.2.21 10:29
@mama67 píše:
Ahoj všem, jdu si pro radu. Bydlím s dítkem ve 2kk a já mám Covid, dítko je negativní. Malému bude 7let. Je moc šikovný, ví že musí být izolovaný v pokojíčku a nemůže být se mnou na gauči a tak je chudák cely dny zavřený a hraje si tam. Myslíte že to má smysl, nebo je to na takhle málem místě zbytečné? Každou chvíli desinfikuji kliky, vypínače atd. Mám respirator a rukavice. Jak jste to dělali vy? Všem moc děkuji za rady 🌹

Dělej to jak dosud, nebo aspoň dodržuj dvoumetrový odstup. 14 dní je nic, izolace se na něm v negativním slova smyslu nepodepíše. A pořád měj na mysli, že existuje něco jako dětský postcovidový syndrom. Je sice nevýhoda, že je sám a nemáte nikoho dalšího, s kým by mohl být zavřený v pokojíčku, ale já bych se izolovala taky. Aspoň v prvních dnech. Nechala bych někoho nakoupit za dveře tak, aby se dítě mohlo obsloužit samo, včetně hotovek, které si ohřeje v mikrovlnce. Týden, deset dní je nic, oproti tomu, jaké to může mít důsledky. V této době bych mu nechala bez omezení televizi i mobil s přiměřeným obsahem. Je v karanténě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15417
18.2.21 10:31

Pokud nemáš těžké příznaky, tak ta izolace není nijak extra důležitá - máš pak nějakou nižší nálož. Tak nos doma roušku a pořádně větrej a nesdílej s dítěte nádobí, ale jinak ho fakt nemusíš 14 dní zavírat v pokojíčku.

Malé dítě to spíš nechytí a pokud ano, tak mívá ještě mírnější příznaky, než dospělý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
18.2.21 10:36

Chápu tvůj strach, ale nemyslíš si, že tato izolace malému spíše škodí? Jak si myslíš, že se bude cítit za týden? Co za týden, za 3dny? Pořád sám, zavřený v pokoji :(
Nosila bych respirátor, to klidně jo, ale normálně bych si s ní hrála, věnovala se mu, jen když třeba obědváš, tak bych ho poslala do pokoje…víš co, jistý risk to je, ale stalo se, stalo a jsou opravdu i mnohem horší nemoci.
Chodí ti do školy/školky? Pokud ano, může to chytnout i tam, člověk se asi neubrání :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9028
18.2.21 10:37
@mama67 píše:
Tak asi abych ho nevystavovala přímé nákaze, ne? Mě je chvílema dost zle, neumím si představit že to má i malý 😒

Prime nákaze už jsi ho vystavila. Je blbost ho někde izolovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10393
18.2.21 10:39
@mama67 píše:

A s čím chceš tedy poradit? Normálně nos doma roušku, hodně větrej atd :nevim: Opravdu není nutné ho na tak dlouho úplně izolovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5816
18.2.21 10:40

Neřeš to. Já jsem se od dítěte neizolovala. Ostatně jako 14 dní aby dítě 2 roky nevidělo mámu? Samozřejmě dodržovat pravidla. Stačilo že jsme 14 dní nechodily na procházky jen po dvorku či do sadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15463
18.2.21 10:43
@mama67 píše:
14 dní nedá, to je jasné..myslela aspoň pár dní, aspoň trochu snížit riziko nákazy..je to svinstvo,, nechci aby toho chytil 😟

Byla jsi nakažlivá i v době, než jsi měla příznaky, čili on už tomu stejně byl vystavenej. Dodržovala bych základní pravidla jako při jiné nemoci - hodně větrat, nelíbat ho, nejíst stejným příborem, mýt si ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 10:51

Uf, my teda byli doma s nemocnými solidární a Covida jsme si předali všichni. :mrgreen: Neumím si představit, že bych dělala takové manévry. To chudák dítě, teda. Potřebuje spíš uklidnit, že o nic nejde a maminka bude v pořádku (ty děti jsou z toho kolikrát hodně vyplašené) než že ho budeš utvrzovat v tom, že je strašně nebezpečné se nakazit a musíš ho před tím ochránit za každou cenu.

• Citovat
  • Nahlásit
19390
18.2.21 10:55

My jeli všichni dohromady. Malá, když měla teploty, tak na mě ležela několik dnů namáčklá a občas se namáčkl i ten mladší. Jen jsme se snažili hlídat nádobí, žádná líbačka, ale separace fakt nee. Frčela online výuka a po večerech společenské hry a pohádky. Představa, že dítko zavřeme do pokojíčku, to by z toho mělo trauma na roky :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat