Jak se starat o dvojčata

7.8.13 13:19

Jak se starat o dvojčata

Chtěla jsem se podělit o zkušenosti…
Moje dvojčátka jsou teď tři měsíce stará. Všimla jsem si v poslední době, že na sebe hodně reagují, když začne plakat jeden, tak pláče i druhý. Takže v efektu ani nevím, u kterého je vlastně nějaký problém:) Taky na sebe hodně žárlí, tak když chci jednoho pomazlit, tak druhý začne plakat a nebo když krmím (což dělám zároveň - UM) a jeden dopije dřív, tak závidí druhému že ještě pije a poplakává:) je to občas vtipný, ale občas to je o nervy:) Taky jsme měli teď problémy s kolikami, ale naštěstí jsem zjistila, že jeden se uklidní na bříšku a druhý, když mu zvedém nožičky do klubíčka. Předtím jsem zkoušela kapičky, cvičení, obkládky, rektální rourky, teploměr, ale přišla jsem na to, že u každého platí něco jiného a tohle je nejjednodušší. Taky jsme přešli z Nutrilonu na Nutra Defense. Po Nutrilonu měli často zácpu. Kojení jsme nezvládali. A jak to máte vy s dvojčátky? Máte nějaké triky jak na ně? Koupete je zároveň nebo po sobě, mi přijde, že si závidí i to koupání:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2019
7.8.13 13:27

@Petulinka Simi -najdi si diskuzy Dvojčátka 2013 a běž mezi ně. Oni si tam navzájem radí, co a jak. Hodně jich má podobně staré miminka, jako ty. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
7.8.13 13:33

Ahojky, tak já mám trochu starší dvojčátka, je jim 14m, ale na toto období si moc dobře vzpomínám. Kluci teda na sebe nežárlí, to až ted, kdy se z Kubíka stal mamináč, ale jinak s tím krmením. My jsme kojili jen 2m, pak jsme přešli na UM, vyzkoušela jsem všechny a nejvíc nám sedělo mlíčko od Hami, krásně se jim upravilo kakání a zmizely i prdíky. Navíc po Hami hajaja spinkali celou noc, což je u dvojčátek k nezaplacení. Koupali jsme po jednom, jednoho tatínek jednoho já, nebo jen já. Byly to rychlovky. Ted už koupeme ve velké vaně dohromady.Je to trapné, ale musíš vydržet. Každopádně mít dvojčátka je úúúžasné, počkej pozděj, jak si budou hrát a vykládat si, to je nádhera fakt :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10872
7.8.13 13:34

Nevim, jestli tě uklidnim, ale bude to horší a horší :mrgreen: S tim žárlenim… ale zase lepší v tom, že se naučí říkat, co chtějí a potřebují a navzájem se doplňovat!!! Já včera už jednu musela plácnout po ruce, protože mi ubližovala a byla několikrát pokárána… a? začala s ní brečet i druhá, že jsem udělala sestřičce bebí a to bolí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
7.8.13 13:37

Naši kluci se koušou, tahají za vlasy… taky dostávají po rukách, ale nemá to žádný účinek :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.13 13:42

Tak zkusím chvíli zůstat u Nutra Defense a uvidíme, zatím používáme druhý týden a jsem docela spokojená, akorát máme asi víc prdíků. Ty rychlovky co se týče koupání moc dobře znám:))) to není žádné dlouhé koupání a hraní:) Děláme v podstatě vše v rychlosti:) ještě máme problém s pasením koníčků. Jeden to umí krásně, ale ten druhej je strašně línej. Nechce se mu, většino jen leží a úplně na to kašle:) občas ho dávám na sebe a to mu docela jde, ale na podložce nemá zájem. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.13 13:44

Tak koukám, že se máme na co těšit, asi budou taky pěkně zlobit:) když jsou v postýlce vedle sebe tak už teď si dávají co proto:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
7.8.13 13:45

Tak jak kdy, někdy se i hladí :-D, ale máte se na co těšít a to myslím v tom pozitivním :-) jen to bude náročnější

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
7.8.13 13:48

Taky mi nechtěli pást koníky, neboj vše doženou, kluci prostě nebyli rádi na bříšku, vždycky to máme tak, že jeden začne něco dělat a ten druhý to dělá za pár dní taky. Hlavně nesrovnávej s jinýma, já to dělala a byla jsem nešťastná, že jiné děti jsou dopředu, ale vše příjde :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
7.8.13 13:50

Zkoušela jsi espumisan a bio gaya? (nevím jak se to píše :lol: ), nám pomohla kombinace tohoto + polštářek s peckama z dm, ten koluje po všech kamarádkách

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.8.13 10:54

Mám teď Espumisan a Swiss laktobacilky a problémy jsou fuč:) Mám opět spokojená miminka, zaplať pánbůh za ty dary:) To pasení koníčků je taky u nás problém, taky nesnáší ležení na bříšku, po chvilce strašně řvou a jeden se umí i převrátit na záda:) takže často podvádí:) Já s tím problém nemám, ale doktorka mě vždy upozorňuje, že musíme cvičit, cvičit, cvičit, tak děláme často letadlo a přitom docela hlavičku zvedají. Uvidíme jak to půjde dál. Každopádně mám dva lenochy:))))a měli jste problém s příkrmy? Nebo je papali s chutí od začátku? To nás čeká za chvíli a jsem na to zvědavá:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
9.8.13 10:58

My dávali příkrmy už od 4m, takže nám to docela šlo. Každopádně jsem nedávala kašičky do lahviček… pěkně na lžičku ať si zvykají. S jídlem je to jak kdy, někdy papáme hodně a někdy vůbec, což nervačím. Jídlo vařím, dělám si zásoby do mražáku, protože kdybych to měla kupovat, tak se nedoplatím. Ono je to stěma penězma problém, když jsou 2 děti :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.8.13 11:24
@janickazl píše:
My dávali příkrmy už od 4m, takže nám to docela šlo. Každopádně jsem nedávala kašičky do lahviček… pěkně na lžičku ať si zvykají. S jídlem je to jak kdy, někdy papáme hodně a někdy vůbec, což nervačím. Jídlo vařím, dělám si zásoby do mražáku, protože kdybych to měla kupovat, tak se nedoplatím. Ono je to stěma penězma problém, když jsou 2 děti :-(

Taky chci dávat už od 4 měsíců příkrmy právě. Taky budu zkoušet hned od začátku lžičky, ať si zvykají. Já mám zatím žrouty, ale to se možná časem změní. Taky budu vařit, když sleduju ceny příkrmů, tak to by se člověk opravdu nedoplatil. Nevím, co je na tom tak drahé, prostě jen firmy využívají situace, protože ví, že děti jsou a budou a maminky to koupí, hlavně je hodně ženských, které nevaří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.13 10:44

sice jsem dcera ale už asi chůva na plnej úvazek

Nám se narodiladvojčata a upřímně je to děs! :( ten jejich řev se nedá vydržet. Narodila se bíba a ledinek. málo komu se podaří mít dvojčata zvláště holku a kluka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
11.12.13 11:19

Nebojte vše se upraví, moje dvojčata mají 18 m a zatím to zvládám, jsou prostě hezké chvíle a taky strašně náročné chvíle. My třeba už 3 noc nespíme vůbec, padám na hubu a sotva stojím na nohách, ale když se na vás potom usmějí, tak jim opět podlehnu :-). Mít dvojčata je fakt náročné a věřím že to bude čím dál těžší, ale je to fakt dar, tak si ho važme. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama