Jak se stát dětskou doktorkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
gatval
Nováček 2 příspěvky 23.10.18 16:12
Jak se stát dětskou doktorkou

Ahoj, právě jsem v 9. třídě a chtěla bych být dětskou doktorkou, mohli byste mi prosím Vás poradit co a jak vystudovat a jak dlouho to bude trvat?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tarjei
Závislačka 4155 příspěvků 23.10.18 16:14

Nejdriv gympl 4 roky, pak medicinu 6 let a pak atestaci na pediatrii.

vokishka
Extra třída :D 12912 příspěvků 23.10.18 16:15

gympl a lékařskou faktultu, to ale není tak těžké zjistit na netu.

ajmy
Kecalka 116 příspěvků 23.10.18 16:15

Gympl a medicína… Hlavne nechod na zdravku, od tama se na zadnou poradnou VS nedostanes…

blumen
Hvězda diskuse 42921 příspěvků 23.10.18 16:21

@gatval gympl. VŠ 6 let. Atestace minimalne za dalsich 5. Do toho sluzby, porad v praci, malo casu na rodinu. Bych se zamyslela hlavne nad timto do budoucna, zda to za to stoji.

Agrion
Závislačka 2801 příspěvků 23.10.18 16:26

@blumen Zrovna pediatrie je obor, ktery se da delat i s rodinou .....
@gatval Pokud to opravdu chces delat, tak s chuti do toho. Nejdriv gymnasium a pak lekarska fakulta… pokud vis uz ted, ze chces delat detske, tak 2.LF v Motole ;)

ajmy
Kecalka 116 příspěvků 23.10.18 16:29

@blumen Kdyby takhle uvažoval každý, tak děti podle tebe vymřou, protože je nebude mít kdo ošetřit. Pokud jí to baví a chce se tomu věnovat, tak proč ne. Ve které práci dneska nemusí trávit hodiny navíc, pokud si chce vydělat?

astoret
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 23.10.18 16:31

Ted jsem cetla jak meni prijimacky na lekarske fakulty, hooodne matematiky, pak chemie a biologie, pokud ti tyhle predmety nejdou.. Kazdopadne nejlepsi je gympl s prirodovednym zamerenim nebo jeho rozsirenou vyukou, obor si pak volis na fakulte a delas atestace.. Je to beh na dlouhou trat :)

ajmy
Kecalka 116 příspěvků 23.10.18 16:32

Nenech se tady odradit. Pokud je to něco, co chceš doopravdy dělat a baví tě to, tak ten čas za to stát bude… Dětských lékařů je málo, ještě se o tebe poperou…

Jana-86
Povídálka 49 příspěvků 23.10.18 16:43
@ajmy píše:
Gympl a medicína… Hlavne nechod na zdravku, od tama se na zadnou poradnou VS nedostanes…

Ano, ale z toho důvodu, že se tam teď vyučuje obor zdravotnický asistent. Jinak smysluplnost SZŠ také nechápu, jelikož ve většině vyspělých státech je obor všeobecná sestra pouze vysokoškolský.

blumen
Hvězda diskuse 42921 příspěvků 23.10.18 16:49

@Agrion @ajmy pisu jen svou zkusenost. At vi, do ceho jde. A mel by tak uvazovat kazdy a zvazit pro a proti a az pak studovat.

@Agrion kamaradka mela nedabno syndrom vyjoreni v pediatrii v nemocnici a to ji neni ani 35, proste 9 sluzeb mesicne se na ni podepsalo. :nevim:

A ja bych si vybrala jine povolani, snad si dcera nevybere medicinu. Asi tak. Mela jsem uvazovat zamlada jinak.

blumen
Hvězda diskuse 42921 příspěvků 23.10.18 16:50
@ajmy píše:
Nenech se tady odradit. Pokud je to něco, co chceš doopravdy dělat a baví tě to, tak ten čas za to stát bude… Dětských lékařů je málo, ještě se o tebe poperou…

Ano, lekaru je vseobecne malo.

růžový achát
Kelišová 5145 příspěvků 23.10.18 16:55
@Jana-86 píše:
Ano, ale z toho důvodu, že se tam teď vyučuje obor zdravotnický asistent. Jinak smysluplnost SZŠ také nechápu, jelikož ve většině vyspělých státech je obor všeobecná sestra pouze vysokoškolský.

8o Nejsou jen sestry jsme tady i my 8)

ajmy
Kecalka 116 příspěvků 23.10.18 17:28

@Jana-86 Tak szš není jen o všeobecných sestrách. A za tu almužnu, co tady sestry pracují by se jim moc nevyplatilo na to studovat 10 let…
Já jen píšu svou zkušenost, at si zakladatelka nemyslí, že by se třeba ze zdravky snáz dostala na medicínu. Nás takhle naletělo hodně :(

sagina
Echt Kelišová 7666 příspěvků 23.10.18 17:34
@ajmy píše:
Já jen píšu svou zkušenost, at si zakladatelka nemyslí, že by se třeba ze zdravky snáz dostala na medicínu. Nás takhle naletělo hodně :(

tak ale to snad nikdy neplatilo, že by se ze zdrávky líp dostávalo na medicínu, ne? že na medinu se chodí z gymplu, platilo už před revolucí (a po ní to se středním školstvím šlo do kopru, takže to platí obzvlášť). od nás šla na medinu jedna holka a ta sakra musela makat a musela si k přijímačkám pořídit gymnazijní učebnice, protože naše zdrávkové byly nevyhovující.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >