Reklama

Jak se stát lepším člověkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 11:56
Jak se stát lepším člověkem

Dobrý den, omlouvám se za anonym, je to pro mě citlivé, kdyžtak raději smazat.

Nevím, jestli nadpis vystihuje podstatu problému, možná spíš „jak být vyrovnanější“, ale cítím to i tak, že to spolu souvisí.

Díky nedávným událostem v mém okolí zesílil můj pocit, že bych chtěla prožít spokojenější, vyrovnanější život. Protože jsme tu opravdu jen na chvíli a zbyde po nás doslova jen pár věcí, které si s sebou nevezmeme… :,( Ale tenhle pocit v sobě nosím už dávno.
Byla jsem vychovávaná v duchu hesla „přej a bude ti přáno“ a ačkoliv si jej jako mantru opakuji každý den, ne vždy se mi podaří jej naplnit. Vedu spokojený život, nic mi nechybí, a přesto se dost často přistihnu, že mě spokojenost druhého (konkrétního člověka), kterého zrovna moc v lásce nemám, vyvede z míry a irituje mě. Nevím proč. S nikým dalším to tak nemám. A já bych to strašně ráda změnila. V sobě. A jelikož tahle cesta přijmout ji (je to vzdálená příbuzná, se kterou jsem v pravidelném kontaktu) na vědomé úrovni nefunguje, hledám cestu, jak změnit sama sebe. Své myšlení. Zapomenout staré křivdy. Co pomohlo vám? Jsem zralá na psychologa? Opravdu bych ráda změnila samu sebe, abych uměla lidi přijímat takové, jací jsou, ne takové, jaké bych je chtěla já, ale duchovní literatura, filozofie, náboženství ani nic podobného nepomáhá. Je nějaká cesta, jak pomoci sobě sama stát se lepším člověkem? Co pro to můžeme sami udělat? Jak tenhle pocit nejen chtít, ale opravdu zvnitřnit? Děkuji předem za zkušenosti a kultivovanou diskuzi.
Anonymní L.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineEmimin7
Echt Kelišová 8151 příspěvků 09.04.18 12:01

Podle mě musíš dělat něco, co tě naplňuje. To může být u každého jiné, takže je třeba zjistit, co to je pro tebe.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 12:09

@Emimin7 Děkuji za reakci. Mám skvělou práci, krásnou rodinu, svoje zájmy, já jsem ve SVÉM životě relativně spokojený člověk. Tohle asi není cesta, kterou hledám. Štve mě, že nedokážu mít radost ze štěstí druhého, i když by to i mně pomohlo žít lépe. Nějak se vnitřně přenastavit. Nevím ani, jak to vysvětlit. L.

Echt Kelišová 8151 příspěvků 09.04.18 12:15
@Anonymní píše:
@Emimin7 Děkuji za reakci. Mám skvělou práci, krásnou rodinu, svoje zájmy, já jsem ve SVÉM životě relativně spokojený člověk. Tohle asi není cesta, kterou hledám. Štve mě, že nedokážu mít radost ze štěstí druhého, i když by to i mně pomohlo žít lépe. Nějak se vnitřně přenastavit. Nevím ani, jak to vysvětlit. L.

Já se také neraduji ze štěstí druhých, to podle mě není nutné. Ale automaticky mám radost ze svého štěstí. Jestli jseš se sebou spokojená, pak mě jiná cesta nenapadá. :think:

Cepell
Povídálka 44 příspěvků 09.04.18 12:16

Ahoj, asi tuším jak se teď cítíš, protože já po jednom zamlklém a jednom nařízeném potratu taky cítím, že nejsem vnitřně spokojená. Nejhorší pro mě je závist těm co jsou těhotný nebo už děti mají. Říkám si proč někdo otěhotní aniž by dítě chtěl a ten kdo ho chce mít nemůže. Mám v práci čtyři kolegyně, které neřeší nic jiného než své děti a začínám je proto nenávidět. Jinak se mám dobře, mám skvělého manžela, klape nám to, rekonstruujeme domek, letíme na dovolenou ale vevnitř mně sžírá závist. Proto bych chtěla vyhledat odbornou pomoc.

Echt Kelišová 8151 příspěvků 09.04.18 12:26
@Cepell píše:
Ahoj, asi tuším jak se teď cítíš, protože já po jednom zamlklém a jednom nařízeném potratu taky cítím, že nejsem vnitřně spokojená. Nejhorší pro mě je závist těm co jsou těhotný nebo už děti mají. Říkám si proč někdo otěhotní aniž by dítě chtěl a ten kdo ho chce mít nemůže. Mám v práci čtyři kolegyně, které neřeší nic jiného než své děti a začínám je proto nenávidět. Jinak se mám dobře, mám skvělého manžela, klape nám to, rekonstruujeme domek, letíme na dovolenou ale vevnitř mně sžírá závist. Proto bych chtěla vyhledat odbornou pomoc.

Přesně tohle jsem myslel. Máš jakoby „všechno“, jen ti chybí to jedno, cokoli, co tě vnitřně naplňuje a bez čeho to nikdy nebude ono. Určitě vyhledej odbornou pomoc, to dokáže zázraky.

Kristanka
Závislačka 3593 příspěvků 09.04.18 12:26

Ja bych to neresila, cim vic se na to zameris, tim vic te to bude iritovat. Asis ji jeste neco neodpustila, nebo nemas vnitrne konflikt vyreseny… Treba to casem prijde samo.nac strikat blahem ze stesti druheho? :think: takovi ti slunickovi lide, kteri hazou usmevy na vsechny strany -kdeze je ten blinkaci smajlik? :mrgreen: zamerila bych se na sebe. Pokud ji nemas v lasce, tak ji nevyhledavej a je to vyresene :nevim:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 09.04.18 12:28

Myslím, že je pozitivní už to, že si tento fakt uvědomuješ. Tzn jsi na dobré cestě. SIce ti neporadím, protože mne napadá jen ta „duchovní literatura“, která na tebe nefunguje.
Zkus si ale na FB vyhledat Iveta Havlová. Publikuje super články, které mne třeba oslovily. Pokud tě osloví také, věřím, že ti může pomoci…
(Nemám žádný zájem ji propagovat, jen že mi padla do oka. Pokud to někdo berete jako reklamu, prosím admina, ať to smaže.)

Černá vdova
Echt Kelišová 8552 příspěvků 09.04.18 12:30
@Anonymní píše:
Dobrý den, omlouvám se za anonym, je to pro mě citlivé, kdyžtak raději smazat.

Nevím, jestli nadpis vystihuje podstatu problému, možná spíš „jak být vyrovnanější“, ale cítím to i tak, že to spolu souvisí.

Díky nedávným událostem v mém okolí zesílil můj pocit, že bych chtěla prožít spokojenější, vyrovnanější život. Protože jsme tu opravdu jen na chvíli a zbyde po nás doslova jen pár věcí, které si s sebou nevezmeme… :,( Ale tenhle pocit v sobě nosím už dávno.
Byla jsem vychovávaná v duchu hesla „přej a bude ti přáno“ a ačkoliv si jej jako mantru opakuji každý den, ne vždy se mi podaří jej naplnit. Vedu spokojený život, nic mi nechybí, a přesto se dost často přistihnu, že mě spokojenost druhého (konkrétního člověka), kterého zrovna moc v lásce nemám, vyvede z míry a irituje mě. Nevím proč. S nikým dalším to tak nemám. A já bych to strašně ráda změnila. V sobě. A jelikož tahle cesta přijmout ji (je to vzdálená příbuzná, se kterou jsem v pravidelném kontaktu) na vědomé úrovni nefunguje, hledám cestu, jak změnit sama sebe. Své myšlení. Zapomenout staré křivdy. Co pomohlo vám? Jsem zralá na psychologa? Opravdu bych ráda změnila samu sebe, abych uměla lidi přijímat takové, jací jsou, ne takové, jaké bych je chtěla já, ale duchovní literatura, filozofie, náboženství ani nic podobného nepomáhá. Je nějaká cesta, jak pomoci sobě sama stát se lepším člověkem? Co pro to můžeme sami udělat? Jak tenhle pocit nejen chtít, ale opravdu zvnitřnit? Děkuji předem za zkušenosti a kultivovanou diskuzi.
Anonymní L.

Budeš to muset vyhrabat někde v sobě. Když se někomu podaří něco, co bys chtěla, aby se podařilo i Tobě, tak si zkus promyslet, jak se k tomu dostat.
Já jsem ráda, když se lidem kolem mě daří. Kolikrát mám pocit, jako bych tu radost měla i já za toho druhého. Ráda sdílím s ostatními jejich úspěchy i ty jejich skvělé pocity.

Zkus se zamyslet nad tím, proč Ti vadí úspěch jiných, třeba pak přijdeš na to, co s tím udělat. :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 12:32

@Cepell Tak to by ti snad žádná z nás, které kdy tikaly biologické hodiny, nemohla mít za zlé. Pamatuji, že jsem ještě v době, kdy jsem o svém těhotenství netušila, měla v práci jednání s těhotnou náctiletou Romkou. V té době jsme se měli za sebou cca rok neúspěšného snažení. Asi si dokážeš představit moje „vřelé“ city k ní s břichem.
Právě taky uvažuju, jestli mi s tímhle může pomoct psycholog, psychoterapie… :nevim:
@Kristanka Bohužel v kontaktu jsme a budeme, s tím nic dělat nemůžu. Chci změnit sebe, situaci nikoliv. Víš, právě že je to rádoby ten sluníčkový člověk… Je to složité. L.

LadySi
Echt Kelišová 7872 příspěvků 09.04.18 12:34

Ahoj zakladatelko, zkus se na to podívat z pohledu toho, že máš toho člověka ve svém životě a ve své blízkosti pro nějaký úkol, aby tě něco naučila a posunula tě dál. Udělej si takové osobní pátrání, co ona má a ty ne a co konkrétně ti vadí. A pak ti to pomůže pro tebe, že zjistíš, co je jádrem pudla a pak můžeš s tou informací pracovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 12:34

@Gina108 Děkuji. Mrknu na to. L.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 12:51

@LadySi Ano, podobným způsobem se pokouším o tom přemýšlet. Že se mám něčemu naučit. Ale jsem jak Sisyfos - když už mám pocit, že jsem „tam“, v pohodě, nevadí mi, zase spadnu dolů. Je v tom kus neupřímnosti mezi námi. L.

Janli
Kelišová 5423 příspěvků 9 inzerátů 09.04.18 12:55

Já jsem podstoupila kineziologii. Nešla jsem tam kvůli vyřešení jednoho problému, ale chtěla jsem odstranit zasunuté bloky. Chodila jsem tam asi rok po dvou měsících a musím říct, že to ze mě udělalo jiného člověka.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 12:58

@Janli Muzes to popsat trochu vic prosim? L.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama