Jak se stát praktickým lékařem v Plzeňském kraji?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BigGold7
Kecalka 138 příspěvků 2 inzeráty 27.03.19 17:15
jak se stát praktickým lékařem v Plzeňském kraji?

Ahoj, jsem 4 roky po medicíně, toho času na mateřské dovolené. Už od školy přemýšlím nad tím, že bych chtěla být praktickým lékařem, ale dosud se nezadařilo. V posledním ročníku medicíny jsem obvolávala praktiky v Plzeňském kraji, zda by se mezi nimi nenašel školitel, který by se mě ujal…bohužel, nikdo školitele buď dělat nechtěl nebo byl již obsazený. :nevim:
Další rok jsem zkoušela výběrové řízení ve Fakultní nemocnici na rezidenční místo. Ano, byla jsem vybrána, ale nakonec mě nevzali jen kvůli změně od ministerstva zdravotnictví - nebyla jsem zapsána v oboru PL do června, což tuto informaci zveřejnili až po mém výběrovém řízení v srpnu :zed: :pocitac:
No a naposledy jsem zkoušela minulé jaro oslovit polikliniku, která praktika hledala.. řekli, že zájem mají, že je fajn že mám většinu kolečka za sebou, ale nakonec se mi pak už stejně neozvali. :,(

Jak mám docílit toho, abych se stala praktikem? Chtěla bych to ještě zkusit po mateřské, ale bojím se, že zase budu takto neúspěšná… Ideálně bych si přála školitele, který by se aspoň trošku věnoval a zacvičil mě k samostatné činnosti.

Reakce:
lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 27.03.19 17:26

Najdi si školitele, je jedno kde (asi tedy v rámci nějaké kliniky, doktoři nejsou, vezmou tě ). Až budeš mít atestaci, budeš si moc vybírat…

Ju21na
Kecalka 391 příspěvků 27.03.19 17:31

Jé, já bych u nás brala jiného praktika všemi 10 :mrgreen: Jsem že stejného kraje. Máme sice mladého, ale moc spokojená nejsem a nejsem jediná :( Jsme menší obec. Hlavně, aby opravdu pátral po příčině nemoci a ne, abych si hledala na netu, a pak doporučení na to vyšetření zadala po praktikovi.

cell
Echt Kelišová 8170 příspěvků 27.03.19 17:39

trochu mě děsí, že to řešíš na emiminu :think: musíš dále hledat školitele - seznam by měl být na stránkách Ministerstva

BigGold7
Kecalka 138 příspěvků 2 inzeráty 27.03.19 17:40

@lupilka.cz právě že školitele nemohu sehnat :(

BigGold7
Kecalka 138 příspěvků 2 inzeráty 27.03.19 17:43
@cell píše:
trochu mě děsí, že to řešíš na emiminu :think: musíš dále hledat školitele - seznam by měl být na stránkách Ministerstva

vím že je na stránkách ministerstva, jenže v době vyhlášení výběrových řízení jsou už všichni obsazení

cell
Echt Kelišová 8170 příspěvků 27.03.19 17:50

@BigGold7 : nějak se mi nezdá, že bys nemohla nikoho sehnat, ale budiž. Zkontaktuj řetězce (Mediclinic, EUC, Moje ambulance…), dej si inzerát do Tempusu (zdarma do časopisu i na web), inzerce je i na stránkách SPL (pokud jsi členm), možností je víc …

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 27.03.19 18:55
@cell píše:
@BigGold7 : nějak se mi nezdá, že bys nemohla nikoho sehnat, ale budiž. Zkontaktuj řetězce (Mediclinic, EUC, Moje ambulance…), dej si inzerát do Tempusu (zdarma do časopisu i na web), inzerce je i na stránkách SPL (pokud jsi členm), možností je víc …

Také se mi nezdá že bys nikoho nemohla sehnat. Zvláště pokud máš většinu kolečka odchozeno. Já třeba nic hledat nemusela, k práci na obvodě jsem přišla prakticky náhodou, také na mateřské. Už jsem tedy měla atestaci z interny v tu dobu. Ale aktivně jsem nic nesháněla, byla jsem oslovena a na mateřské jsem dodělala atestaci. Jihočeský kraj. Ale že by Plzeň byla přehlcena doktory to se mi nezdá. A inzerátů je všude plno. Mnohdy shánějí i netestované. Rozhodně ty řetězce jako Mediclinic, EUC klinic, všeobecný lékař podobně) Nedávno třeba sháněli do Sušice (řetězec všeobecný lékař).

Váš příspěvek
Reklama