Jak se stát zámečníkem beze školy a otevřít každý zámek ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1004
25.11.21 20:21

Krásný večer všem.

Dcera by chtěla být zámečníkem. Už delší dobu o tom mluví, dokonce si za peníze k narozeninám a z brigád koupila sadu na lockpicking nebo jak se to píše a zkouší doma.
Učnák na to tedy nemá. Jelikož studuvala gympl, tak jsme to doma trošku zamítli, že je to škoda i s její kapacitou aby nešla na VŠ a dělala zamečníka. Ještě ke všemu pěkná holka.

Nakonec po roce boju a hádek jsme udělali kompromis, že když odmaturuje a udělá zkoušky na VŠ zustane tam, že jí zaplatím nějaký zamečnický kurz každý rok k vánocum a pak se rozmyslí, zda si něco v oboru a nebo se vrhne na ty zámky, ale at má otevřený dveře zvlášt v dnešní době.

No a holka už je v prváku na VŠ a tedka je řada na mě abych zacálovala nějaký kurz.

Jenže nevím jak to chodí a ráda bych se poradila a zda to jde vůbec dělat beze školy a zda muže dělat zamečníka jako holka?

Není tu nějaká co má doma chlapa zámečníka a poradil by nám? Ideálně nějaký víkendový kurz do začátku a v Praze? Nebo kde hledat a čemu se vyhnout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
171
25.11.21 20:27

Kurz pro otevření každého zámku seženeš určitě na Žižkově, nebo Libeň? A asi i zdarma…. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34458
25.11.21 20:30

V jakémkoli vězení :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
25.11.21 20:32

@Conniie @Burj Chalifa

strašná sranda :roll: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2802
25.11.21 20:32

No…pokud nejsi trol, co se snažit najít návod na vykrádání, tak ti poradím, abyste holce nebranili v tom, co ji baví. Proč by nemohla být zamecnice s gymplem? Jestli je na VS jen kvůli tobe, tak tam stejně dlouho nebude. Já mám Mgr, červenej diplom, certifikát na tohle, kurz na tamto… a pokud se zadaří, budu se alespoň částečně živit šitím. Miluju to, baví mě to, snad mi to i jde, tak jako proč ne? Radši mějte doma zamecnici s titulem, než znudenou a nešťastnou ženskou na pro tebe vhodnější pozici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
25.11.21 20:35
@Midaku píše:
No…pokud nejsi trol, co se snažit najít návod na vykrádání, tak ti poradím, abyste holce nebranili v tom, co ji baví. Proč by nemohla být zamecnice s gymplem? Jestli je na VS jen kvůli tobe, tak tam stejně dlouho nebude. Já mám Mgr, červenej diplom, certifikát na tohle, kurz na tamto… a pokud se zadaří, budu se alespoň částečně živit šitím. Miluju to, baví mě to, snad mi to i jde, tak jako proč ne? Radši mějte doma zamecnici s titulem, než znudenou a nešťastnou ženskou na pro tebe vhodnější pozici.

určitě jdu hned někoho vykrást a proto se ptám na emiminu 8o :roll:

přijde nám škoda a zvlášt v dnešní době, navíc pro holku i možná nebezpečný jezdit někde v noci po bytech na zavolání a sama.

Ale prostě zatím chci jen kurz, zda jí to bude vůbec bavit nějak navážno…tedka si to šudlá jen doma…

proto se ptám na internetu jsou všechny kurzy staré a nebo je to takové divné celé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
25.11.21 20:38

Jinak na otevirání zámku existují i soutěžě v ruzných disciplinách po celém světě…sem ani nevěděla a ona kouká na ty videa a má tu sadu a baví jí to a chtěla by to dělat…

navíc pokud jí to bude bavit a pujde jí to muže se to učit i při VŠ…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12786
25.11.21 20:40

V Praze určitě Akademie řemesel Zelený pruh… ale teď koukám, že jako rekvalifikační kurz je to na 7 měsíců a za 37.000 Kč + 10.000 Kč zkouška 8o no, to se prohneš :mrgreen: ale bude to mít i se svářečským průkazem :palec:

jinak tedy ještě tam mají (letos měli, nevím, jak příští rok) kurz Drobné řemeslné opravy, součástí jsou i zámečnické práce. je to 5× hodiny za 2.500 Kč celkem, zámečnické práce jsou z toho jenom jeden den, nevím, jestli si může zaplatit jenom ty a zbytek ne :think:

zkus si stránky projít, jestli tam ještě něco najdeš, tohle jsem jenom tak narychlo koukla.
https://www.zelenypruh.cz/…-pro-dospele

https://www.zelenypruh.cz/…ace-23-003-h#…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12786
25.11.21 20:43
@V anda píše:
proto se ptám na internetu jsou všechny kurzy staré a nebo je to takové divné celé…

no, covid, no :nevim: já se taky vzdělávám při zaměstnání, v jiném oboru teda, ale taky z původně ročního kurzu už jsou roky dva a k závěrečné zkoušce se dostaneme až příští rok. dá-li Bůh a covid :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
25.11.21 21:22

@sagina no tohoto zámečníka určitě nemyslela. Obor zámečník se zabývá obráběním kovů to není o otvírání "dveří " ;) naučí se tam s pilníkem pilkou atd jediné dveře které tam člověk vidí jsou ty plechové od dílny.

Jinak dneska je tolik přípravku že obyč zámek otevře kdokoliv. Vozím tyhle základní věci jako planžety a tak běžně s nářadím ;) a už se několikrát vyplatily

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2056
25.11.21 23:33

Než na emiminu, bych se zašla poradit do nejbližšího zámečnictví. Možná ji někdo vezme do „učení“ nebo aspoň poradí. Tito lidé bývají srdcari.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1231
25.11.21 23:40

Zacala bych tim, ze si zjistim, co zamecnik vubec dela. Jinak zaplatíte tisice, abyste zjistili, ze o zamky tak uplne nejde. Ale muze vam vystrihnout pekny plot nebo koleje k altanu na zahrade :).
Na zamecnika nemusi byt babochlap. :nevim: Bavi ji jen ty zamky? Pak ma mozna v planu uplne jinou karieru :)
At se popta nejakeho zkuseneho zamecnika, co to obnasi. Mozna jsou i nejake vikendove workshopy.
Kdyz zjisti, ze ji to jako celek bavi a muze si dovolit studovat, tak at se prihlasi na ucnak.
Kdyz uz ma maturitu, tak je mozne, ze nebude muset chodit ma vsechny predmety. Proc by se logicky ucila cestinu na ucnaku, kdyz z ni uz ma maturitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
26.11.21 14:56
@JiříkMazlík píše:
@sagina no tohoto zámečníka určitě nemyslela. Obor zámečník se zabývá obráběním kovů to není o otvírání "dveří " ;) naučí se tam s pilníkem pilkou atd jediné dveře které tam člověk vidí jsou ty plechové od dílny.Jinak dneska je tolik přípravku že obyč zámek otevře kdokoliv. Vozím tyhle základní věci jako planžety a tak běžně s nářadím ;) a už se několikrát vyplatily

Dobre a kde tedy sehnat treba vikendovy kurz?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
26.11.21 14:57
@zrnko píše:
Zacala bych tim, ze si zjistim, co zamecnik vubec dela. Jinak zaplatíte tisice, abyste zjistili, ze o zamky tak uplne nejde. Ale muze vam vystrihnout pekny plot nebo koleje k altanu na zahrade :).
Na zamecnika nemusi byt babochlap. :nevim: Bavi ji jen ty zamky? Pak ma mozna v planu uplne jinou karieru :)
At se popta nejakeho zkuseneho zamecnika, co to obnasi. Mozna jsou i nejake vikendove workshopy.
Kdyz zjisti, ze ji to jako celek bavi a muze si dovolit studovat, tak at se prihlasi na ucnak.
Kdyz uz ma maturitu, tak je mozne, ze nebude muset chodit ma vsechny predmety. Proc by se logicky ucila cestinu na ucnaku, kdyz z ni uz ma maturitu.

Jakoze by po francouzkem lyceu a univerzite sla na ucnak? To nemyslite vazne 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1231
26.11.21 22:37
@V anda píše:
Jakoze by po francouzkem lyceu a univerzite sla na ucnak? To nemyslite vazne 8o

A proc ne? Je to snad pod uroven rodiny?
Vysoka skola remeslu nenauci a kdyz ho chce delat, tak proc ne? Vsak titul z VS ji zustane.
Kdyz jde o povest, tak at si udela teda nejakou strojirenskou vysku :nevim:
Nechapu, proc by to mel byt problem, naopak je super, ze ma ruzne zajmy a znalosti, ze kterych muze v budoucnu cerpat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat