Reklama

Jak se stavíte k filmům podle komiksů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Karlie
Stálice 59 příspěvků 17.02.18 06:58
Jak se stavíte k filmům podle komiksů?

Ahoj všem maminkám. :hug:
Normálně by mě asi úplně nenapadlo zakládat téma o tomhle, ale včerejší záležitost mě k tomu trošku nakopla. Ve škole se kluci (syn 3.třída) se spolužáky bavili o superhrdinech, Marvel a tak podobně a učitelka to zaslechla. Prý je sjela tím, že si myslela, že jsou to inteligentní kluci a že na takové kraviny nekoukají, že jim to nic nedává a tak podobně, že ten Iron Man ani pořádně není hrdina, že její syn z toho má zlé sny, že ona takové věci úplně nenávidí. :roll: Já I manžel jsme fanoušky Marvelu a ty filmy mají nejednu moc hezkou myšlenku. Říkala jsem si, že lidi třeba superhrdiny moc nemusí (nebaví je to) nebo je milují, ale že by je někdo vyloženě nesnášel? Jak se k takovým filmům (Avengers, Kapitán Amerika, Strážci galaxie, Thor aj) stavíte vy? Ve vztahu k dětem i k sobě. Nebudu vyvracet ničí názory ani nic podobného, jen mě zajímá jak k tomu přistupují ostatní. :kytka:

Příspěvek upraven 17.02.18 v 07:16

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 17.02.18 07:11

OMG. To mi připomíná matčina přítele, který vždy když jsme se chtěly dívat v TV na nějaký film made in USA tak spustil přednášku o tom, jak se na takové kraviny můžeme dívat, vždyť nám to nic nedává, je to slaboduché apod. Taky to byl učitel, ale omlouval ho věk 8)
Myslím si, že by se učitelka měla zdržet takových osobních komentářů, podle mě to není vhodné. Zvláště, pokud se prostě bavili mezi sebou a netahali to do vyučování. Myslet si může, co chce, ale měla by se ovládat. I když je mi jasné, že spoustě učitelkám tohle bude činit problém.
Jinak Marcel i DC filmy miluju, prostě mě to baví a je mi jedno, co si o tom kdo myslí. Kluky mám ještě malé (školka), sice už mají věci se Spidermanem a Batmanem, ale vlastně ještě moc nevědí, o co jde, dotáhli to ze školky, ale na filmy mají ještě spoustu času. Ve třetí třídě nevidím problém.

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 17.02.18 07:14

Filmy jim nepoustim, na to mi prijdou jeste mali (6 a 9), ale mame doma par detskych komiksu. Chtela jsem, aby kdyz se bavi ve skolce o Spidermanovi, aby vedeli, kdo to vlastne je. Takze klasika Iron man, Captain Amerika, spiderman, Hulk, Thor apod. Mne to prijde v pohode, proste jak bajni hrdinove. Vzdyt je to pohadka. Rekla bych, ze o nich prave ucitelka nic nevi. Resp. kdyz zna jen filmy prave, tak je dost omezena v rozhledu.

Anna85
Kecalka 325 příspěvků 17.02.18 07:18

Ja tyto filmy videla úplně všechny, nektere vickrat. Moc se mi líbí od mala :)
Kdyz o to casem bude jevit syn zajem, at se klidne podiva. Ale adekvatne veku, zase na nejake krvaky ma casu dost

lucenka
Vesmírná mluvilka 32076 příspěvků 17.02.18 07:21

Přijde mi to jako hloupost a klukovi to nepouštím a ani v dohledné době to neplánuju. Je mu 7. Naštěstí u nich ve škole na to děti taky nekoukaji

Karlie
Stálice 59 příspěvků 17.02.18 07:23

@lucenka V čem je to pro tebe konkrétně blbost? Nevyvracím ti tvůj názor, jen se ptám. :)

lucenka
Vesmírná mluvilka 32076 příspěvků 17.02.18 07:25
@Karlie píše:
@lucenka V čem je to pro tebe konkrétně blbost? Nevyvracím ti tvůj názor, jen se ptám. :)

Přijde mi to moc agresivní… Na to, že se jedná vlastně o „pohádku“. Takže nevhodný pro malý dítě. Ale mne se tohle nikdy nelíbilo.

nozu
Extra třída :D 11575 příspěvků 17.02.18 07:27

Ja mam tyhle filmy rada. je to takova pohadka pro dospele. myslim, ze filmy nemusi jen vychovavat, mohou i bavit bez hlubokomyslnych poslani.

Karlie
Stálice 59 příspěvků 17.02.18 07:28

@lucenka Ona to není úplně pohádka, jsou to prostě sci-fi, no… V kině na tom vidíš dvanáctileté i padesátníky. :mrgreen:

Karlie
Stálice 59 příspěvků 17.02.18 07:30

@nozu A přitom to tu myšlenku opravdu má, a docela hlubokou, i chemii mezi postavami a tohle všechno… Někdy mi ti Avengers přijdou smysluplnější a hlubší než „normální“ filmy. :D

lucenka
Vesmírná mluvilka 32076 příspěvků 17.02.18 07:30
@Karlie píše:
@lucenka Ona to není úplně pohádka, jsou to prostě sci-fi, no… V kině na tom vidíš dvanáctileté i padesátníky. :mrgreen:

A právě proto to podle mě není vhodné pro malé děti, což třetí třída ještě prťata jsou.. Tebou zmíněných 12 jim není.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 17.02.18 07:32
@Karlie píše:
Ahoj všem maminkám. :hug:
Normálně by mě asi úplně nenapadlo zakládat téma o tomhle, ale včerejší záležitost mě k tomu trošku nakopla. Ve škole se kluci (syn 3.třída) se spolužáky bavili o superhrdinech, Marvel a tak podobně a učitelka to zaslechla. Prý je sjela tím, že si myslela, že jsou to inteligentní kluci a že na takové kraviny nekoukají, že jim to nic nedává a tak podobně, že ten Iron Man ani pořádně není hrdina, že její syn z toho má zlé sny, že ona takové věci úplně nenávidí. :roll: Já I manžel jsme fanoušky Marvelu a ty filmy mají nejednu moc hezkou myšlenku. Říkala jsem si, že lidi třeba superhrdiny moc nemusí (nebaví je to) nebo je milují, ale že by je někdo vyloženě nesnášel? Jak se k takovým filmům (Avengers, Kapitán Amerika, Strážci galaxie, Thor aj) stavíte vy? Ve vztahu k dětem i k sobě. Nebudu vyvracet ničí názory ani nic podobného, jen mě zajímá jak k tomu přistupují ostatní. :kytka:Příspěvek upraven 17.02.18 v 07:16

Měla pravdu. Marvel filmy jsou kraviny bez obsahu. Sry.

Ornwen
Závislačka 4366 příspěvků 17.02.18 07:33

@lucenka a jak vlk sezere karkulku a babicku a myslivec mu zaziva rozrizne bricho ti prijde ok? Nebo ze vlastni otec necha deti v lese, aby s uz nemohly vrátit domu? O " hlavička bez telicka a telicko bez hlavy" ani nemluve (Vodnik)

@Karlie jsou lidi, kteří proste cokoliv, co je komiks budou povazovat za pokleslou zabavu. Tak to prostě je. Blby, ze to ucitelka ventliluje, ale nas cestinarka treba považovala za povl i fantasy a sci-fi zanr a klidne to rekla. Ale uz to bylo na stredni, tak jsme si mysleli svoje.

Karlie
Stálice 59 příspěvků 17.02.18 07:33

@lucenka Není, ale vzhledem k tomu, že kluk je dost přemýšlivý a s mužem koukáme na tohle často, kouká s námi. Vysvětlujeme, bavíme se o tom. Včera jsme byli i v kině na Black Panthera (12+) a s doprovodem v pohodě pustí.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32076 příspěvků 17.02.18 07:36

@Ornwen tak Kytici kluk ještě nezná. A v českých pohádkách nejsou krvavé záběry… Narozdíl od komiksových filmů

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Zamilovaná Andrea Pomeje: S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu: Dejte pokutu všem, nebo uvidíte!

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >