Jak se to mění s věkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rejžička
Kelišová 6173 příspěvků 31.08.18 08:29
Jak se to mění s věkem?

Holky, už delší dobu mi vrtá hlavou jedna věc.. Odjakživa se sama zabavím, spíš mám pocit, že nestíhám, nestíhám ani číst, času je strašně málo. Za chvíli mi bude 40 a tak si říkám - Bude to i potom stejné? Bude mě bavit číst, jezdit na kole atd., všechno to, na co mám teď pocitově málo času? Nebo mi to časem bude fuk, odložím koníčky a spíš se budu nudit?

Jak to máte vy? :kytka: :nevim:

Když to řeknu hloupě jde mi o to jestli se snažít stihnout toho co nejvíc, tzv. si užít. Nebo to neuteče a do řekněme 50ti, 6Oti na tom budu pocitově stejně, bude mě to bavit pořád.
Vím, asi hloupá otázka, ale mě to trápí, jsem trdlo, no. :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
freeport
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 31.08.18 08:31
@rejžička píše:
Holky, už delší dobu mi vrtá hlavou jedna věc.. Odjakživa se sama zabavím, spíš mám pocit, že nestíhám, nestíhám ani číst, času je strašně málo. Za chvíli mi bude 40 a tak si říkám - Bude to i potom stejné? Bude mě bavit číst, jezdit na kole atd., všechno to, na co mám teď pocitově málo času? Nebo mi to časem bude fuk, odložím koníčky a spíš se budu nudit?

Když to řeknu hloupě jde mi o to jestli se snažít stihnout toho co nejvíc, tzv. si užít. Nebo to neuteče a do řekněme 50ti, 6Oti na tom budu pocitově stejně, bude mě to bavit pořád.
Vím, asi hloupá otázka, ale mě to trápí, jsem trdlo, no. :think:

Taky mám někdy takový debilní myšlenky. Mně je o dva víc a v pohodě. Taky nestíhám, nevím co dřív, práce, domácnost, děti, nějaký ten sport, kurz angličtiny, víkendy s přáteli, cestování. Chtěla bych aktivní co nejdéle, prostě nehledět na věk, ale žít tak, jak se cítím. Zatím je to super.

ka2ka
Extra třída :D 13147 příspěvků 31.08.18 08:37

budeš to mít takový jaký si to uděláš v hlavně ,když se ve 30 rozhodneš že už nemůžeš tak nemůžeš

nozu
Extra třída :D 11755 příspěvků 31.08.18 08:39

@rejžička to jako myslis, ze den po 40. narozeninach maji vsichni povinnost si po prichodu domu sednout na kanape a koukat z okna? no, nejak jsem si toho u sebe nevsimla :lol: vek je jen cislo. dulezite je, jak se vnimas ty sama a jak jsi aktivni.

Malaga
Generální žvanilka 24872 příspěvků 31.08.18 08:42

Tohle přece není vůbec o věku ;) , je to o osobním nastavení. Řešíš, jestli máš na to skočit a „užít si“ dokud to jde, takže evidentně nějaké rezervy tam jsou…takže je to i o tom jak moc je to pro tebe důležité.....když to odsouváš teď, je možné, že z různých důvodů to budeš odsouvat i po čtyřicítce…

rejžička
Kelišová 6173 příspěvků 31.08.18 08:47

@Malaga Neodsouvám, spíš mám pitomou obavu, že mě to pak všechno přestane bavit :oops: :D :D

ka2ka
Extra třída :D 13147 příspěvků 31.08.18 08:48

@rejžička kolik ti je?

freeport
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 31.08.18 08:49
@ka2ka píše:
@rejžička kolik ti je?

píše, že jí bude 40

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 31.08.18 08:50

Skoro bych řekla, že jestli nebudeš typ pecivála, tak časem odložíš ty „starosti“ a budeš se věnovat těm koníčkům.
Ale je to na povaze člověka.
Někdo si sedne doma na prdku, někdo „začne žít“ ;)
Znám lidi okolo padesátky ty i ty.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 31.08.18 08:52
@rejžička píše:
@Malaga Neodsouvám, spíš mám pitomou obavu, že mě to pak všechno přestane bavit :oops: :D :D

bavit asi ne, ale některým lidem to znemožní třeba zdravotní potíže.
Já sem zastáncem toho takové věci neodkládat, nevíš dne ani hodiny, abys jednou nelitovala, že si něco ve čtyřiceti odložila kvůli uklizenější domácnosti nebo projektu do práce a v padesáti na to nebude sil nebo zdraví… :think:

Boeing737
Stálice 92 příspěvků 31.08.18 08:54

Já mám v plánu se všem koníčkům věnovat, dokud to zdraví a síla dovolí. Už několikrát se ke mně dostalo video z agility, kde se psem běhala sedmdesátiletá babička. Prostě boží. :dance: Ostatní koníčky jako čtení, psaní a šití mi asi zůstanou do smrti.

warita
Echt Kelišová 8471 příspěvků 31.08.18 09:01
@rejžička píše:
@Malaga Neodsouvám, spíš mám pitomou obavu, že mě to pak všechno přestane bavit :oops: :D :D

me teda prestalo bavit cist a to tak ze uplne. Tim myslim knizky a stalo se to davno pred 40, neb mi 40 jeste neni.Hodne veci, ktere me bavily v mladi me uz nebavi. Zase me bavi jine veci.

Kolik mas deti a kdy chodi spat, ze nemas zadny cas na sebe?

sirikit
Nadpozemská drbna 26449 příspěvků 31.08.18 09:02
@rejžička píše:

Vím, asi hloupá otázka, ale mě to trápí, jsem trdlo, no. :think:

50+ ,pořád mě všecko baví jako ve 30 a pořád ani zdaleka nestíhám všecko, co bych stíhat chtěla. :zed: A maluju si, že třeba o 15 let později už budu mít víc času a konečně zajedu, skouknu a přečtu všecko to, co bych teď chtěla a den je tak nesmyslně krátkej. :cert: :cert:
Vůbec mě nenapadlo uvažovat, že mě to pak už nebude bavit. 8o :think:

honzek86
Kecalka 259 příspěvků 31.08.18 09:04

Sice je mi teprve 32, ale straší mě to taky. Jako chlap nemám čas fakt vůbec na nic. Ani si večer tu knížku nepřečtu, páč řešíme hypotéku, rekonsturkce, tak ležím na netu a v papírech. Optimismus mi dodávají moji rodiče.
Moji rodiče teď mají 55 a jsou to úplně normální lidi z vesnice. Ségra vylítla z hnízda jako poslední, tento rok. Nejvíce se jim ulevilo, když jsme z domu odešli já a brácha. Neskutečně chytili druhý dech :) táta začal studovat dálkově druhou VŠ, ne kvůli práci, ale pro zábavu. Na VŠ jezdí 1× za 6 týdnů, skámošil se se spoustou rozumných profesorů a studentů, sedí týden na Kampě a pijou pivo a protože jsou to staří pardi, nemusí šetřit a ostatní studenti jen čumí. Neskutečně čte, doučil se 3 další jazyky a čte i originály (mj. Řecky a v Latině). Chodí 1× týdně cvičit a v kondici by trhnul kdejakýho 25-letýho blbouna, co vysedává u tabletu. Máma zahradničí jako nikdy, taky jen pro radost. Taky přečte tuny knížek. Nevaří z povinnosti, ale rovněž pro radost, učí se italskou a řeckou kuchyni. Spolu a hlavně bez dětí jezdí 3-4× ročně na dovolenou, hlavně wellness, občas moře a hlavně po ČR. Táta hodí kola do dodávky a jedou objevovat. Zrovna teď drandí na kolech na Táborsku. U toho všeho samozřejmě pracují, nejsou to milionáři za vodou, ale nejvíc asi udělá poslat děti do háje. Najednou neví co s časem.

Pohled na ně, jak si teď užívají mě neskutečně motivuje a mám radost. Chuť tam rozhodně je.

To ale neznamená, že budu čekat až cinkne padesátka. To, že hniju ve 32 letech mě strašně sejří a snažím se s tím něco vymyslet. Člověk v tomhle věku spadne rovnýma nohama do práce, rodiny, povinností a neumí v tom chodit… ale dělá mi dobře vědět, že až cinkne 50, tak to pro mě nekončí :mrgreen: pokud nebudu tak blbej, že si třeba v 48 zlomím záda na motorce…

Ijen
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 31.08.18 09:07

Nejsem priznivcem odkladani zazitku na stari. Vnimani a prozitky se s pribyvajicim vekem meni, k tomu ubyva fyzicka sila a pripadne zdravotni komplikace naopak pribyvaji. Samozrejme je to i otazka vnitrniho nastaveni, a taky vysledek tveho zivotniho stylu. Podivej se na sve rodice a prarodice jak ziji/zili, jake jsi prevzala vzorce chovani. Muze ti to napovedet.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >