Jak se tvoří mateřské mléko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Annienn
Nováček 4 příspěvky 17.03.18 18:20
Jak se tvoří mateřské mléko?

Všude se dočtu, že mléko se tvoří až během sání tak proč se tedy nalévají prsa?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineTableta
Závislačka 3729 příspěvků 17.03.18 18:22

Během sání se mléko tvoří zhruba ve 3m dítěte :think:

Russet
Echt Kelišová 8249 příspěvků 17.03.18 18:23

Asi se nalejí, sáním se tvoří nové a nové mléko, ne?

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 46925 příspěvků 1 inzerát 17.03.18 18:31

Píšou to, ale podle mě je to blbost. Jedna to prostě neni bezedný, prostě to dojde a musí se dát čas vytvořit nový. zároven to, že dojde, je signál pro zvýšení pro tvorbu pro příště, ale nevytvoří se hned, na počkání. To by pak mohla ženská na odsávačce viset kontinuálně a furt by to teklo od začátku do konce stejně. Navíc je to tak složitý proces, složení, že není možný to vytvořit nějakou filtrací krve hned, na počkání.

P4ja
Závislačka 4498 příspěvků 17.03.18 18:34

@Annienn ASi proto, že se na to prsa musí připravit. Prsní žlázy zvětšit. A pracují hormony.

tejuho
Ukecaná baba ;) 1877 příspěvků 17.03.18 18:47

http://www.kojeni.cz/…zura-kojeni/
od strany 3 je vse vysvetlene :mavam:

Ploskutáček
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 17.03.18 18:52

Takovej mléčnej bar :mrgreen:

Františka85
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 17.03.18 19:07

Nevím jak u normálních lidí, ale u mě to bylo takhle: S prvním dítětem se mi prsa nalévala hrozně do zásoby, často mokré oblečení, postel… S druhým jsem měla prsíčka po tatínkovi a mléko se tvořilo víc až při kojení.

Paní Colombová
Kecalka 195 příspěvků 17.03.18 19:29

Vzhledem k tomu, ze kojim porad i starsi, tak mam prehled :lol: obcas mi dcera u jednoho prsu rekne, ze nema mlicko(i ja citim, ze je prso asi prazdne) a po chvilce citim takove to tlakove spusteni mlika a zacne tect (dcera sama rekne ze uz tece) stava se to jen u toho jednoho prsa, druhe je plnejsi a vzdy bylo-to ma vzdy ta mladsi.

Annienn
Nováček 4 příspěvky 17.03.18 19:54

Holky, ptam se, protoze mam 2- mesicni holcicku, kterou plne kojim. Prsa se mi nalevaji jen obcas. Snazim se kazdy den odsavat mleko elektrickou odsavackou a vzdy odsaju strasne malo. Bojim se jestli mala ma dostatek mleka nebo mi jenom zuzla prso:/. Jinak pribira, ne jinak extremne hodne ale napr. za prvni mesic pribrala 930g.

Annienn
Nováček 4 příspěvky 17.03.18 19:57

@Paní Colombová
Muzu se zeptat, za priblizne jak dlouho se spusti mleko?:) Odsavam mleko a obcas o po 15 min nic netece:/

Paní Colombová
Kecalka 195 příspěvků 17.03.18 20:09

Asi 2-3 minuty? Chvilku saje na sucho a do 5min urcite se spusti…u odsavani se nemusi ten spousteci reflex asi ukazat. Kdyz odsavam (rukou) male na kasi, tak se taky ne vzdy spusti…ty jenom odsavas? A pijes dost? To ti po 15min mliko prestane tect nebo jako po 15min porad nic?

Paní Colombová
Kecalka 195 příspěvků 17.03.18 20:10
@Annienn píše:
Holky, ptam se, protoze mam 2- mesicni holcicku, kterou plne kojim. Prsa se mi nalevaji jen obcas. Snazim se kazdy den odsavat mleko elektrickou odsavackou a vzdy odsaju strasne malo. Bojim se jestli mala ma dostatek mleka nebo mi jenom zuzla prso:/. Jinak pribira, ne jinak extremne hodne ale napr. za prvni mesic pribrala 930g.

Uz to vidim :mrgreen: a proc odsavas?

Petule030
Kelišová 5637 příspěvků 17.03.18 20:17

@Annienn Po téhle době je prý převážně tolik mléka, kolik je utvořeno a podle toho jsou prsa nalitá. Čím větší odběr, tím víc se mléka nachystá do příště a opačně. To až později se prsa tak nenalévají a mléko se tvoří hlavně při kojení. Že neodsaješ, z toho si nic nedělej. Předpokládám, že odsáváš až po kojení, ne? To už bude miminko najezené. Navíc při kojení se uvolňují hormony, které mléko spouští a při odsávání ne, proto to jde hůř. Kolikrát se mi stalo, že se mimčo během kojení pustilo a mléko doslova stříkalo nebo po kapkách teklo. U odsávačky max pár kapek, když bylo dobře „roztaháno“.
Hlavní je, že miminko přibírá a že hned po kojení nepláče hlady. ;)
Jo a neřeš to moc, stres blokuje to spuštění mléka.

Annienn
Nováček 4 příspěvky 18.03.18 09:55

@Paní Colombová
Odsavam, protoze stale studuju. Obcas musim zajit do skoly a malou hlida babicka doma. Babicka by ji davala odsate mleko ale moc se mi nedari odsavat, tak premyslim, ze by ji davala UM pokazde, az budu pryc.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Mádl se rozešel s krásnou Zuzanou! Krach vztahu prý těžko nese

Jiřímu Mádlovi (31) se ve vztazích zatím nedaří a zdá se, že je znovu volný.... číst dále >

Ženy kolem slavného boxera Rockyho: Které z nich se to vymklo z rukou?

Představitel bájného boxera Rockyho byl na mušce naposledy před pár týdny,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Reklama