Jak se u dětí projeví astma či alergie?

Anonymní
12.7.21 14:11

Jak se u dětí projeví astma či alergie

Ahoj, jak se u dětí projeví astma nebo alergie? Syn 2,5 roku má asi 14 dní vždy večer před spaním suchý, velmi dráždivý kašel. Na Covid testech jsme byly, jsou negativní. Jinak nemocný se nejeví, jen ten dráždivý kašel. Přišlo to zničeho nic, před tím nebylo nic výjimečného, nebyl nemocný atd. Máme teď jet na 14 dní na hory, tak přemýšlím jestli ještě rychle volat doktorce. Přes den ho kašel nijak neomezuje, jen se prostě občas zakasle.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32735
12.7.21 14:13
@Anonymní píše:
Ahoj, jak se u dětí projeví astma nebo alergie? Syn 2,5 roku má asi 14 dní vždy večer před spaním suchý, velmi dráždivý kašel. Na Covid testech jsme byly, jsou negativní. Jinak nemocný se nejeví, jen ten dráždivý kašel. Přišlo to zničeho nic, před tím nebylo nic výjimečného, nebyl nemocný atd. Máme teď jet na 14 dní na hory, tak přemýšlím jestli ještě rychle volat doktorce. Přes den ho kašel nijak neomezuje, jen se prostě občas zakasle.

Pořádně vyvětrat. Na horách by se mu mělo ulevit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.7.21 14:15
@Russet píše:

Větráme stále. Okna prakticky nezavirame. Venku jsme také téměř celý den (10-14, 17-20), o svátcích jsme byli na Šumavě a tam kaslal taky (ne-li víc než doma, byldime na sídlišti). :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.7.21 14:16
@Russet píše:

Na ty hory chci vzít i inhalátor a budeme po večerech inhalovat Vincentku. No uvidím, jak se to na těch horách bude jevit a pak bych zašla k doktorovi.

• Citovat
  • Nahlásit
849
12.7.21 14:46

Vem si s sebou fenistil v kapkách. Malej mi v prvnim roce sipal a krome jine lecby jsme s sebou vozili fenistil, kdyby se neco delo ci nezdalo, tak to muzes mit jako takovou pojistku.
Jinak horsky vzduch by mu mohl pomoci, ale taky zalezi, co konkrétně ty dýchací cesty drazdi, muze tam kvest neco jineho, co mu muze vadit, to nikdy nevíš.
Testy na alergii se tusim od dvou let uz delat dají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.7.21 14:57
@Villanelle píše:
Vem si s sebou fenistil v kapkách. Malej mi v prvnim roce sipal a krome jine lecby jsme s sebou vozili fenistil, kdyby se neco delo ci nezdalo, tak to muzes mit jako takovou pojistku.
Jinak horsky vzduch by mu mohl pomoci, ale taky zalezi, co konkrétně ty dýchací cesty drazdi, muze tam kvest neco jineho, co mu muze vadit, to nikdy nevíš.
Testy na alergii se tusim od dvou let uz delat dají.

Paradox je, že jsme přesně před rokem byli na alergologii, kde mu dělali testy takové ty vpichy. Vyšla mu mírně zvýšená reakce na ořechy, vajíčka a mléko. Ale doktor říkal, že to nic není, ať jen pozoruji a případně jídlo nedávám. No a teď tohle. Právě nevím jestli plašit a letět za doktorkou ještě dnes nebo těch 14 dní počkat. No a pak mi jde o to, jak se astma nebo další alergie projevují? Před tím měl jako mimino ekzém. Teď ho nemá, ale kašle.

• Citovat
  • Nahlásit
30548
12.7.21 15:33
@Anonymní píše:
Paradox je, že jsme přesně před rokem byli na alergologii, kde mu dělali testy takové ty vpichy. Vyšla mu mírně zvýšená reakce na ořechy, vajíčka a mléko. Ale doktor říkal, že to nic není, ať jen pozoruji a případně jídlo nedávám. No a teď tohle. Právě nevím jestli plašit a letět za doktorkou ještě dnes nebo těch 14 dní počkat. No a pak mi jde o to, jak se astma nebo další alergie projevují? Před tím měl jako mimino ekzém. Teď ho nemá, ale kašle.

no alergie se projevují různě, rýma, kašel, problémy s očima, vyrážka, z jídla bolesti břicha atd. Astma klidně jen kašlem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.7.21 15:58

A poradíte, jak probíhá vyšetření na astma u takto malých dětí?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.21 09:37

Dcera to mela podobne (byly ji cca 4 roky) - jen to tehdy zacalo po nejakem nachlazeni - vylecila se, ale zustal ji kasel vecer, taky jsme nekam jeli a v hotelu to bylo horsi nez doma. Na alergologii ji zjistili alergii na roztoce a astma. Momentalne bere predepsane leky na astma, na potlaceni samotne alergie mela jen zpocatku sirup, ted uz nic a je uplne bez priznaku, bez omezeni.
Pro zajimavost - setkala jsem se u ni i s psychosomatickym kaslem - to uz ji bylo ale 8 - vubec me nenapadla souvislost kasle s nejakym jejim trapenim, ale sousede se nehezky rozvadeli a ona mela strach, ze by se to mohlo stat u nas, my jsme doma ale v pohode, nemela k tomu realny duvod - jenze ty sousedy nikdy neslysela se hadat, myslela si, ze se to proste muze stat z niceho nic a vic jak mesic kazdy vecer treba 3 hodiny kaslala a nic nepomahalo. Tim ze to nemelo realny zaklad, tak me to dlouho vubec nenapadlo a ona mi to nerekla. Nicmene kdyz jsem se te priciny nakonec dopatrala, tak jsme si o tom promluvily a prakticky ze dne na den ten kasel prestal.

(Anonym - citlive udaje o diteti)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat