Příznaky trombózy

Anonymní
22.2.13 22:02

jak se u vás projevila žilní tromboza

Mám dotaz ccca měsíc mě většinou po námaze bolí dolní končetina-v kyčelním kloubu a v lýtku. Noha neotýká, bolest po odpočinku za pár dní odezní. Mám malé křečové žily, plicnï embolie a hluboká žilní tromboza v rodině. HA neužívám cca 9 let -předtím jsem jí brala s přestávkama cca 3 roky.Jsem kuřačka -pohyb jako chůze a posilovna. Alkohol piju jednou max. 2 x do roka. Před půl rokem jsem byla ne operaci štítné žlazy. Ráda bych věděla zda je možná hluboká žilní tromboza. nebo zda noha musí otýct či zmodrat.
děkuji za zachování anonimity

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3727
22.2.13 22:05

Ahoj,

na základě svých neblahých zkušeností a tvojí rodinné anamnéze bych se rozhodně vydala k Dr. Bolest v kyčli tomu moc nenapovídá, ale lýtku ano. U mě to šlo postupně, odspoda nahoru, zhruba měsíc a půl se to zhoršovalo až jsem přestala chodit a noha natekla a zmodrala… Tak na to bych nečekala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.13 22:08

A přestávala ta bolest přes den? myslím jestli tě to bolelo třeba jenom při chůzi.

• Citovat
  • Nahlásit
3727
22.2.13 22:19

Když jsem byla v klidu, bylo to lepší, nejhorší byla chůze do kopce, do schodů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3727
22.2.13 22:20

Jestli Ti něco můžu poradit, dojdi si na krev a na dopplera. Tohle fakt není sranda… Já to zdárně dotáhla až k embolii..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.13 22:21

Ještě poslední měření tlaku v pátek.110/70… já když si dám třeba nohu nahoru tak mě to nebolí

• Citovat
  • Nahlásit
3999
22.2.13 22:24

Nevím teda jestli s tím má tlak něco společnýho?? :think: :think: ja měla Hžt v r.2008, noha mi pri námaze otékala, „jakoby tvrdnula“ a dřevěněla… a tak v klidu dobrý…ale jakmile jsem zase na nohu stoupla…tak hruza… zhoršovalo se to(vydržela jsem asi 4 dny) kdy už jsem nemohla ani došlápnouta od obvodačky me vezla sanitka do nemocnice… takže pokud máte rodinou anamnézu…tak utíkej k dr., radeji se nech odvézt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.13 22:46

No já dneskandopo dobrý, odpo jsem šla s malým cca na 2 hodiny ven a když jsem přišla domů zacala bolet noha, prvně v lýtku pak v kyčel… není to bolest, že bych nemohla chodit, prostě t nohu cítím. teď ležim nohu nahoře a uplně v pohodě, ale v pondělí zajdu k obvoďačce a kdyby se to horšilo tak na pohotovost.

• Citovat
  • Nahlásit
3727
22.2.13 23:03
@Anonymní píše:
No já dneskandopo dobrý, odpo jsem šla s malým cca na 2 hodiny ven a když jsem přišla domů zacala bolet noha, prvně v lýtku pak v kyčel… není to bolest, že bych nemohla chodit, prostě t nohu cítím. teď ležim nohu nahoře a uplně v pohodě, ale v pondělí zajdu k obvoďačce a kdyby se to horšilo tak na pohotovost.
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.2.13 23:44

Ahoj, podle toho, co píšeš, by se mohlo jednat spíše o uskřinutý nerv. pak bych směřovala na neurologii. Co se týče hluboké žilní trombozy je většinou pocit napěchovaného lýtka, dosti často otok, ale zejména po klidu, hodně i po ránu. Každopádně, vzhledem k Tvé anmnéze bych se vydala k obvodnímu lékaři, nebo na nejbližší pracoviště interní, kde mohou provést ultrazvuk žil, případně provést odběr D - dimeru. ten by měl být nulový, nebo v rámci pár desítek až 200. tedy pokud nejsi těhotná. Pak hodnota D D- dimeru stoupá nad 1000 a jeho odběr není validní. Pokud toto všechno vyloučí, dost možná Tě odešlou ještě na pracoviště neurologické. Přeju hodně štěstí!!! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
716
23.2.13 03:12

Ahoj, já měla trombozu v červenci 2011 (pravděpodobně kombinace HA a kouření)… Bolelo mě lýtko, ale neotékalo, netvrdlo, nemodralo… Bolest jsem připisovala větší námaze, asi po týdnu se bolest přemíštila do stehna, potom jsem omdlela a embolie byla na světě… (ještě týden jsem stím chodila do práce než sem to někomu řekla :oops: :mrgreen: a to jsem zdravotník ). No odběry příšerný, v noze " ucpáno " skoro 10 cm…
Takže si raději zajdi, pro jistotu - za to nic nedáš a budeš aspoŇ klidnější ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
eevcca
23.2.13 07:25

Mě to udělala antikoncepce CHLOE a to sem ji brala 2 roky, jinak nikdy žádnou. Prokázalo se, že v práškách je látka co tromboze napomaha

• Citovat
  • Nahlásit
7631
23.2.13 08:35

Můj manžel měl žilní trombózu, „jen“ ho bolelo lýtko. Bohužel se to zjistilo až po kolapsu, kdy dostal plícní embolii.
Měl ji po ortopedické operaci, kdy mu sundali sádru…Stěžoval si i lékaři na kontrole a ten se tím nijak nezabýval. Kdyby to měl zaznamenáno ve zprávě, tak by byla na místě i žaloba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1765
23.2.13 09:21

U mě se projevila v 15letech po kombinaci HA + úraz léčený klidem na lůžku. Během tři dnů noha otékala čím dál víc a pnula, nebyla to nějaká ostrá bolest, spíš dost nepříjemná. Kvůli otoku jsem ji nemohla ani pořádně narovnat, a to už mé mamce bylo divné a jeli jsme, mě jako patnáctiletou by to fakt nenapadlo. Otoky byly v celé délce nohy tak +4-5cm, a diagnóza? Kompletní trombóza celé nohy. Následovala operace, 14 dní v nemocnici, zůstala mi však malá sraženina ve stehně, do toho mi špatně nadávkovali léky a za měsíc se přišlo na to, že je opět celá ucpaná, tromby přirostlé k žilní stěně a už se s tím nedá nic dělat. Do konce života budu na lécích. Tím chci říct- nepodceňovat! I když to třeba nemá tak zřejmý průběh jako u mě, nevyplatí hrát si na hrdinku, ty následky za to nestojí. Ale abych tě trochu uklidnila- moje mamka měla před rokem podobné příznaky jako ty, po měsíci jsem ji dokopala k dr. a naštěstí se jednalo,,jen" o vnitřní křečové žíly, dostala punčochy, mast a léky a nadále plnohodnotně sportuje bez komplikací :palec: tak se neboj nejhoršího :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.13 20:57

Dík všem za příspěvky, dneska ráno noha ok, po delší procházce zase bolest. kloub, stehno lýtko. Noha neotýká, ale je cítit. Není to bolest na prášek, ale v po k obvoďačce zajdu ať mě pošle na vyšetření. určitě sem napíšu jak jsem dopadla

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Užitečné odkazy

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat