Jak se u vas projevuje socialni fobie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 19:44
Jak se u vas projevuje socialni fobie?

Nestaci ze mam OCD, do toho i tuto poruchu. Uz od mala ale posledni tri roky se to zhorsilo. zacinam na sobe pocitovat ze se vyhybam kolektivu. Nejlip mi je mezi lidma co mi jsou nejblizsi a i tam mam nekdy uzkosti protoze si myslim ze si o me mysli ze jsem spatna. Beru AD a nekdy mam fajn dny ale nekdy je to des. Nejvic asi pomaha jit proti tomu ale jak se chovat v pripade kdy mam uzkosti z toho ze jsem spatna? Diky za reakce :(

Reakce:
Paola21
Závislačka 4060 příspěvků 02.05.19 20:51
@Anonymní píše:
Nestaci ze mam OCD, do toho i tuto poruchu. Uz od mala ale posledni tri roky se to zhorsilo.zacinam na sobe pocitovat ze se vyhybam kolektivu. Nejlip mi je mezi lidma co mi jsou nejblizsi a i tam mam nekdy uzkosti protoze si myslim ze si o me mysli ze jsem spatna.Beru AD a nekdy mam fajn dny ale nekdy je to des. Nejvic asi pomaha jit proti tomu ale jak se chovat v pripade kdy mam uzkosti z toho ze jsem spatna? Diky za reakce :(

Jo tohle mám taky. Ve mně to ale vypěstovaly „kamarádky“, o kterých jsem se dozvěděla, že vždy, jakmile odejdu, tak mě pomluví. Proto si lidi držím od těla a jsem vůči nim nedůvěřivá. Myslím, že nezávisle na tom, jestli bereš AD nebo ne, tak lidé mají horší a lepší dny. Nezbývá, než to přežít a jít dál. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 21:14

@Paola21 u me to vyvolala moje matka, alkoholicka kdy mi davala od mala pekne na jevo jak hrozna jsem. Kdyz nejhorsi je, ze ja pak vidim cerne, vsude vidim jak me hodnotej. Jsem pak zla, nebavim se. Mam to jen u zenskych a posledni dobou se to tedy dost zhorsilo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 21:41

Já ji měla poslední 3 roky, nemohla jsem jet sama v MHD to jsem pak dostávala panicke ataky, mela jsem pocit že na mě všichni koukají, začalo se mi špatně dýchat pořád sem si připadala divně, škaredě, no hrozný..,nemohla jsem být mezi velkou partou lidí(to tedy trvá do dnes).necítím se vůbec dobře a když už musim jít s tolika lidmi tak se vždy modlím ať už je to zamnou :lol:..Hodně mě to omezovalo a i mého přítele, zvykla jsem si vlastně vycházet z domu pouze s ním nebo jsem měla dost problémy v obchodě s placením a komunikací.. naštěstí se to zlepšilo, máme teď mimco se kterým chodím víceméně bez problémů sama, chodím k psychiatrovi a beru A. D…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 22:06

Da se na to vubec zvyknout? Nebo da se to vubec vylecit? Jelikoz si ted vybavuji ze jako mala jsem mela problemy chodit kamkoliv sama tak je mi jasne ze je to se mnou uz pekne dlouho ale vzdy se mnou nekdo sel, mela jsem oporu a bylo to lepsi, jenze kdyz prisla po skole prvni prace tak to uderilo. Silene stavy, brecela jsem, nemohla jist. Nechapala jsem proc. Vsichni se me ptali co se mi stalo. Vzdy jsem ze zacatku byla v pohode ale pak jsem videla ze treba nezapadam do kolektivu hned a uderila. Musela jsem dat vypoved. U druhe prace to same. Ze zacatku v pohode nez sem se rozkoukala, pak sem videla partu jak se spolu smejou a ja stala vedle a nikdo se me nevsimal a druhej den sem pres velike uzkosti nedojela do prace. Pak jsem sama. pracovala na pumpe a to mi vyhovovalo. Vubec mi nevadi se bavit s cizimi lidmi. A ted po materske jsem zase v kolektivu zen, a kdyz se bavi dve vic spolu nez se mnou zase prijde uzkost a strach ze sem neco pokazila, ze sem spatna. Jakkoukoliv kritiku nesu hrozne spatne. Nekdy se mi to podari podchytit a vlastne si sama sobe ukazat ze vse je v poradku a ze i kdyby byly na me nastvane ze to neno konec sveta. Ted zpetne si vse vybavuji :(

Ou
Echt Kelišová 7806 příspěvků 03.05.19 09:10

To není víc poruch zaráz - to jsou všechno porjevy úzkosti. A ta má svoje zákonitosti a principy, kterými se dá zkrotit.

Jsi v psychoterapii? To je přesně ten druh léčby, který tě naučí rozumět jak úzkost funguje, pomůže ti hledat nástroje a cesty, jak si je osvojit a testovat.

Zároveň onen terapeutický vztah pomáhá si ověřit a odžít, že věci jsou jinak, než jak si je představuješ v hlavě a že tě lidi můžou mít rádi a přijímat a nesoudit.

Někam se objednej - neboj, první návštěvu prostě zvládneš silou vůle a pak se přesvědčíš, že to je mnohem lepší, než ve lžích, co ti cpe do mozku úzkost - ta se pochopitelně brání, aby si o ní někde mluvila a učila se jak ji zbavit vlády nad svým životem.

A mezi tím si pořiď a pročti tuhle knihu.

https://www.kosmas.cz/…ialni-fobie/

Váš příspěvek
Reklama