Jak se u vašich dětí projevoval Aspergerův syndrom

Anonymní
11.11.20 20:28

Jak se u vašich dětí projevoval Aspergerův syndrom

Jak název vypovídá, prosím jak se u vašich dětí kolem 5-6 roku věku projevoval tento syndrom. Vím že škála je široká, ale zajímá mě jak jste na to přišli, co vás přivedlo k lékaři a k této diagnóze. Máme výchovné problémy, ale zase to není nic moc strašného a nechci kluka hned popotahovat po doktorech. Něco by tam sedělo, ale něco zase vůbec. Budu ráda za vaše komenty, děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2472
11.11.20 20:44

Je nutne ho diagnostikovat? K cemu vam ten „papir“ pripadne bude? Pokud nepotrebuje ulevy/nejaka prizpusobeni/asistenta ve skole/skolce, tak neni treba nikam chodit. Pokud by vychovne problemy mel mit i ve skole, tak bez „papiru“ to bude mit tezke. Ale nekdy i s tou diagnozou na nej budou koukat jako na nevychovaneho :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
11.11.20 21:17

Pokud to není nic strašného, tak to není nutné řešit ne?😉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
11.11.20 21:18

Souhlas

@luci.no hezky napsáno. Naši přátelé mají nejstaršího Aspergera a maminka nějak chtěla diagnózu. Tak se potvrdila a od té doby to má kluk horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 21:25

Co tě k tomu vede, že by to byl AS? Já o tom taky uvažuju u dítěte.
Zatím má jiné dg. Uvidíme, jak to bude dal.
A podobné rysy najdu i u druhého dítěte. Tak nevím, jestli jsem náročná, nebo máme hlubší problém doma :lol: Třeba špatné geny.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 21:29

@Voltík mohu se zeptat, jak se u chlapce projevoval? Náš syn je řekla bych v pohodě, ale v některých situacích se chová trošku neadekvátně, hlavně v kontaktu s dětmi když je nějaká vyhrocená situace a pak také v nečekaných situacích. Nechci ho právě nálepkovat a tahat po doktorech třeba jen proto že je třeba jen introvert.

• Citovat
  • Nahlásit
32130
11.11.20 21:37
@Anonymní píše:
Jak název vypovídá, prosím jak se u vašich dětí kolem 5-6 roku věku projevoval tento syndrom. Vím že škála je široká, ale zajímá mě jak jste na to přišli, co vás přivedlo k lékaři a k této diagnóze. Máme výchovné problémy, ale zase to není nic moc strašného a nechci kluka hned popotahovat po doktorech. Něco by tam sedělo, ale něco zase vůbec. Budu ráda za vaše komenty, děkuji

Nesouhlasím s ostatními. Vždy je dobré, aby dítě někdo vysetril, papír si můžeš schovat do šuplíku, pokud nepotřebuješ úlevy, můžeš to maximalne probrat s učitelkou ve školce nebo škole.
Dívka dnes 8 let, psychomotoricky vývoj v normě, špatně snášela změny, nové věci a nové situace. Byla negativisticke, odmítala cokoliv zkoušet. V kojeneckém a batolecim věku záchvaty afektivni respirace, promodravani, neurologické vyšetření. Oproti tomu prudký vývoj řeči, v roce a půl mluvila ve větách a logických souvislostech. Velmi brzy období vzdoru, záchvaty vzteku, později spíš lítost a plactivost, když se jí něco nedařilo. V útlém dětství vázaná na své rodiče, nerada prespava mimo domov, přetrvává doteď, nicméně zvládla tábor s kamarádkou. Adaptace na školku ve 4 letech dobrá. Nikdy ale nebyla královna kolektivu, vázala se na dvě kamarádky a paní učitelku, stejně tak ve škole. V 5 letech terapie na posílení sociálních dovedností s tím, že se jeví hraničně. Asperger diagnostikovan v čerstvých 7 letech, na konci druhé třídy, papír leží v šuplíku, pouze konzultovano s třídní učitelkou. Ve škole žádné závažnější potíže nemá, má vysoký intelekt v určitých oblastech, školu zvládá bez potíží, na svůj věk jde ve věcech, které ji zajímají, neobvykle do hloubky, hodně čte, má ráda angličtinu a hudbu. Hůře snáší, když se jí někdy něco nepovede nebo když se její nejlepší kamarádka baví i s někým jiným. Přetrvává sociální chování, které by odpovídalo nižšímu vyvojovemu stupni-vztek, vynucovani si, špatné snášení změn. Někdy má smutnou naladu a neví proč. Nevím, jestli jsem na něco důležitého nezapomněla, snad jsem aspoň přiblížila konkrétní kazuistiku.
Diagnostika nikomu neublížila, spíš se spoustě lidem ulevilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32130
11.11.20 21:40
@Anonymní píše:
@Voltík mohu se zeptat, jak se u chlapce projevoval? Náš syn je řekla bych v pohodě, ale v některých situacích se chová trošku neadekvátně, hlavně v kontaktu s dětmi když je nějaká vyhrocená situace a pak také v nečekaných situacích. Nechci ho právě nálepkovat a tahat po doktorech třeba jen proto že je třeba jen introvert.

U té dívky to psycholožka napřed svalovala taky na povahové rysy a nechtěla poslat na testy. Maminka si to o dva roky zařídila na pracovišti, které se zabývá poruchami autistickeho spektra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10600
11.11.20 22:09

@Pears206 Popisujes mou dceru. Pokud bys vedela - jak se da pracovat s tim negativismem? S tim bojujeme nejvic - respektive s tim asi bojuju hlavne ja :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15704
11.11.20 22:10

Upřímně? Pokud by měl výraznější symptomatiku, už by vám to nahlásili ve školce. Když chodil syn do školky měsíc a půl, byla jsem tam nahlásit, že jdeme na psychologické vyšetření. Obě učitelky si strašně oddechly, protože nevěděly, jak mi říct, že by bylo se synem vhodné navštívit psychologa.

Pokud má nějaké potíže v kolektivu, tak diagnóza jako taková je vám stejně k ničemu (ta se hodí do školy, kdyby potřeboval jiný přístup). Takže když už, tak si najděte takového psychologa, který nejenže diagnostikuje, ale zároveň nabízí nácviky sociálních dovedností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32130
11.11.20 22:24
@Hobitka píše:
@Pears206 Popisujes mou dceru. Pokud bys vedela - jak se da pracovat s tim negativismem? S tim bojujeme nejvic - respektive s tim asi bojuju hlavne ja :think:.

Snažíme se o pozitivní motivaci s uvedením konkrétních příkladů, lidí a situací, ale když se sekne, nic moc nenadelame. Teď jak roste, tak někdy pomůže dát více času, aby si to v hlavě mohla srovnat, rozmyslet se a připravit se na změny. Když byla menší, bylo to horší. Někdy pomohla terapie šokem, prostě jít i přes její odpor, ale to se musí důkladně zvážit, kde to lze použít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 22:31

@Kakika nemusí být pravda. Naše školka nic neřeší. Syn se vztekal tak, že jedna učitelka s ním musela zůstat, druhá odešla s dětmi a dozvěděla jsem se to z třetí strany…
@Pears206 negativismus řešíme taky. Nejhorší je vztah k cizímu prostředí. Někam přijedeme a on mi za hodinu hlásí, že jedeme domů.

• Citovat
  • Nahlásit
104
11.11.20 22:39
@Anonymní píše:

Oni jsou Francouzi, Tom je výjimečně malomluvný a uzavřený, nemá rád společnost. Odpovídá jedním slovem. Je precizní a vystudoval hodinářství na lyceu na Švýcarsko-francouzském pomezí. Třeba byl u nás na prázdninách a nosil v červenci celou dobu bundu a! Šálu!. Odmítal si ji sundat, a já jsa poučen jsem jej nechal být.
Pomohlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15704
11.11.20 22:53
@Voltík píše: … a nosil v červenci celou dobu bundu a! Šálu!. Odmítal si ji sundat…

Jak typické :lol: Venku čtyři stupně a kluk v kratasech, krátkém triku a beranicí na hlavě :lol:

Negativismus je u nás věčný boj. Ne vždy se daří vysvětlit situace k jeho spokojenosti. Teď ta online výuka je děs. Buď je vzteklý sám na sebe, že něco nemůže pochopit a pak tříská do stolu a nadává, nebo je vzteklý na ostatní, co na tom nechápou a tříská do stolu a nadává. I na dobré věci si najde to špatné. Když jsem chtěla před usnutim zavést pravidlo „3 věci, které se mi dnes líbily nebo povedly“ v naději, že bude usínat s pozitivní náladou, tak na jednu hezkou věc nasypal pět špatných, kvůli kterým se hned rozbrečel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
11.11.20 22:58

@Kakika
Mamince od Toma pomohla kniha od ČechoFrancouze o autismu: jmenuje se nějak O kolečko míň od Josefa Schovance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama