Jak se učí doma vaši třeťáci?

337
6.5.21 15:05

Jak se učí doma vaši třeťáci?

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat na několik otázek. Týkající se přípravy na druhý den do školy.
Učí se vaše děti doma sami?
Zkoušíte je z naučeného?
Jak jim v učení pomáháte?
Předem děkuji za názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12230
6.5.21 15:06

Jsem ráda, že si udělá úkoly na druhý den, nějak ho k učení nemůžu pořádně dokopat. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13195
6.5.21 15:16

Dela si samostatne ukoly a pripravuje tasku. Kdyz pisou pisemku, tak ji vetsinou musim pripomenout, at si to projde - ne, ze by to nejak zvlast potrebovala, ale snazim se ji vytvorit trochu navyk do pristich let. Zkousim jinak pouze ze slovicek z anglictiny. Pokud donesla z neceho horsi znamku, tak jsme procvicovaly spolecne, ale je jednickarka, to se stalo dvakrat, trikrat, ze neco nepobrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24367
6.5.21 15:18

Syn dělá přípravu na druhý den sám. Jen zkontroluju. Pak procvičime násobilku, vyjmenovaná slova, ale umí je, takže není třeba to nějak perovat.
Jen angličtinu, k tomu si sednem cca třikrát týdně, slovíčka se učí sám, já mu pak dávám překlady, dovysvětluju. Ta angličtina je na budku, vůbec mu to neleze do hlavy.
Pak ještě každý večer společně čteme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24828
6.5.21 15:20

To bude asi záležet kus od kusu. Mám sice druháky, ale doma se opravdu učit ani extra procvičovat nic nemusí, vše si zatím pamatuje z vyuky.
A jelikož je neskutečně líný a lempl, tak jsem ráda, když ho donutím napsat úkol. :cert:

Švagrova seděla s dítětem v tomhle věku u učiva i dvě hodiny denně, protože prostě není žádný zázračný studijní typ. :nevim:

Edit: A taky bude záležet na režimu/přístupu učitelky. Jestli baziruje nad doslovným naučením něčeho, výživa se v psaní testu a desetiminutovek, nebo ji stačí, že dítě chápe a umí správně pouzivat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2166
6.5.21 15:29

Musíme dohlížet, kontrolovat, procvičovat a hlídat :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34613
6.5.21 15:31

Učí se sama, někdy procvičujeme pomocí her násobilku a vyjmenovaná slova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53843
6.5.21 16:18

Učí se převážně sama (vlastně obě, jedna je ve třetí a druhá v šesté). Takže spíš kontrola, jestli je učivo pochopeno. Uč. jim zadávají i adresy, kde mají procvičovat. Nejvíc jedeme angličtinu u mladší, že ji má první rok a nabírají slovní zásobu.
Teď je nové učivo v matematice. Dělení se zbytkem probírají. Hned to pochopila. Ještě máme prvňáka. Ten se vše učí. Holky mají návyk a režim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32447
8.5.21 17:10

Ukoly dela sama, jen kontroluji, kdyz ma obcas chybu, vysvetlim. Nezkousim, nosi jednicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat