Jak se učit v době zkouškového?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klárka14
Závislačka 3345 příspěvků 21.01.17 20:13
jak se učit v době zkouškového

Ahojte. Prosím poraďte. Jak se učit pro zkoušky VŠ? Pracuji na plný úvazek. Mám dvě děti 2. třída + MŠ. Učím se převážně místo svého spánku. Jenže mám pak pocit, že nic si nepamatuji. Odpoledne problém - nemohu se soustředit - děti stále něco požadují nebo něco dělám dom. Momentálně děti nemocné. Fígle na zapamatování již naučeného :) nemáte někdo? Bolívá mne hlava. Rady ať toho nechám nechci. Zápočty zvládám. Ve zkouškovém toho mi přijde moc materiálu na učení. Používáte i nějaké doplňky na paměť, jaké? Díky moc za nějaké dobré rady…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 21.01.17 20:20

Lecitin, ginko. Mathé čaj na udržení pozornosti. Požádat o individuál. Držím palce, nevím, co studuješ, ale dáš to! Zkouška je od slova zkusit. :) Hlavně nahnat kredity.

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 21.01.17 20:22

Jo a neuroanatomii jsem synovi říkala místo ukolébavky :)

Vendullinka
Kecalka 417 příspěvků 21.01.17 20:22

Před státnicemi jsem měla quaranu myslím + energetické nápoje.
Učivo si opakuji pořád - při cestě do práce, při obědě, při cestě z práce, ve sprše, před spaním… :roll: Mám u sebe stále poznámky a když nevím, tak mrknu

dana.dv
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 21.01.17 20:24

Ke kazde zpracovane otazce jsem si na tvrdy papir A5 barevne vypisovala to nejdulezitejsi, co musim bezpodminecne vedet. Barvy pomahaly :)
Co si na vikend domluvit hlidani a poradne se vyspat a zalehnout do uceni?

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15475 příspěvků 21.01.17 20:24

@klárka14 Ja se ucim stylem prs den/v noci „probrat“ novou latku a brzy rano zopakovat. Hlavne to opakovani dela sve. Vecer mam pocit, ze si nic nepamatuji a rano koukam, ze to docela jde :) Hodne stesti.

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 21.01.17 20:31

Nebudu Tě tady zatěžovat přeměnou cholinu na acetylcholin, ale opravdu je tam důležitý ten lecitin.

surikataXY
Echt Kelišová 9540 příspěvků 21.01.17 20:33

Jedině večer, jak jdou děti spát, ale max dvě hodinky, pak už se nesoustředím a nemá to smysl

nic na pamět nepoužívám

Kač23
Kecalka 119 příspěvků 21.01.17 20:38

Mě pomáhá DMAE da se to koupit v lékárně, je to celkem drahý. Kupuji si vždycky takovou tu bílou butelku je tam napsaný original USA. Zabírá to za 1-3 týdny. Může to být i placebo efekt ale pomáhá mi to :lol: :mavam:

Liliana08
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 21.01.17 20:40

Chápu, že se večer už nezvládáš soustředit. Co si ráno přivstat a aspoň jednou si látku přečíst před odchodem do práce? A odpoledne jak přijdeš domů, na domácnost se vykašli, pár dnů před zkouškou prostě bude větší nepořádek. Děti nemůže pohlídat manžel/přítel?
Co se týká doplňků, hodně lidí si chválí lecitin. Ginko je jen pro lepší pocit, na paměť moc nezabírá. Pár mých spolužáků před státnicemi bralo ritalin (musela bys ale někde sehnat předpis) a chválili si ho, osobně zkušenost nemám a asi bych se to bála zkusit.

klárka14
Závislačka 3345 příspěvků 21.01.17 20:41

Hlídání pouze na zkoušku - nejsou možnosti. Lecitin zkusím. Barvičky se mi líbí. Večer nová látka - po ránu zopakovat, taky dobrý nápad. :mrgreen:

klárka14

Co mi taky vadí u testů, to slovíčkaření - je pravda, že neplatí bla bla lehce mne to splete.

Příspěvek upraven 21.01.17 v 20:47

Lendeš
Kelišová 5413 příspěvků 21.01.17 20:41

Učím se psaním, takže si dělám výpisky ze skript - rukou, na pc to nemá ten efekt. To zvládám i večer, když jsem unavenější. Opakování nechávám na ráno nebo v průběhu dne, kdykoliv je trochu čas.

klárka14

Hlídání pouze na zkoušku - nejsou možnosti. Lecitin zkusím. Barvičky se mi líbí. Večer nová látka - po ránu zopakovat, taky dobrý nápad. :mrgreen:

Kelsey
Hvězda diskuse 44769 příspěvků 21.01.17 20:41

Ja mam zkraceny uvazek, 3 decka a chlap 15 dni doma a 15 dni v praci v zahranici.
A ucivo ve Slovenstine, takze ja se ucim uz asi tim, ze si to prekladam do Cestiny, vytisknu a stejne pak rucne prepisuji furt dokola a dokola.
Nastesti to slo. Uz mam tenhle pul rok vse uzavrene a cekam, kdy zacne novy. Děcka mi pomahaji, ze muzu cist musto jen pohadek to co potrebuji.
No a jinak v noci. Moji kolegove mi radili at si udelam zkratky svoje, ze jim to pomaha pri uceni.
Bohuzel na me to neplati.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >