Jak se udržujete v klidu a pohodě

1925
16.8.20 10:20

Jak se udežujete v klidu a pohodě

Ahoj, zajímalo by mě, jakým způsobem se udržujete v klidu a pohodě. V rozličných situacích - práce, konflikt s partnerem, stres, tréma, časový pres - které by vás normálně rozčílily nebo přivedly do nepohody, ale vy jste se naučili je zvládat a nepoddávat se emocím. Mám kolegyni a ta je většinu čas tak klidná, že nestačím zírat. Není žádnej flegmatik nebo salámista :lol:, prostě se nějak navykla věci nehrotit, že prý je její hlavní motto klid a pohoda. Jak to zvládáte vy? Máte nějaké osvědčené rady či techniky, jak se nenechat rozhodit nebo otrávit v nepříjemných situacích? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2162
16.8.20 10:51

Vytočit mě umí jen děti, tam si to beru osobně :mrgreen: A tam se snažím napřed chvilku počítat a až pak řešit (ne vždycky se to povede). U cizích si řeknu, že mi můžou políbit tam kam slunce nesvítí a nestojí mi za to se kvůli nim stresovat. Konflikty s manželem nevedeme. A na většinu stresových situací reaguju tak, že mlčím a uzavřu se do sebe, takže na okolí to působí tak, že jsem v klidu, i když to ve mně vře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
16.8.20 11:30
@Jahru píše:
Vytočit mě umí jen děti, tam si to beru osobně :mrgreen: A tam se snažím napřed chvilku počítat a až pak řešit (ne vždycky se to povede). U cizích si řeknu, že mi můžou políbit tam kam slunce nesvítí a nestojí mi za to se kvůli nim stresovat. Konflikty s manželem nevedeme. A na většinu stresových situací reaguju tak, že mlčím a uzavřu se do sebe, takže na okolí to působí tak, že jsem v klidu, i když to ve mně vře.

Tak to je nejhorší, to nesnáším snad ještě víc, když to ve mně vře a já dělám, že nic :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1246
16.8.20 18:16

Dostatečně spát. Když dostatečně spím, mám o dost vyšší míru frustrační tolerance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
779
16.8.20 18:27

Já uz devatej měsíc dělám dudlika. Spánková deprivace se začíná projevovat. Jsem nervózní, nemám z ničeho radost, nic mě nebaví, dost se rozciluju… Myslim, že mně by taky pomohlo pořádně se dva tri dny za sebou vyspat. ale bude to hodně i o povaze. Ja jsem dost nas. iraci. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
16.8.20 18:53

Zhluboka se nadechu, vydechnu a vykašlu se na to :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mišu G
16.8.20 19:32

Ono je to taky hodně o povaze, můžeš svou reakci částečně ovlivnit tím, že se budeš učit se nějakým způsobem ovládat nebo se s tím vyrovnávat, ale třeba vnitřně Tě to bude stejně žrát. Já jsem od přírody spíš kliďas, tak nějak harmonicky proplouvám životem a konflikty nebo stresové situace moc nenastávají. Je důležitý bejt hlavně uzeměnej sám v sobě, ukotvenej. Doporučuju cvičit jógu, meditovat, chodit do přírody, poslouchat relaxační hudbu… Když je člověk vyklidněnej, tak ho pak ani případný konflikty tolik nevzrušujou… :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
555
16.8.20 21:21

Lexaurin :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20295
16.8.20 21:43
@Mialina píše:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3794
17.8.20 09:23
@yocheved píše:
Ahoj, zajímalo by mě, jakým způsobem se udržujete v klidu a pohodě. V rozličných situacích - práce, konflikt s partnerem, stres, tréma, časový pres - které by vás normálně rozčílily nebo přivedly do nepohody, ale vy jste se naučili je zvládat a nepoddávat se emocím. Mám kolegyni a ta je většinu čas tak klidná, že nestačím zírat. Není žádnej flegmatik nebo salámista :lol:, prostě se nějak navykla věci nehrotit, že prý je její hlavní motto klid a pohoda. Jak to zvládáte vy? Máte nějaké osvědčené rady či techniky, jak se nenechat rozhodit nebo otrávit v nepříjemných situacích? :kytka:

To obdivuji a smekám, jsem, nervák šílený, jde to až do paniky..mám dost stresů a s tím se to stupnuje..taky bych potřebovala nějaký recept, bavila mě joga, ale iritovalo mě že tam byl strašný nával, tak to nebylo ono

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
17.8.20 10:20
@lilith1 píše:
To obdivuji a smekám, jsem, nervák šílený, jde to až do paniky..mám dost stresů a s tím se to stupnuje..taky bych potřebovala nějaký recept, bavila mě joga, ale iritovalo mě že tam byl strašný nával, tak to nebylo ono

Já byla vždycky prudší povah, ale dvakrát jsem se v poslední době vytočila takovým způsobem, že mi totálně vylítl tlak, udělalo se mi zle… A to nebylo kvůli kdovíjakým zásadním věcem, proto s tím chci něco dělat, nechci být ve vleku nějaké nas*anosti, která se pak navíc projevuje takto :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
17.8.20 10:23
@Mialina píše:

To bych, musela zobat nonstop :lol:. Ba ne, teď už zo není tak hroznyp, s věkem se to lepší :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama